AI in atac de rasul curcilor!

  • Autor subiect ion vasile
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Intreb si eu asa ca fapt divers: care este rostul semicercului pe care-l parcurge grenadierul atunci cand ataci si folosesti optiunea de lupta automata?
EDITAT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
servus

intrebarea este retorica?... ca nu inteleg...
oricum formula de adresare nu cred ca e prea corecta, deoarece niciunul dintre noi nu a umblat la grenadierul dumneavoastra...

merci
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
Salut, multi sau plans de AI-ul din aparare foarte slab, acum am primit un AI in aparare pe masura. Lucru care te obliga sa lupti manual, mai pe scurt era luptelor pe automat..NU MAI EXISTA !!!!
 

DeletedUser5303

Guest
adik cu alte cuvinte daca ai fost activ pana acum lasa-te, mai bine baga armata in aparare si culege resurse....nu mai fi rege luptator ....mai bine rege fermier :))
daca fermierii s-au plans ca ii casapesti prea repede inno le-a sarit in ajutor
ne adaptam ce sa facem dupa ce ca jucam moca mai avem si pretentzii
 

DeletedUser

Guest
S-au plins ca apararea este slaba cei care nu sunt activi si intra decit odata la 24 de ore.Vroiau ca trupele din aparare chiar daca erau din era de fier sa apare ca trupele din era industriala.
Intrebarea de la prima postare este buna numai ca nu este adresata cui trebuie
Nu imi pare echitabila actuala versiune, nu face decit sa descurajeze jucatorii activi si sa ii faca pe cei mai putini activi sa continue ceea ce faceau, dar trebuie sa fie un anumit numar de jucatori pentru a fi sustinut serverul altfel se inchide.
Nu joc de ieri de astazi jocuri de la INNO si stiu care este politica.
Cam atit am de spus si nu m-ar mira ca postarea mea sa fie editata sau sa fie inchis topicul pt. off topic :)
 

DeletedUser

Guest
servus

desi nu cred ca e rostul discutiei la intrebari si la Discutii generale am sa-mi exprim parerea :)

iri si asasinul: cred ca voi gresiti... schimbarea este buna din mai multe puncte de vedere...
* cei activi care atacau o vor face si acum, vor sterge tunurile si vor pune vanatori, puscasi, cavalerie si obuziere
* cei care nu se aparau acum au un motiv bun o faca, daca pun trupe bune in aparare atacatorul va lua damage serios, nu ca inainte cand nici nu te zgariau :)
* solutia pentru a avea mai multe cazarme este la indemana orcui nu doar celor care investesc diamante... Capitoliul american ofera suficienta populatie pentru un spatiu relativ mic astfel avand loc pentru cazarme.

in rest putem sa cautam nod in papura la orice este nou... si in cazul asta chiar bun.

singura parte slaba a up-date-ului este ca la un moment dat anumite unitati care sunt ascunse in padure nu se mai muta deloc de acolo si trebuie sa te duci tu dupa ei .... si timpul mai mult alocat luptelor...

merci
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
Cu asta inchei
Evident ca noi jucatorii scoatem in evidenta patile proaste , nu o sa postam lucrurile care se fac bune :)
Am incercat si cu trupe, fara arme cu raza lunga dar fata de versiunea anterioara damage-ul este considerabil, aici ma refer la trupele mele.
Evident ca ne vom adapta si schimbam trupele cu care vom ataca nu prea exista nici aparare nici atac infalibil deoarece server-ul are nenumarare variante foarte rar sa foloseasca acceasi strategie.
Multumesc pentru raspuns admin.
A si ca o mica rugaminte ca tot ai mentionat de cladirea legendara droprate sa fie putin mai ridicat.

Merci
 

DeletedUser4872

Guest
daca se dorea o marire a dificultatii se putea face in cateva etape si nu brusc.cei activi vor gasi jocul cu un grad prea mare de dificultate si nu vor mai dori sa continue iar cei ce intra din an in pasti vor ramane pe server.
trebuiau intrebati toti jucatori si nu luat in calcul doar cei ce se plang ca le bat armata.
acum daca noi ne plangem ca e prea greu sa atacam cu ce ne alegem?implementati cumva versiunea veche? nu si cu asta va salut
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca noul update va fi o problema pentru jucatorii activi. Ei se vor adapta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2761

Guest
nu inteleg dece sunteti asa carcotasi,pana acum toata lumea se plangea ca se trece foarte usor de apararea sa.
mai bine incercati sa deblocati cat mai multe tehnologii pentru a crea armata maxima momentan (cea din Industriala ) si sa continuati sa jucati jocul pentru ca este unul frumos....spor la joc sa aveti.
 

DeletedUser5771

Guest
eu de cand m am apucat de joc numai pe automat dau si asa o sa fac si in continuare .
era luptelor pe automat inca mai exista .
 

DeletedUser4872

Guest
Nu cred ca noul update va fi o problema pentru jucatorii activi. Ei se vor adapta.

nu inteleg dece sunteti asa carcotasi,pana acum toata lumea se plangea ca se trece foarte usor de apararea sa.
mai bine incercati sa deblocati cat mai multe tehnologii pentru a crea armata maxima momentan (cea din Industriala ) si sa continuati sa jucati jocul pentru ca este unul frumos....spor la joc sa aveti.
in momentul in care s-au introdus legendarele nu am mai avut toti aceleasi sanse la dezvoltare
 

DeletedUser3255

Guest
crezi ca la unii au aparut din senin...sansele au fost mai mult decat egale...
 

DeletedUser115

Guest
in ceea ce priveste cladirile legendare, fiecare are aceleasi sanse, planurile se primesc in functie de suportul acordat, sau de jafurile asupra vecinilor. Si va rog sa reveniti asupra subiectului initial.
 

DeletedUser

Guest
Nu prea am inteles ce s-a schimbat in modul de lupta automat dar eu lupt mai usor de la ultimul update. :| Pana acum nu prea puteam lupta pe automat ca-mi nenoroceau trupele...acum merg ca-n branza cu pagube minore. ..si puncte multe. Imi place noul update :D
 

DeletedUser4872

Guest
frate am luptat cu culoase si vanatori impotriva vanatorilor si puscasi m-au macelarit partea lor aveau numai copaci si pana sa aj acolo salut armata bun zic bag numai vanatori si atac asa ceva pagube da mere sa fiu nebun daca a dat un copac unde sa ma bag si eu cum sa iti placa astfel de update
 

DeletedUser

Guest
=)) normal c-ai luat bataie, trebuia sa mergi cu lancieri calare: au raza cea mai mare de actiune si atacul cel mai puternic. N-apucau puscasii sa faca o miscare ca-i luai dintr-o lovitura (daca mai aveai si un avantaj in atac de la CL)....
 

DeletedUser4872

Guest
am pus armata in aparare 8 vanatori ataca x nici macar nu i-am zgariat armata nu sa ii omor o trupa 2.ataca cu 4si 4 vanatori si puscasi
 

DeletedUser

Guest
In aparare sunt recomandate trupe combinate.
Pacat ca dezvoltatorii nu s-au gandit la un mod de optimizare a jocului. Au reaparut acele blocaje ale jocului indiferent de puterea calculatorului si de viteza conexiunii.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus