Bonusuri Alcatraz

  • Autor subiect DeletedUser6213
  • Data de început

DeletedUser5468

Guest
eu nu-l vad :)



asa a fost si cu frontenac la inceput , dar dupa cateva zile v-a aparea si la nivel 10

Da acuma nici mie nu-mi apare, înseamnă că au greșit ei ceva, dar eu l-am văzut mai mult ca sigur!
Da e în curs de actualizare, de aceea nu mai apare, dar aici apare, doar că nu îl și arată, când il contruiești
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2967

Guest
a aparut alcatrazul aici . dar inca nu au adus nivelurile "la zi" :)
 
Ultima editare de un moderator:

Coryllus

Well-Known Member
defapt trebuie sa ai o tabara de lunetisti, pentru ca primesti unitatii din randul celor ce le poti recruta

Atunci care este avantajul daca trebuie sa ai cladirile pt soldati din era respectiva pt ca sa primesti soldati corespunzotor erei in care te afli?? Doar ca sa ocupe spatiu in oras degeaba?? E ca si cum CL-urile care dau bunuri nu ar da acele bunuri decat daca ai avea in oras cladirile care dau bunurile corespunzatoare erei in care te afli.
 

DeletedUser300

Guest
Primesti 8 unitati libere +fericire si tot nu iti ajunge
 

DeletedUser5468

Guest
Primesti 8 unitati libere +fericire si tot nu iti ajunge


Multora nu li se pare util ,dar după câte am auzit, la level 10 dă peste 10000 fericire şi peste 15 unităţi! Acuma nu ştiu dacă e adevărat sau nu!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
totusi am vazut alcatrazul real si cel din joc pare o scoala pentru ticilari:))
 

DeletedUser5468

Guest
Cei care jucaţi pe beta, jucătorul de top numărul 8, are pus alcatrazul la lvl 2, puteţi arunca şi voi o privire, şi veţi vedea ce dă la lvl 2 şi in curând 3!
 

Coryllus

Well-Known Member
Multora nu li se pare util ,dar după câte am auzit, la level 10 dă peste 10000 fericire şi peste 15 unităţi! Acuma nu ştiu dacă e adevărat sau nu!

Era de foarte mare ajutor daca odata construit nu mai aveai nevoie de cladirile militare in oras.


Primesti 8 unitati libere +fericire si tot nu iti ajunge

Pt ca e prost conceput sa primesti unitati militare doar daca ai si cladirile respective in oras .... puneti capul si ganditi putin nu copiati totul de la nemti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser300

Guest
Pt ca e prost conceput sa primesti unitati militare doar daca ai si cladirile respective in oras .... puneti capul si ganditi putin nu copiati totul de la nemti.

E mult mai bine asa, spre exemplu eu nu as vrea sa primesc masini blindate, tancurile si lunetisti mi se par mult mai bune.
Gandestete ca primind unitati doar din randul celor pe care le recrutezi tu alegi ce unitati sa poti primi si ce nu. Daca vrei sa te lupti cu toate tipurile de unitati dintr-o era nu e logic ca iti construiesti toate tipurile de cazarme indiferent daca ai sau nu alcatraz?

Alcatraz nu a fost conceput sa te scuteasca de construit cazarme!

LE:Ce ti se pare copiat?
 
Ultima editare de un moderator:

Coryllus

Well-Known Member
E mult mai bine asa, spre exemplu eu nu as vrea sa primesc masini blindate, tancurile si lunetisti mi se par mult mai bune.
Gandestete ca primind unitati doar din randul celor pe care le recrutezi tu alegi ce unitati sa poti primi si ce nu. Daca vrei sa te lupti cu toate tipurile de unitati dintr-o era nu e logic ca iti construiesti toate tipurile de cazarme indiferent daca ai sau nu alcatraz?

Alcatraz nu a fost conceput sa te scuteasca de construit cazarme!

LE:Ce ti se pare copiat?

Tocmai ca trebuia conceput pt a ne scuti de construit cazarme la cat spatiu ocupa (10x7) si astfel castigam spatiu in oras.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mă bucur că Alcatraz a deschis această serie de discuţii, care sper să rămână şi în continuare regulamentare.

Am doar un mic anunţ de făcut, din partea conducătorilor jocului: bonusurile existente acum pe Beta la Alcatraz nu sunt cele finale, ele putând suferi modificări până la update-ul de săptămâna viitoare. Ca urmare, cifrele de pe Beta sunt doar orientative.

O zi frumoasă în continuare!
 

DeletedUser5468

Guest
Păi în oraș dacă pun numai tancuri și lunetiști, voi primi doar aceste două tipuri de unități de la alcatraz, și încă ceva, pe deasupra mie mi se pare cea mai bună legendară din acest joc, deoarece ne scutește de foarte multă armată și pe deasupra și de clădiri de fericire, fiind că dă și foarte multă fericire!
Ce ai vrea mai mult de atât, mie mi se pare cea mai tare clădire legendară, pe lângă cele de atac și fericire!
Ce contează că ocupă 10x7, DAR, în loc să ții 12 cazarme militare care ocupă de 3-4 ori cât alcatrazul adunate la un loc, mai bine pui câte una de fiecare sau cîte vrei!
Și așa câștigi spațiu, această clădire legendară a fost concepută pt. a ne face nouă jocul mai ușor, nu al îngreuna!
 

Coryllus

Well-Known Member
Păi în oraș dacă pun numai tancuri și lunetiști, voi primi doar aceste două tipuri de unități de la alcatraz, și încă ceva, pe deasupra mie mi se pare cea mai bună legendară din acest joc, deoarece ne scutește de foarte multă armată și pe deasupra și de clădiri de fericire, fiind că dă și foarte multă fericire!
Ce ai vrea mai mult de atât, mie mi se pare cea mai tare clădire legendară, pe lângă cele de atac și fericire!
Ce contează că ocupă 10x7, DAR, în loc să ții 12 cazarme militare care ocupă de 3-4 ori cât alcatrazul adunate la un loc, mai bine pui câte una de fiecare sau cîte vrei!
Și așa câștigi spațiu, această clădire legendară a fost concepută pt. a ne face nouă jocul mai ușor, nu al îngreuna!

Asta daca nu mai ai inca 13 CL-uri in oras.... Acum ce o sa fac ? Sa sterg CL-urile ?????? Si in era Progresista sunt 5 tipuri de cazarmi care ocupa ceva spatiu in oras , sigur este avantajos daca te limitezi doar la 1-2 tipuri de cazarmi.
 

DeletedUser5468

Guest
Asta daca nu mai ai inca 13 CL-uri in oras.... Acum ce o sa fac ? Sa sterg CL-urile ?????? Si in era Progresista sunt 5 tipuri de cazarmi care ocupa ceva spatiu in oras , sigur este avantajos daca te limitezi doar la 1-2 tipuri de cazarmi.

Nu este problema mea că ai ales stilul cu legendarele, nu zic e bine că le ai, și ai și dreptate ocupă mult, dar eu am ales mai mult colectatul și armata, deoarece am doar 9 legendare, ma exact 8 că șterg notre dame și singura clădire pe care o mai pun este Royal Albert Hall și mai nou alcatrazul!
În acest caz ai să te chinui să pui alcatrazul, dar 3 clădiri inutile sunt babelul, coloseumul și notre dame, și le poți șterge in favoarea alcatrazului, aici tu alegi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
stiti ceva un jucator ar trebuie sa aiba obligatoriu cele 5 cladiri care dau bonus aparare\atac
-catedrala achen
-statuia lui zeus
-castelul del monte
-catedrala sfantul vasile
si inca 2 care maresc monezile si proviziile ca bazilica san marco si inca una care da fericire in total 8 cladiri
 

DeletedUser5468

Guest
stiti ceva un jucator ar trebuie sa aiba obligatoriu cele 5 cladiri care dau bonus aparare\atac
-catedrala achen
-statuia lui zeus
-castelul del monte
-catedrala sfantul vasile
si inca 2 care maresc monezile si proviziile ca bazilica san marco si inca una care da fericire in total 8 cladiri

E nevoie acuma să fac pomelnicul cu clădirile pe care le am și care nu?
Fiecare jucător pune ceea ce vrea, nu e obligat să pune absolut oricare legendară, oricum legendarele pe care le-ai enumerat tu le am și eu înafară de Castel Deal, Biserica Doamnei noastre din Dresden, Colosseumul și în curând șterg și Notre Dame!
Scuzați-mă că am făcut off topic. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3962

Guest
Va fi interesant cum se va face diferentierea in inventarul cu armata intre unitatile libere primite de la misiuni si cele primite de la noua cladire legendara:) Presupun ca va scrie "liber" la amandoua si daca nu va conta ca le pierzi pe cele primite de la CL, in mod sigur va conta pierderea in lupta a celor de la misiuni care nu se vor mai putea recupera.
 

DeletedUser300

Guest
Unitatile primite de la misiuni si cele de la Alcatraz sunt acelasi lucru, difera doar modul de procurare. Aceste unitati sunt unitati libere pe care daca le pierzi in lupta nu le mai poti obtine inapoi.
 
Sus