Discuții despre Evenimentul verii 2014

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua. In cadrul eventului de vara am o misiune care-mi cere sa ma infiltrez in 3 sectoare, eu nu mai am nici un sector disponibil pentru infiltrare, sunt in postmoderna, am descoperit toate cele 12 provincii, la ultima mai am intr-devar de cucerit 3 sectoare, dar misiunea imi cere sa ma infiltrez nu sa cuceresc. Eu deja sunt infiltrat in acestea. Cum trec de aceasta misune?
Buna ziua,
dupa ce cuceriti provincia misiune va aparea ca indeplinita.

O zi buna si spor la joc!
 

DeletedUser6079

Guest
se poate evita astfel de lucruri atunci cand de exemplu stii ca va urma un event ca acesta sau celelalte categoric trebui sa ne asteptam ca ne vor aparea astfel de misiuni deci sfatul meu e sa nu va grabiti in cucerirea totala a provinciilor ci lasati pe urma maxim doua in care ori o spionati ori o cuceriti ori te infiltrezi
 

DeletedUser8328

Guest
Cristeaua: „Buna ziua, tu de pe unde ai mai aparut ma rog? Inainte sa faci afirmatiile acestea, citeste mai cu atentie ce scriu eu. ”

probabil ai dreptate...

„ Inainte sa faci afirmatiile acestea, citeste mai cu atentie ce scriu eu. Nu vad nicaieri sa fi spus ca poti lua doar 30 de jetoane.”

am citit eu greșit înseamnă, sau n-ai scris tu asta:

„De la misiuni se pot lua maxim 30 de jetoane in tot eventul.” (îmi cer scuze tuturor că mai citez odată ce am mai citat mai sus)
Păi vezi atunci cine a scris asta, dacă tu dormeai când ai scris-o :p Eu la tine am citit-o... Poate o fi intrat cineva pe contul tău și a scris fără să știi tu.

Despre nivelul tău de joc n-am scris nimic și nici nu îmi permit. Trebuie să joc 10 ani FoE ca să ajung la nivelul tău. Am comentat exact numai „nonșalanța” ta în a da „verdicte” pe aici. Ce se întâmplă în joc se întâmplă indiferent dacă tu sau altcineva aveți 40 milioane sau 100 milioane de puncte.

Chiar am luat 30 de jetoane DIN MISIUNI. Și încă nu le-am terminat. Altfel, dacă am scris altceva care „deranjează”, îmi cer scuze.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
2.3. Discuţiile care au loc doar între doi jucători trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum. Nu citaţi excesiv din posturile anterioare. Citaţi doar părţile esenţiale astfel încât posturile să nu fie prea lungi.

O seara frumoasa si spor la joc!
 

DeletedUser2967

Guest
Cristeaua: „Buna ziua, tu de pe unde ai mai aparut ma rog? Inainte sa faci afirmatiile acestea, citeste mai cu atentie ce scriu eu. ”

probabil ai dreptate...

„ Inainte sa faci afirmatiile acestea, citeste mai cu atentie ce scriu eu. Nu vad nicaieri sa fi spus ca poti lua doar 30 de jetoane.”

am citit eu greșit înseamnă, sau n-ai scris tu asta:

De la misiuni se pot lua maxim 30 de jetoane in tot eventul.” (îmi cer scuze tuturor că mai citez odată ce am mai citat mai sus)
Păi vezi atunci cine a scris asta, dacă tu dormeai când ai scris-o :p Eu la tine am citit-o... Poate o fi intrat cineva pe contul tău și a scris fără să știi tu.

Despre nivelul tău de joc n-am scris nimic și nici nu îmi permit. Trebuie să joc 10 ani FoE ca să ajung la nivelul tău. Am comentat exact numai „nonșalanța” ta în a da „verdicte” pe aici. Ce se întâmplă în joc se întâmplă indiferent dacă tu sau altcineva aveți 40 milioane sau 100 milioane de puncte.

Chiar am luat 30 de jetoane DIN MISIUNI. Și încă nu le-am terminat. Altfel, dacă am scris altceva care „deranjează”, îmi cer scuze.

acel raspuns l-a dat Tessarol, nu cristeaua :

Tessarol a spus:
De la misiuni se pot lua maxim 30 de jetoane in tot eventul. Daca vrei mai multe se pot cumpăra cu diamante, însă sunt scumpe de numa. 1 jeton e 100 de diamante, 5 jetoane sunt 450 de diamante și 20 de jetoane sunt 1650 diamante. Nu se dau diamante ca premiu la roată, dă ultima misiune 250, însă va apărea o singură dată tabăra bandiților printre premii și tot o singură dată fântana dorințelor. Cel puțin așa a fost pe beta. Mai apar ca premii mai consistente pachete de medalii, în colonială 1200 la o tragere, turnulețele de veghe sau cele care dau medalii, planuri random.
 

DeletedUser5248

Guest
„De la misiuni se pot lua maxim 30 de jetoane in tot eventul.” (îmi cer scuze tuturor că mai citez odată ce am mai citat mai sus)
Păi vezi atunci cine a scris asta, dacă tu dormeai când ai scris-o :p Eu la tine am citit-o... Poate o fi intrat cineva pe contul tău și a scris fără să știi tu.

Despre nivelul tău de joc n-am scris nimic și nici nu îmi permit. Trebuie să joc 10 ani FoE ca să ajung la nivelul tău. Am comentat exact numai „nonșalanța” ta în a da „verdicte” pe aici. Ce se întâmplă în joc se întâmplă indiferent dacă tu sau altcineva aveți 40 milioane sau 100 milioane de puncte.

Buna dimineata, am vazut acum ca a fost reamintita si o parte din regulament, nu am nici o intentie de a-l incalca, dar trebuie sa raspund neaparat.
Dupa cum ai putut vedea, nu am facut eu acea afirmatie, asa ca astept niste scuze din partea ta. Ca mi-ai spus ca a intrat altcineva pe contul meu, ca dormeam si alte asemenea nu ma supar chiar asa tare, desi este total neadevarat, dar cand sunt acuzat pe nedrept ca as fi facut anumite afirmatii ma supar.
Si eu imi cer scuze pentru ca m-am luat de nivelul tau de joc, si intr-adevar, nu este corect. Dar am spus asta doar ca sa raspund si eu la fel de incisiv ca tine, nu din alta cauza.
Acum sa nu ma inteleaga nimeni gresit, nu ma supar chiar deloc daca exista diferente de opinii, dar se pot exprima si fara atac direct la persoana, ca de obicei raspund si eu cu aceeasi moneda.
Dupa cum se poate observa am citat doar partile esentiale din discutie, ca sa nu incalc regulamentul, o zi buna.
 

DeletedUser6083

Guest
se poate evita astfel de lucruri atunci cand de exemplu stii ca va urma un event ca acesta sau celelalte categoric trebui sa ne asteptam ca ne vor aparea astfel de misiuni deci sfatul meu e sa nu va grabiti in cucerirea totala a provinciilor ci lasati pe urma maxim doua in care ori o spionati ori o cuceriti ori te infiltrezi

@Conte,nu ai deloc dreptate !
Eu am avut toate teritoriile cucerite,iar misiunile s-au indeplinit automat.
 

DeletedUser6079

Guest
ma refer la uni care inca mai au de cucerit provincii ca mine si ca multi alti
 

DeletedUser8328

Guest
Cristeaua
„Dupa cum ai putut vedea, nu am facut eu acea afirmatie, asa ca astept niste scuze din partea ta. ”

Corect.
Vă rog să mă scuzați.
 

DeletedUser7954

Guest
Un event reusit.Fata de mizeria dedicata cupei mondiale asta a fost cu 2 clase peste.Asa trebuie sa fie un event,fiecare sa castige ceva chiar daca sunt monede sau provizii.
 

DeletedUser8854

Guest
Am o misiune la roata norocului care presupune infiltrarea in 3 teritorii.
Nu mai am nici un teritoriu in care sa ma pot infiltra.

Ce ar trebui sa fac pentru a continua misiunile?

Multam anticipat.
 

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
daca mai detineti vr-o provincie si pe acele sectoare v-ati infiltrat, dupa ce cuceriti provincia misiune va aparea ca indeplinita.
Aceasta problema a mai fost discutata aici.

O zi buna si spor la joc!
 

DeletedUser8328

Guest
Un event reusit.Fata de mizeria dedicata cupei mondiale asta a fost cu 2 clase peste.Asa trebuie sa fie un event,fiecare sa castige ceva chiar daca sunt monede sau provizii.

evenimentul ăsta a fost ceva dulce cu apă rece sau... ceva în ploaie dacă vrei așa.
n-am făcut altceva decât mi-am tot planificat acțiunile după misiunile alea stupide (mai ales cele cu „producția de 24 de ore” ) în loc să-mi fac relaxat jocul meu.

singurul lucru bun: am luat niște diamante. astea într-adevăr au salvat „aparențele”.
în rest, mi-a scos ochii cu copaci, pachete de monede și alte mărunțișuri.

de fapt, dacă stăm bine să ne gândim, cam toate evenimentele sunt „apă de ploaie” și te fac să nu te mai concentrezi la jocul tău firesc, ci să urmărești orbește niște misiuni.

chestia asta cu „mizeria dedicată cupei mondiale” n-o aprob. „mizeria” asta cu jetoanele cu ce a fost mai bună, că tot nu înțeleg cum adică „fiecare să câștige ceva”? păi n-a câștigat și acolo fiecare ceva? ba eu am câștigat foarte bine la penaltyuri. cine v-a pus să umblați după cai verzi pe pereți și să dați numai șuturi cu 10 la sută șanse? eu am marcat toate șuturile pe care le-am dat acolo. și 20-25 pe zi mi-au ajuns.

dacă e să spună cineva că evenimentele în general sunt cam pierdere de vreme îl aprob, dar să faci comparație între ele n-are nici un sens. un singur lucru e cert: sunt la fel de „egale cu zero” toate.

Vor mai fi multe misiuni de tipul "FInalizeaza productia pe 24ore de 5ori si ofera X m/f." ?
CU productia la 24ore rezolv in 3secunde.....dar cu m/f.....

am impresia că ori unii vorbesc să se afle în treabă, ori misiunile la evenimentul ăsta sunt absolut diferite la fiecare jucător (și numărul lor de asemenea)

eu am terminat deja, nu-mi mai dă nici o misiune, am luat și diamantele, iar mai mult de jumătate din misiuni la mine au fost să motivez și să produc 24 de ore... asta a fost la mine tot „evenimentul vieții” :p
Buna ziua, eiiii, uite ca nu se mai respecta regula cu motivarile si finisarile necesare la care se aduna cate 4, chiar acum am observat ca de la 27 de finisari necesare (ca pana acum fusese 15, 19, 23, 27) s-a ajuns direct la 33, nu la 31 cum m-as fi asteptat. Deci pe viitor se va face din ce in ce mai rar o repetitiva, dar macar una-doua pe zi tot se va putea face, parerea mea.
La revedere.

la mine a fost 33 și.... end of story :)

unde-i „viitorul” ăla de care zici nu știu. ăsta v-a fost evenimentul, domnilor...
luați-l în brațe și pupați-l dacă vreți, că mult ați plâns după el până să vină :p :p :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6083

Guest
Cand scrii ceva incearca sa si citesti tot ce s-a scris!Daca ai face asta probabil ai vedea ca acele postari sunt destul de "vechi"......isi au primit deja raspunsuri actualizate.

Katzmiau are mare dreptate !!
 

DeletedUser5248

Guest
la mine a fost 33 și.... end of story :)

unde-i „viitorul” ăla de care zici nu știu. ăsta v-a fost evenimentul, domnilor...
luați-l în brațe și pupați-l dacă vreți, că mult ați plâns după el până să vină :p :p :p

Buna seara, vad ca iar te bagi in seama desi nu te-ai uitat ca postarea a fost facuta inainte ca eu sa termin misiunile de la event. Si luand in considerare ora la care ai scris pe forumul jocului, poate ca inteleg de ce ai scris in acest mod.:laugh:
Inca ceva, daca tu nu stii sa castigi premii bune la eventuri, asta nu inseamna ca eventul respectiv nu este unul reusit. Ca nu este vorba numai de noroc, asta poti sa fii sigur.
Si eu cred ca acest event a fost unul foarte reusit.
Mai ai si alte comentarii de acest fel de exprimat? Ca sa stiu dinainte.:laugh:
La revedere.
 

DeletedUser3920

Guest
Asa sunt romanii.. nu le convine nimic, cum ai spus tu Cristeaua :
daca tu nu stii sa castigi premii bune la eventuri, asta nu inseamna ca eventul respectiv nu este unul reusit. Ca nu este vorba numai de noroc, asta poti sa fii sigur.

Iar in legatura cu ,,eventurile reusite" TOATE au fost foarte bune, deoarece chiar daca ai castigat o cupa, un altar, o cladire si nu mai stiu ce... lea-ti luat ,,moca"!
 

DeletedUser5468

Guest
Asa sunt romanii.. nu le convine nimic, cum ai spus tu Cristeaua :

Iar in legatura cu ,,eventurile reusite" TOATE au fost foarte bune, deoarece chiar daca ai castigat o cupa, un altar, o cladire si nu mai stiu ce... lea-ti luat ,,moca"!

Off topic:

Da, au fost oarecum reuşite, dar mie personal tot varză mi se pare cel cu fotbalul....dar faţă decât cel de Valentin sau haloween este cu mult mai bun.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus