Turniruri

DeletedUser

Guest
Salut!

Chiar ma bucur ca a fost introdus noul update, din moment ce adauga foarte multe lucruri noi, insa am vazut cu dezamagire ca s-au resetat turnirurile. Acum doua zile am trecut la Epoca Fierului, dupa ce am reusit sa adun mai mult de 22000 de puncte la turnirurile Epocii Bronzului. Am vazut si regulile turnirurilor, dar mai e posibil sa imi recuperez punctele?
Alea 10 medalii pe care ar fi urmat sa le castig azi la 1 m-ar fi ajutat foarte mult, si nu spun cat timp am pierdut pentru punctele alea...

Multumesc, pentru orice raspuns primit.
 

DeletedUser

Guest
La mine, turnirul Bronzului s-ar fi terminat astazi la 13:43 (parca; 1 si ceva oricum).
Am verificat clasamentul cu cateva minute inainte de update-ul server-ului si eram primul cu peste 22000, urmatorul fiind cu 8000 de puncte. Dupa update, playerul respectiv (care la randul lui e la fier) este singurul in clasament cu vreo 150 de puncte.
Inainte de update, am incercat sa fac si cateva puncte la turnul fierului, si desi am luptat de cateva ori, nu imi adaugase niciun punct. Dupa update, am punctele acumulate din doua batalii pe care le-am luptat cu soldati. Aici vine urmatoarea intrebare: nu poti fii campion la ambele turnuri?

Si inca un lucru de adaugat. Dupa update au fost stersi cam 70 de jucatori inactivi din 'zona' mea. Acestia au afectat oare turnirul?
 

DeletedUser

Guest
s-a resetat total turnirul din evul mediu timpuriu...
eram pe primul loc cu peste 50.000pct...
acum numai apare nimeni in turnir...ba mai mult am ocupat un nou sector si nu apar pct!!!
asta e noul update simona...cel mult asteptat?
am 2000 pct diferenta intre mine si primul jucator de pe continent....dar nu pot sa-mi explic pct lui,mi se pare mult...
are:1zidar alabastru ---------- am : 1 aurar
:1zidar piatra var ---------------- am:1aramar
:1fabrica lemn abanos..... ------------- am :1 zidar granit
------------- am :1apicultor
-------- am:1zidar piatr var

are:7 cizmarii -------------- am :6 cizmarii

are:6 case acopderis sindrila -------------- am :25 resedinte
:8case lemn --------------- am :17 case acoperis sindrila
:18resedinte ----------

are:1piata ------------ am : 3 bai publice
:2han ----------- am :2 piata
:2bai publice ------------- am :1 spanzuratoare

are:2 arcasi ------------- am:3 arcasi
:1baliste ----------------- :1catapulte
:1 grajd cav grea ------------ :1grajd cav grea
:1mercenari -------------- :1mercenari
:1 infanterie in armura ------------ :1 infanterie in armura
:1legionar
:1 grajd arcasi calare

are :2 ghiveci flori ------------ am :11 statui soclu
:1 statuie pe soclu ------------- :4 tufis flori
:2 tufis de flori
:2fantani
:1 elesteu

este o diferenta de peste 2000 pct....mi se pare f.mult.....o recalculare de pct e necesara.
simona cum facem cu turnirul?....dee pe primul loc acum numai exist?!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser216

Guest
Crissy, esti asa de haios :))
Diferenta este ca tu nu ai elesteu, si el are si a prins 2000 de peste.
 

DeletedUser

Guest
dar nu-mi dai o explicatie de ce am disparut din turnir...acolo sunt doar informatii...cine administreaza jocul?
sau ne furati pe fata?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser774

Guest
crissy ....cine te fura? ce iti fura? de ce iti fura?.... Nu vad sa ai cladiri pe diamante.... de ce ar avea cineva vr-un interes sa te fure. Diferenta de puncte se da si din batalii... nu doar din cladiri si resurse.

Sincer ma asteptam ca erorile dupa acest update sa fie mult mai multe... (cum am auzit ca s-a intamplat in alte tari). Treaba asta cu turnirurile.. e nimic... mai ales ca urmeaza se se rezolve automat in 24 de ore. La mine s-a rezolvat, deasemenea la unii jucatori din ghilda din care fac parte.

E incredibil cum unii jucatorii care nu baga bani... striga de 10 ori mai tare "Hotii".. decat ceilalti.
 

DeletedUser

Guest
nimlord...abtine-te si pune-te cu burta pe "abac" ....
nici vecinul meu nu are cladiri pe diamante...trebuie sa bag bani ca sa-mi dati voie la turniruri?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
atunci chiar este HOTIE!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser774

Guest
:))... aberezi.. sincer. Nu am impus niciodata ceva unui membru al ghildei... si asta poate confirma oricare din cei 80. Ghilda mea se numeste ColdBloodedKillers... probabil faci o mare confuzie. Nu imi amintesc sa te fi avut alaturi de noi... si in nici un caz sa fi avut noi doi o conversatie.... de genul.... nu imi sta in caracter (nu sunt eu pustiul de care vorbeai in alte posturi... nici macar nu sunt pusti).
Nu e problema sa semnalezi problemele... doar ca tu faci prea mare galagie pentru ceva ce nu are asa mare importanta.

Daca esti fata.... te-as putea iubi:p.... altfel, sigur nu.

ai editat......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
scz...nu era ghida ta.am gresit eu...scuze.
cat despre diamante...sincer ma mai uit si ce-mi vinde acest joc....foarte multe bug-uri...si nu sunt un incepator in genul asta de jocuri.
vad ca simona tace malc...nu are nici ea nici o explicatie...
pai pun si eu intrebari...e normal,nu crezi?
in fond e timpul meu...plus ca mai vorbimsi de bani,nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser774

Guest
Aici ai perfecta dreptate... Nu se merita foarte tare sa cumperi... cel putin nu acum. Nu zice nimeni... doar ca trebuie inteles ca jocul asta este o industrie ce activeaza pe zeci de tari.... sute de mii de utilizatori... ce se plang de noi bug-uri la fiecare update. E imposibil sa scape ceva nerezolvat. Nu are nici un sens daca 50 de oameni o sa posteze aici unul sub altul aceeasi problema... si striga toti dupa Simona.

Personal nu cred ca exista diferente intre noi si alte tari.. in legatura cu propunerile de dezvoltare si plangerile de bug.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Eu tac mâlc? Asta e o glumă chiar bună :D
Nu stau tot timpul pe forum, și doar acum am citit postările care au urmat după a mea. Nu prea am tăcut pe forumul ăsta, și am dat destule explicații și voi mai da, de câte ori este nevoie.

1. Modul de calcul al punctajului ia în considerare reursele colectate de-a lungul jocului, punctele obținute din luptă și clădirile din oraș. Nu cred că aveți dumneavoastră cum să calculați punctajul unui jucător, bazându-vă doar pe ceea ce vedeți la vizitarea orașului său. Nu-i așa?

2. Problema turnirurilor a afectat o mică parte a jucătorilor, și vă rog să urmați instrucțiunile din linkul oferit mai sus.

3. Cumpărarea de diamante nu este obligatorie, se poate juca și evolua și fără ele.

4. Numărul de erori și bug-uri a fost mult mai mare inițial, acum jocul deja s-a îmbunătățit. Ele sunt însă normale la un joc aflat în faza de teste, adică faza de server BETA.
 

DeletedUser

Guest
ba da...este o diferenta mare....cel putin la triburile era diferenta,incepand de la raspunsurile adminilor,terminand cu bug-urile...eram sub spanioli si nemti.
noi suntem invatati sa toleram multe...
 

DeletedUser

Guest
cam evaziv raspunsul...daca ma iau dupa statistici am fost cel mai mult timp on din joc....luind in considerre ca am produs din 15 in 15min,inclusiv nopti la rand....imi vine cam greu sa cred ca el a produs mai mult.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
cam evaziv raspunsul...daca ma iau dupa statistici am fost cel mai mult timp on din joc....luind in considerre ca am produs din 15 in 15min,inclusiv nopti la rand....imi vine cam greu sa cred ca el a produs mai mult.

Sistemul de calcul al punctajului este același pentru toți jucătorii. (Probabil un alt răspuns evaziv, care nu vă va mulțumi).
 

DeletedUser

Guest
ok...multumesc.
si cand ma va "reinvia"?...numai exist nici intr-un turnir....si ce se intimpla cu punctele care le fac,acum "inexistent"?...si cele care le-am avut...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dacă ar fi trebuit să fiți câștigător într-un turnir trecut, vă rog să faceți tichet la Suport cu detalii - respectiv ce turnir era, numărul de puncte aproximativ etc.

Cât despre turnirurile actuale, este vorba doar de o problemă de afișaj. Luptele vi se contorizează în continuare, însă nu sunt afișate la turnuri până la modificarea vecinătăților luni noaptea.
 

DeletedUser774

Guest
Nu Regalianus, punctele nu se mai iau in considerare. Din pacate curand iti vor exploda cladirile, dupa care ti se va topi orasul... si vei fi nevoit sa iti faci alt cont.

Cu parere de rau,

Nimlord.
 
Sus