Discuții despre Evenimentul verii 2014

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3920

Guest
Buna dimineata!
As vrea sa intreb cam cate jetoane pot lua pe zi(fara ajutorul diamantelor). Doar Greva mi le da sau mai este vreun mod prin care le pot "procura"?
 

DeletedUser5468

Guest
Faci misiuni și iei jetoane, sau le cumperi cu diamante.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser300

Guest
Pentru a obtine jetoane exista trei modalitati:
1.Finalizezi misiuni
2.Le cumperi cu diamante.
3.Le castigi de la roata(anul acesta nu am vazut pe beta mai mult de unu)
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, eu personal as dori sa prind cladiri culturale pe diamante si de productie pe diamante la acest event. Case pe diamante am luat 28 la eventul trecut, 800 de cupe bucata, ha ha ha, si nici macar nu am loc pentru toate.
In plus, mi-ar prinde bine si macar un pachet de modernizare (chit de renovare), ca vreau ca atunci cand vine era contemporana sa transform campionii din postmoderna in campioni din era contemporana.
Ca sa nu uit, nu ar strica nici niste pachete de diamante, he he he.
La revedere.
 

DeletedUser5468

Guest
Nu cred că se mai dau pachete de diamante, cel puțin eu n-am văzut deloc pe beta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
si eu care mi-am facur sperante degeaba ca daca era sa fi castigat imi luam exapansiuni
 

DeletedUser8485

Guest
dar diamante se primesc la misiunea 15, 250 diamante
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna seara din nou, eu sunt de parere ca cel mai bine este sa vedem cum stau lucrurile "la fata locului" cu privire la acest event.
Oricum, din propria experienta pot spune fara nici o problema ca eventul de vara de anul trecut a fost CEL MAI REUSIT event de cand joc eu Forge of Empires, asta poate si pentru ca am castigat cele mai bune premii, he he he. Ideea este ca si premiile puse in joc au fost consistente. Repet, este doar punctul meu de vedere asupra acestui tip de event.
O seara buna.
 

DeletedUser

Guest
De la misiuni se pot lua maxim 30 de jetoane in tot eventul. Daca vrei mai multe se pot cumpăra cu diamante, însă sunt scumpe de numa. 1 jeton e 100 de diamante, 5 jetoane sunt 450 de diamante și 20 de jetoane sunt 1650 diamante. Nu se dau diamante ca premiu la roată, dă ultima misiune 250, însă va apărea o singură dată tabăra bandiților printre premii și tot o singură dată fântana dorințelor. Cel puțin așa a fost pe beta. Mai apar ca premii mai consistente pachete de medalii, în colonială 1200 la o tragere, turnulețele de veghe sau cele care dau medalii, planuri random.
 

DeletedUser5468

Guest
Da, diamante nu se dau decât la final, dar eu pe beta am văzut de cel puțin 4 ori tabăra bandiților și de vreo 3 ori campionii la care chiar eu am încercat s-ăi prind, dar nici o șansă, nici bandiți și nici campioni dar oricum tot sunt rare aceste 2 pe lângă alte clădiri/premii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3920

Guest
Ba da, da si diamante! Nu direct, ci prin intermediul cladirilor. De ex eu deja am luat un Zepelin!

E grozav acest event!!!
 

DeletedUser3920

Guest
Or sa apara... doar daca actualizezi tu sau altcineva roata...
 

DeletedUser5468

Guest
E grozav acest event!!!

Mă bucur că îți place, dar eu nu sunt de aceeași părere, deoarece eu sunt la al doilea eveniment de vară și sunt plictisit de el, pur și simplu.

avatarele noi castigate la event nu apar :(

Dă mai multe refreshuri și o să apară, nu ar strica să instalezi Ccleaner.

Ba da, da si diamante! Nu direct, ci prin intermediul cladirilor. De ex eu deja am luat un Zepelin!
Astea sunt clădiri pe diamante, dar poate omu are nevoie de diamante pentru expansiuni, și diamante nu se mai dau la roată.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus