Discuții despre Evenimentul verii 2014

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3920

Guest
Eram sigur ca o sa spuna cineva ceva de genu' asta :))
Da.. intr-adevar e cam plictisitor, da' ma refer la faptul ca da multe premii.
De ex am luat pana acum: un zepelin, o uzina electrica, un altar, o oaza, o locuinta sociala, 3x3000 medalii si restul provizii si monede.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt în progresistă. Câte medalii primesc atunci când se adună 77 de învârtiri? Știe cineva valorile și pentru celelalte ere?
 

DeletedUser5468

Guest
Nu contează era, fiecare primește 20 medalii, doar scrie pe bandana verde de deaspupra chenarului cu medalii de lângă roată.

7uja.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, ma bucur ca mai merge si forumul asta, macar din cand in cand, offf.
Cat despre event, ce pot sa zic, am prins deja 2 cladiri culturale pe diamante, iar ca bonus un rege, he he he, pana acum sunt multumit. Din pacate nu sunt si diamante separat, erau bune, mai luam ceva expansiuni pe diamante, asta daca le si prindeam la roata, desigur.
Ne mai auzim pe aici, asta daca pe viitor va merge forumul, ca nu garantez.
 

DeletedUser3920

Guest
Eu am terminat toate misiunile si am primit 250 diamante, da' acum mai sunt cele care imi dau 1 jeton. :D
Sunt foarte multumit de acest event si nu sunt singurul.
 

DeletedUser5468

Guest
Deci pe ro și serverele oficiale sunt mai multe misiuni decât cele care au fost pe beta...
 

maketi

Well-Known Member
Misiuniile pentru eventul de vara sunt repetitive ? Am primit pentru a-3a oara aceasi misiune : cheltuieste 20PF , finalizeaza de 4productia specifica unui interval de 24h.
 

DeletedUser5468

Guest
Am aflat că din 4 în 4 misiuni îți dă o misiune cu producție la 24 de ore, dacă nu mă înșel, acesta este un mic bonus de câte un tichet în plus.
 

DeletedUser3920

Guest
Asa este!
Eu am adunat toata productia in prima zi si nu am mai lasat nicio cladire cu provizii de 24h, da' m-am prins de faza si azi adunai cate 4... mai faceam niste misiuni... iar adunam cate 4 si tot asa pana le finalizai pe toate.
 

DeletedUser6083

Guest
Fain eventul de vara !
Cel putin la acest event avem toti aceleasi sanse....nu ca la cel cu fotbalul...unde unii cresteau potul iar altii culegeau roadele...
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, totusi, si la acest event trebuie sa stai atent precum o pasare rapitoare gata sa-si prinda prada, he he he.
Ce am vrut sa spun prin asta este ca trebuie sa urmaresti o roata cat mai avantajoasa, si de preferat sa astepti sa dea altii mai intai, si poate chiar sa rateze premiul cel mai important de pe roata, he he he. De exemplu, eu mi-am lasat 14 jetoane si am facut exact ce am spus inainte, si am prins la o singura roata 3 cladiri culturale pe diamante, plus 2 de la prima zi de event, am deja 5, am pus doar 3 in oras, 2 le pastrez pentru mai incolo, cand o sa mai iau ceva expansiuni. Si mi-au mai ramas 4 jetoane, he he he.
Nu zic, trebuie sa ai si ceva noroc, ca de multe ori norocul sau ghinionul iti dau peste cap toate calculele.
O zi buna.
 

DeletedUser

Guest
trebuie sa urmaresti o roata cat mai avantajoasa, si de preferat sa astepti sa dea altii mai intai, si poate chiar sa rateze premiul cel mai important de pe roata, he he he.

Depinde de vecini he he he he!. Daca ai unii care schimba roata la fiecare invartire, iti bagi picioarele in ea strategie, he he he he he he!
 

DeletedUser5248

Guest
Depinde de vecini he he he he!. Daca ai unii care schimba roata la fiecare invartire, iti bagi picioarele in ea strategie, he he he he he he!

Buna dimineata, nu o sa aiba jetoane la infinit sa tot actualizeze roata. Inseamna ca sunt foarte activi daca fac asta, si nu numai asa, mai sunt si altfel, dar prefer sa nu le zic pe nume, ha ha ha. Adevarat, mai sunt si unii care fac antijoc si actualizeaza o roata care are premii foarte bune.
Atunci razbuna-te pe ei, jefuieste-i dupa aia sa nu mai aiba aer, fa-i sa se simta de doua parale, umileste-i, GLUMESC DESIGUR:laugh: Dar nu glumesc in totalitate, uneori trebuie sa le faci asta anumitor vecini:devil:
La revedere.
 

DeletedUser6083

Guest
Vor mai fi multe misiuni de tipul "FInalizeaza productia pe 24ore de 5ori si ofera X m/f." ?
CU productia la 24ore rezolv in 3secunde.....dar cu m/f.....
 

DeletedUser5248

Guest
Vor mai fi multe misiuni de tipul "FInalizeaza productia pe 24ore de 5ori si ofera X m/f." ?
CU productia la 24ore rezolv in 3secunde.....dar cu m/f.....

Buna seara, da, vor fi mai multe, dar ATENTIE, de fiecare data creste numarul de finisari si motivari necesare cu 4. Mai exact, prima data iti cere 15 motivari/finisari, a doua oara 19, a treia oara 23 si cred ca asa va continua, au gandit ei bine din cate vad eu. Numarul de productii finalizate la o zi ramane constant din cate am vazut, adica 5.
Iar ca premiu primesti numai un jeton pentru fiecare in parte.
O seara buna.
 

DeletedUser6083

Guest
Asta am observat si eu...si am intrebat:Cate vor mai fi?
 

DeletedUser6079

Guest
e bine ca m-ai sunt si alte misiuni in afara de cele ''originale''
 

DeletedUser5248

Guest
Asta am observat si eu...si am intrebat:Cate vor mai fi?

Buna seara, din pacate nu stiu cate vor mai fi. Un raspuns mai exact iti pot oferi dupa ce voi face si eu efectiv cat mai multe, ca sunt si eu curios daca au numar nelimitat.
La revedere.
 

DeletedUser6083

Guest
Din moment ce misiunea finala (care ofera diamante) a trecut.....e posibil sa fie infinite,pentru ca jucatorii sa aiba multe sanse la roata....
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, eiiii, uite ca nu se mai respecta regula cu motivarile si finisarile necesare la care se aduna cate 4, chiar acum am observat ca de la 27 de finisari necesare (ca pana acum fusese 15, 19, 23, 27) s-a ajuns direct la 33, nu la 31 cum m-as fi asteptat. Deci pe viitor se va face din ce in ce mai rar o repetitiva, dar macar una-doua pe zi tot se va putea face, parerea mea.
La revedere.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus