Bonusuri Alcatraz

  • Autor subiect DeletedUser6213
  • Data de început

DeletedUser3962

Guest
Unitatile primite de la misiuni si cele de la Alcatraz sunt acelasi lucru, difera doar modul de procurare. Aceste unitati sunt unitati libere pe care daca le pierzi in lupta nu le mai poti obtine inapoi.
Am specificat ca tipul unitatii este "liber". Ideea era ca pe cele din misiuni le-as folosi in aparare, iar pe cele de la CL, le-as introduce la atacuri. Intrebarea era in ce mod poti sa faci alegerea unitatilor din inventar astfel incat sa nu te pacalesti?:)
...............

Ok, nu mai insist pe subiect pentru ca vad ca vorbim limbi diferite. De 2 ori am spus ca se intelege ca unitatile sunt marcate cu "liber", insa intrebam cu totul altceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna ziua, la unitaile primite cadou, e trecut in dreptul lor (liber).

O zi placuta.
 

DeletedUser

Guest
@ Vlad
La cele de la Alcatraz va scrie "liber pentru atac" :) :)
 

DeletedUser300

Guest
Am specificat ca tipul unitatii este "liber". Ideea era ca pe cele din misiuni le-as folosi in aparare, iar pe cele de la CL, le-as introduce la atacuri. Intrebarea era in ce mod poti sa faci alegerea unitatilor din inventar astfel incat sa nu te pacalesti?:)
...............

Ok, nu mai insist pe subiect pentru ca vad ca vorbim limbi diferite. De 2 ori am spus ca se intelege ca unitatile sunt marcate cu "liber", insa intrebam cu totul altceva.
Pai daca sunt marcate cu liber inseamna ca daca le pierzi in lupta nu le mai recuperezi
Sa nu crezi ca alcatraz e un fel de cazarma, daca ai pierdut 3 unitati din cele 8 urmatoarea data primesti 3.
Daca pierzi 3 unitati din cele 8 a doua oara vei avea 13 unitati libere.
E greu?
 

DeletedUser2967

Guest
dupa parerea mea , la momentul actual , alcatraz e cea mai buna cadire , indiferent cat e de mare , si sincer , nu este chiar foarte mare . din cate stiu , mai urmeaza o era si ma intreb cum vor fi acele cladiri legendare .
 

DeletedUser5468

Guest
Da, mi-am schimbat părerea despre alcatraz, e cea mai slabă clădire, după noile chestii pe care le-am văzut pe beta, alcatrazul dă așa la lvl 4:
Dă 2800 fericire, și 5 unități libere abia la level 4
La inceput dădea abia la lvl 1, 8 unități, dar se pare că dă mai puține la level 4!
Așadar nu o să îl mai pun deloc, e mare și inutil!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2967

Guest
tu chiar nu ai citit ce a scris simona :

...bonusurile existente acum pe Beta la Alcatraz nu sunt cele finale, ele putând suferi modificări până la update-ul de săptămâna viitoare. Ca urmare, cifrele de pe Beta sunt doar orientative. ...

poate se vor mai schimba numerele :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4109

Guest
Informații despre clădirea legendară Alcatraz:

Clădirea oferă un bonus de N unități la fiecare 24 de ore. Unitățile vor fi din tipurile pe care jucătorul deja le produce în orașul său.

Statistici
Spoiler: (ascunde)


Nivel Fericire
Unitați de armată
1
2700 4
2
3100 4
3
3800 5
4
4300 5
5
4800 5
6
5500 6
7
6000 6
8
6600 6
9
7100 7
10
8600 8
 

DeletedUser5468

Guest
Informații despre clădirea legendară Alcatraz:

Clădirea oferă un bonus de N unități la fiecare 24 de ore. Unitățile vor fi din tipurile pe care jucătorul deja le produce în orașul său.

Statistici



Nivel Fericire
Unitați de armată
1
2700 4
2
3100 4
3
3800 5
4
4300 5
5
4800 5
6
5500 6
7
6000 6
8
6600 6
9
7100 7
10
8600 8

Da, acesta este bonusul oferit, mie sincer mi se pare util, chiar dacă au scăzut numărul de unităţi pe care poţi să le primeşti!
În rest e bun, chiar e foarte bun!
 

DeletedUser6079

Guest
daca vin cladiri asa d emari acuma ganditiva in urmatoarea era vor fi si mai mari eu cred c a ar trbeuie marite toate expansiunile la un spatiu de 5x5
 

DeletedUser6213

Guest
nu as vrea sa fie modificate la 5x5
mai bine sa mai bge expansiuni pe harta ca eu am gasit vreo 5 provincii care au comori ( cufere )
 

DeletedUser

Guest
Va fi o cladire buna incepand cu level 6 si doar daca ai deja bonus foarte mare in atac (peste 100% - ca sa nu-ti moara trupele aiurea in batalii). Deasemenea trebuie sa fii un jucator cu mult timp liber si care nu da luptele pe auto. Altfel s-ar putea sa te pacalesti cu cladirea aceasta. Ideea e sa apuci sa-ti faci un "stoc" suficient de mare de trupe astfel incat sa suporti bine "socul" schimbarii vecinilor, cand nu stii ce trupe au acestia si mai pierzi din ele...
Deasemenea va fi o cladire potrivita mai ales pentru cei care deja au renuntat la cladirile de productie bunuri si materiale ca sa umple orasul cu cladiri militare...si care sincer ori n-au timp si dau toate luptele pe auto ori nu inteleg nimic din strategie. Mie imi incap in oras cate 2 din fiecare tip in progresista, si vreo 3 din industriala, cladiri de materiale din 3 ere, 11CL fantani si multe altele. DAR nu pierd trupe in batalii, maxim 1-2 pe zi.
Daca darami minim 4-5 cladiri militare din progresista deja poti renunta si la vreo 5-6 blocuri turn, deci spatiu pentru Alcatraz exista din plin. Dar va trebui sa-ti faci punctele in batalii, nu culegand resurse...asta e diferenta!
 

DeletedUser3827

Guest
la nivelul 1 dă 4 unităţi, la nivelul 10 dă 8 ... deci într-un an strângi peste o mie de unităţi libere... cam exagerată această CL... o puşcărie care creează tancuri de ex :D
 

DeletedUser6079

Guest
e e bun ca nu mai trebuie sa cosntruiesti mai multe cazarme pentru a procura mai multe unitati
 

DeletedUser6213

Guest
ii elibereaza pe buna purtare si vin la tine :laugh:
 

DeletedUser

Guest
la nivelul 1 dă 4 unităţi, la nivelul 10 dă 8 ... deci într-un an strângi peste o mie de unităţi libere... cam exagerată această CL... o puşcărie care creează tancuri de ex :D

Nu mai este puscarie din 1963. Acum este obiectiv turistic.
 

DeletedUser

Guest
Stiati ca Alcatraz era unica închisoare din SUA cu dușuri cu apă caldă, pentru a nu permite deținuților, în cazul evadării, să se obișnuiască cu apa rece din golf.
 
Sus