Versiunea 1.185 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.185 va avea loc în data de 19 august 2020. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Am rezolvat o problemă în care se putea interacționa cu orașul în timp ce jocul încărca.
  • Taverna Prietenilor se suprapunea peste Primărie când o așezați prea aproape. Această eroare a fost eliminată acum.
  • Am rezolvat o problemă în care pop-up-ul privind folosirea Diamantelor pentru harta de campanie nu va mai apărea după anularea lui
  • Am rezolvat o problemă în care se putea moderniza Ferma în terase, chiar dacă nu exista suficientă populație
  • Grupul de unități de atac nu se actualiza în mod corespunzător când se plasa o armată de apărare în GvG. Această problemă a fost rezolvată acum.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • La trecerea într-o epocă nouă, se vor afișa animații noi cu focuri de artificii și un nou banner.
  • Acum este posibil să folosiți consumabile precum „Pachetul de stocare clădiri” și „Terminarea producției de provizii” la rând, fără a fi nevoie să mai treceți înainte și înapoi în oraș și inventar.
  • Acum se poate verifica totalul de resurse necesare pentru a finaliza o anumită epocă. Puteți vedea asta când dați click pe „Costuri de cercetare” în schema de cercetări:

    1.185%20Ages.png

  • Același lucru se aplică și în cazul Așezărilor culturale, unde puteți vedea acum de câte resurse mai este nevoie pentru a finaliza așezarea curentă:
    1.185%20CSE.png
  • După un atac reușit împotriva altui jucător, nu se va mai deschide orașul acestuia în mod automat. Voi veți decide dacă îl vizitați sau nu.
  • O blocare în funcție de epocă a fost acum activată în Gestionarea armatelor. Acum, unitățile se pot filtra în funcție de eră, economisindu-se astfel mult timp la alegerea lor.
  • Bonusurile de la Taverna prietenilor sunt acum afișate, cu tot cu durată, în fereastra de negociere de la Expediția ghildei.
  • Întemeietorii și conducătorii ghildelor sunt acum vizibili în profilul ghildei:
    1.185%20Guild.png
  • Epoca în care se află un jucător va fi afișată la profil, așa că nu va mai fi nevoie să îl vizitați pentru a afla această informație.
  • Lista de priorități pentru motivarea clădirilor a crescut, adăugându-se și clădirile care produc unități.
    • Iată prioritățile acum: Puncte Forge → Bunuri → Unități → Medalii → Putere pentru ghildă
  • Populația oferită de clădirile amplasate în oraș este acum afișată în textul de ajutor al acestora și în oraș.
  • Am adăugat NOUĂ pachete de selecție, valoroase și îndelung așteptate, la Comerciantul de antichități:
    1.185%20Rewards.png


MOBIL
Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • Am eliminat pop-up-ul cu construirea imediată când este selectat butonul de vânzare a clădirilor.
  • Am eliminat o eroare care afecta animația de la misiuni.
  • Am rezolvat o problemă în care pop-up-ul provinciilor de la Câmpurile de luptă se suprapunea uneori cu meniul jurnalului.
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la viitorul eveniment, cel de toamnă, și la alte noutăți interesante. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus