Concurs 1 an cu FoE - Participare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Aici vă rugăm să adăugaţi postările pentru Concursul Un an cu FoE România.

Nu postați decât participarea la concurs, incluzând numele contului de joc.

Mult succes!
 
Ultima editare:

DeletedUser3200

Guest
FOE a insemnat si inseamna un nou mod de relaxare pt mine este incitant dinamic si te face sa mergi mai departe..
 

DeletedUser4802

Guest
Nea333 JOC triburile si am ajuns si aici dupa ce un coleg de trib mi-a spus de joc, o zi buna:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6208

Guest
Este pt prima data cand intru pe forum si nu stiu daca aici trebuie scrisa istoria cu privire la concursul de acum
 

DeletedUser3064

Guest
sunt otyyca am intrat in joc dintr-o curiozitate aici am dat peste mentorul meu jucatorul andrei care a avut rabdare sa-mi explice cum se joaca,treptat am prins placerea de a juca.Am lasat un drog(tigara)si am dat peste alt drog(jocul).Nu am crezut niciodata ca nu o sa mai fumez dar cu cafea si joc inloc de tigara uite sunt deja 3 luni..............sunt in aceeasi ghilda vikings of nord de la inxeputul jocului dar nu-mi place sa ma mut iar aici am intalnit oameni saritori liminita barbieru,kinglice,marcelus, radunika si unii chiar ffffffffffffff amuzanti laleaua neagra.Intrebarea cea mai fregventa a fost ce varsta am iar eu ca o doamna nu am raspuns la aceasta intrebare((((((((((((((((((((:)adresa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2923

Guest
Ptr. participare la concursul 1 an cu FoE/ safir/
 
Ultima editare de un moderator:

Nicholas-Azrael

Active Member
Am aflat deste FOE, de la un prieten ce juca jocul cand era la serviciu. EL fiind administratorul unui salii de forta in timp ce statea si supraveghea activitatea din sala se juca FOE. La inceput nu mi s-a parut asa interesant, il tot vedeam k se joaca si ma gandeam k este iar un joc gen "Travian" in care trebuie sa pierzi noptiile sa tot stai pe joc sa nu te atace ceilalti jucatorii, k dupaia nu iti mai recunosteai satul. Intr-o zi, la ceva timp dupa ce stiam de joc, am decis sa imi fac cont si surpriza, am constatat k jocul este foarte captivant, nu necesita o prezenta atata de mare pe el (adik mai poti sa te duci si la serviciu nu sa stai toata ziua bunaziua) si daca te ataca vecinii nu e o problema atat de mare, k te ataca o data la 24 de ore. Jocul este foarte interesant, mai ales questu-rile si rasplata pe care o primesti de la quest, personal imi pare rau ca la inceput nu am stiut cum sa joc atat de bine si am ratat questul cu "Copacul Dragostei" de Romeo si Julieta. Ce este putin enervat cate odata, este legat de planuri cand schimbi 2 pe 1 si cu toate k imi mai trebuie doar un plan jocul iti da altul nu pe cel care iti trebuie...in rest este foarte ok <3.
Aceasta a fost parerea mea, multumiri celor care o vor citii si daca o vor si vota de doua ori multumiri.
 

DeletedUser2072

Guest
Buna echipa FoE,am inceput sa joc in luna Septembrie 2012,participarea mea se datoreaza faptului ca jucand triburile am vazut banner-ul care anunta acest joc,am intrat de curiozitate si a inceput sa imi si placa.
Povestea este una deosebit de simpla,am ajuns sa stau mult pe joc,sa ridic cladiri sa indeplinesc misiunii si sa atac vecini,am reusit ca dupa o luna sa devin membrul unei gilde pe care am indragit-o,am reusit sa stabilesc cu multi dintre colegi relatii de prietenie cu singurul regret ca nu am reusit sa devin prieten si coleg cu adevarat cu toti membri acestei gilde.
Poveste devine mai interesanta prin aparitia baietelului meu de 6 ani care a reusit sa devin un membru activ FoE,am deschis un cont pe o alta lume si am lasat ca totul sa decurga normal(desi pasi sunt de multe ori ca la un dans popular,doi pasi inainte unul inapoi).
Datorita acestui joc baietelul meu a reusit sa invete o gramada de cuvinte noi si sa le si pronunte bine,spun asta pt ca s-a nascut surd si doar acum in urma unei operati de implant cohlear aude si vorbeste,cei din gradinita si logopeda au fost profund impresionati de cuvintele deosebite pe care le-a invata,cateva exemple sunt:piatra de var,obuzier,tun cu culata si cel preferat statuia lui Zeus:))
Nu am numarat cate sunt in realitate dar dintre cladiri si trupe cred ca doar unul nu il pronunta corect si usor.
Felicitari si multumesc FoE.
 

DeletedUser2352

Guest
Am inceput sa joc acest minunat joc la inceputul lui septembrie(daca nu ma insel) anul trecut.Am gasit acest joc cautand un joc de constructii al propriului oras, am jucat Triburile inainte si mi-a placut insa vroiam ceva cu grafica ma buna asa am gasit Forge of Empires.Ciudat si urat din partea mea este ca am uitat numele primei ghilde, insa oricum ghilda sa desfiintat.Acolo mi-am facut cel mai bun prieten in joc, el ma ajutat foarte mult cu sfaturi, produse si ma facut sa inteleg mai bine acest joc.Dupa ce ghilda prietenului meu s-a unit cu o alta ghilda treburile s-au inrautatit fiecare mergand le drumul lui.Acum iata-ma in ghilda "Noua Alianta" am ajuns la punctajul de 133.000 de puncte si aproape am terminat industriala.
Asta este istoria mea si al regatului meu.
Nume: eXeBaSs
 
Ultima editare de un moderator:

Nicholas-Azrael

Active Member
Cred ca am uitat sa trec numele contului de joc si adresa de email, la postarea ce am facut-o mai devreme. O sa le trec aici sper Ca va fii bine si veti remedia voi problema. Ms
Nicholasbold numele contului de joc

Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

john58

Well-Known Member
particip la FOE inca de cand s-a infiintat dar am avut o pauza de 1/2 de an cand nu am mai jucat din cauza ca am fost foarte ocupat cu familia si serviciul nu mai tin minte insa in ce ghilda am fost in prima lume dar eram destul de bine clasat imi pare rau si acum ca nu am continuat dar sunt hotarat ca pe viitor sa joc acest joc si sa reusesc sa atrag si alti jucatori in cadrul acestui joc:rolleyes:
 

DeletedUser5825

Guest
Am inceput sa joc FoE undeva prin ianuarie 2013, dar m-a captivat din prima! Eu tot timpul am iubit strategiile online, de aceea cum am auzit de acest joc am hotarit ca trebuie sa-l incerc si mi-a placut deoarece e simplu, e online, are multe epoci, deci o sa am ce juca inca mult timp, mai ales ca sunt sigur ca ar trebui sa mai apara macar epoca contemporana.:D
 

DeletedUser5249

Guest
Relaxare, o evadare de scurt timp din problemele cotidiene, prieteni noi .... Pe scurt... No worries .... :) Egoiste - EgoCity
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3780

Guest
M-am apucat de forge de gura unui prieten ca sa primeasca 200 de diamante dar apoi pur si simplu mi-a intrat sub piele acest joc.Am inceput sa joc din iarna si nici nu stiu cum au trecut atatea luni fara sa le simt.A-si vrea ca jocul sa ramana mereu asa fiindca pur si simplu nu te plictisesti:) Multumesc mult echipei FoE.
 

DeletedUser

Guest
Salutare ! Pai la inceput a fost intamplarea, respectiv asa am dat peste link-ul care m-a indreptat spre FoE, apoi curiozitatea de a vedea ce poate acest joc, am fost incantat de grafica si melodia linistitoare, urmand apoi spiritul de competitie. A urmat o perioada de bajbaiala caci eram singuratic, nestiind care sunt avantajele intrarii intr-o ghilda si indeplinirii misiunilor. Am intrat in ghilda Mistretilor care s-a dovedit a fi una slabuta (cel putin asa era in perioada in care am fost eu acolo) insa acolo m-am luminat in ceea ce priveste avantajul colaborarii in ghilda, fapt ce m-a determinat sa solicit sa fiu admis in ghilda de pe primul loc (din acel moment) respectiv in New Hope, unde cu greu fac fata sa nu retrogradez caci e greu sa fi alaturi de cei mai buni si uite asa ma numar printre primii care au intrat pe FoE. Bafta tuturor !:)
 

DeletedUser

Guest
Aici vă rugăm să adăugaţi postările pentru Concursul Un an cu FoE România.
Postările NU VOR FI VIZIBILE (așa este setarea).
Nu postați decât participarea la concurs, incluzând numele contului de joc şi o adresă de email validă.

Mult succes!


Pt mine FOE inseamna o relaxare, o evadare din cotidian. Imi place foarte mult jocul, imi place strategia. Este o modalitate de a afla daca esti un bun manager, un bun strateg si de ce nu, un leader.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus