Concurs 1 an cu FoE - Participare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser755

Guest
Am o cariera vasta in ale Innogames-ului. Am jucat si Trburile, si The West si Lagoonia, si Grepolis, insa FoE a fost piatra cea dintai. M-a impresionat ideea ca poti progresa epoca cu epoca. Ma vedeam un mare imparat al unui imperiu facut din case pe piloni. Am vechime in acest joc si nu stiu daca am imbatranit cu 1 an cu FoE. Nu mai tin minte cand m-am apucat, dar tin minte ca eram foarte impresionat ca poti face ca satul sa arate exact cum vrei tu, ca ai de facut misiuni fel de fel, si cel mai important, un sistem de lupta nemaiintalnit. La inceput nu stiam la ce te ajuta o ghilda, nu existau prieteni sau posibilitatea de schimb de produse cu prietenii. Asa ca atunci cand am ajuns la cercetarea cu resedintele, am stat 1 saptamana sa strang vopsea destula ca sa deblochez cercetarea. Desi uneori eram pe punctul de a renunta, faptul ca am ceva timp de cand joc m-a motivat si iata ca am si satisfactii: locul I la quiz-ul de Paste pe FoE.
De abia astept noutatile din epoca ce va urma si o versiune pentru mobil.
 

DeletedUser5532

Guest
1 an = 1 an castigat prin educatie , spirit de echipa , competitiv , economic (prin schimburile de pe piata) , responsabilitate , victorii , infrangeri , obligatii , premii , recompense. Un an frumos !
 

DeletedUser6258

Guest
Prima data cand am jucat FoE am zis ca e un joc asa mai nasol , dar cand am inecput sa-l joc mai des , am zis ca este un joc foarte reusit . Imi plac epocile , forumul si jocul , deoarece joaca oameni cu cap nu ca pe alte jocuri (Tribal)

Va urez La multi Ani pt un an de reusite si sper sa mai tina multi ani jocul acesta!
 

DeletedUser6260

Guest
POVESTE ADEVARATA SI.....PREA ADEVARATA
,,...A fost odata" , nu demult aprox. cu un an in urma...! Era tot in ,,luna florilor" cand, cavalerul Ingerul Negru s-a intors din cruciada si impreuna cu fiul lui a pus bazele unui ,,imperiu" in cinstea si memoria vajnicilor templieri care au fost...!
Lupta pt. dreptate, cinste si onoare au stat la baza intemeierii lui. In scurt timp, ghilda a prins contur si s-a dezvoltat tot mai mult..!
Dintre cei care au aderat, multi au ramas fideli iar unii au migrat spre alte ghilde, ceea ce ma face sa cred ca acele precepte nu stau la baza existentei multor oameni.
Un cavaler ce s-a integrat perfect este Hagina care mai apoi avea sa-l convinga si pe fratele ei _ dutzu _ sa ni se alature. Un om cinstit, drept si fara a i se putea reprosa ceva , un om cum rar iti este dat sa intalnesti si pe care te puteai bizui in orice situatie ( un adevarat ,, cavaler ") !
Asta, a durat doar pana in Martie a. c. cand, pe fondul unor deceptii si nereusite in viata, a hotarat sa-si incheie socotelile cu aceasta lume absurda, abjecta, unde interesele calca in picioare tot ce este demn si ce tine de bunacuviinta si omenie....!
Avea de gand sa-si intemeieze un camin dar, s-a logodit cu Moartea...! Clopotele i-au ,,cantat" la ,,nunta"si toti cei care l-au cunoscut, s-au ,,distrat" varsand siroaie de lacrimi...! Acum, mormantul ii este ,,caminul"si sunt convins ca de acolo de ,,Sus" , ne priveste cum noi cei ramasi, ne zbatem si ne luptam cu mentalitati si precepte inumane..!
Toti din ghilda, am fost si suntem alaturi de intreaga-i familie...!
Dumnezeu sa aiva grija de sufletul celui ce avea numele de joc ( dutzu ) ,,acolo" ,fiindca ,,aici" pe acest pamant nu a avut loc...!
 

DeletedUser5345

Guest
Salutare FoE. Am inceput sa joc acest joc din iunie 2012. Am auzit de la un prieten de el si mi-am zis ,,Ce ar fii daca l-as incerca si eu?,, La urma urmei, nu aveam nimic de pierdut. Cand l-am jucat, am ramas socat. In viata mea nu am mai jucat un joc atat de complex PE INTERNET! M-a fascinat pur si simplu. Un fel de Age Of Empires pe net. Ce mi-a placut in mod deosebit : totul. Iti faci toate constructiile unde vrei, ai cladiri de productie, nu poti fii cucerit si sa o iei de la capat si, in primul rand : ITI CONTROLEZI TU ARMATA DUPA PROPRIA STRATEGIE. Asta e cu adevarat un joc de strategie pe net. Am inceput sa joc pe a doua lume (Brisgard), dar mi-am dat seama ca jocul asta e mai dificil decat celelalte. Daca incepi prost, continui prost si ajungi sa nu te mai poti mentine. Asa m-am lasat de Brisgard cand am ajuns in Evul Mediu Mijlociu si mi-am dat seama ca nu mai pot sa continui. Dar nu m-am dat batut, m-am reapucat pe Arvahall si am inceput sa joc in continuare. La multi ani, sa aveti mult noroc si sanatate si in primul rand : fie ca acest joc sa fie in continuare de neintrecut. Din partea mea, sunteti pe primul loc ca jocuri online pe net. :)
 

DeletedUser3127

Guest
Sunt Fire2013.Am inceput sa joc Forge of Empires vazand o reclama atragatoare,dar cu timpul FoE a devenit pentru mine ca o familie,respectandu-ne,ajutandune,traind impreuna...La Multi Ani si sanatate FoE!
 

DeletedUser

Guest
Good work.Succes.

Aici vă rugăm să adăugaţi postările pentru Concursul Un an cu FoE România.

Nu postați decât participarea la concurs, incluzând numele contului de joc.

Mult succes!

valivali99.:up:La Multi Ani!:D
 

DeletedUser5259

Guest
Ma face sa stau on line cat mai mult, pentru ca fiecare clipa e o traire, un sentiment neasteptat, am fost atacat, am castigat, totul e o surpriza, de cand ma trezesc si pana la culcare, e minunat!
 

DeletedUser4660

Guest
Am inceput sa joc FoE dupa ce am vazut o reclama cu el pe internet. Am vazut ca este un joc de strategie si am zis sa incerc, cu cat am inteles mai multe despre el si cat de captivant poate fi il joc in fiecare zi. :) Atata timp cat cei din echipa FoE Romania vor imbunatatii jocul mai departe dand dovada de devotament si interes in ceea ce fac FoE va devenii o legenda vie ! :)
 

DeletedUser

Guest
Jack511
pt mine FOE a insemnat ”o experienta de viată”, am invățat ce inseamnă lucrul in echipă, sa stii si sa vrei si binele celorlalti....sa pui umărul pentru echipa si pentru sprijinul celor apropiati......am intalnit o ghilda de care sunt fff multumit .... ea este familia mea in joc.
un game pe care-l joc cu aceeasi placere si dupa atat timp, o echipa deosebita, foarte fain jocul...
nu regret timpul pierdut ca am invatat cat in viata reala ce inseamna solidaritate, respect, omenie si frumusete si cel mai important toate la un singur loc .... in FOE.
Va multumesc pt ca ati creat acest joc si cat mai multe up-date-uri. V-am pupat.
 

DeletedUser

Guest
1 an FOE la multi ani

Aici vă rugăm să adăugaţi postările pentru Concursul Un an cu FoE România.

Nu postați decât participarea la concurs, incluzând numele contului de joc.

Mult succes!

denisayasmina

sunteti cei mai buni,in plus ai si ce invata din fiecare epoca,iti dai seama cum era inainte ,cum este acum si ce va fi pe viitor.bravo,tineti o tot asa.stima si respect
 

DeletedUser

Guest
Eu am inceput sa joc Foe pe la inceputul acestui an.la inceput a jucat tatal meu,si nu mi se parea foarte atractiv jocul,dar dupa un timp am inceput si eu,si mi se pare ca am facut o alegere buna cu jocul asta deoarece ma distrez in fiecare zi.Ghildele din care am facut parte au fost foarte primitoare,dar acum sunt in ghilda unchiului meu si a prietenilor lui.Oricum,in ultimele saptamani am inceput sa lucrez mai mult la joc deoarece doresc sa ajung in top.FoE este o experienta pe care o recomand tuturor jucatorilor.
 

DeletedUser

Guest
Acest joc este cel mai captivant si tare joc de strategie pe are la-m jucat pana acum,eu pentru acest joc mi-am bagat internet :),va multumesk ca existati.Jocul asta e plin de atata istorie si e foarte fascinant ,mi-a captivat toata atentia si tot interesul inca o data multumesk ca existi FoE .
La multi ani!!!
 

DeletedUser6212

Guest
Sunt Angelescu Andrei si am 15 ani. Sunt atras de jocurile de strategie si cautam de mult un joc online. Am vazut reclama la televizor si am zis sa incerc. Din prima zi in care mi-am facut contul viata mea era mult mai fericita si eram din ce in ce mai atras de Forge of Empires. Va multumesc pentru eforturile depuse pentru a ne crea noua o viata mai frumoasa si va iubesc enorm. Mult succes in continuare!
Cu Respect,
Andrei.
 

DeletedUser

Guest
HELLO!!!
Era o zi superba a verii trecute , venisem de la munca , eram obosit dar nu puteam sa ma astern la somn asa devreme.
Deschid PC-ul ,vad undeva o imagine cu jocul FOE ,curiozitatea ma impinge, deschid ,creez contul -incep sa curga misiunile-ma atrage.
Apoi urmeaza zile , in unele ai mai mult timp in altele esti obosit - deschid jocul - cateva momente uiti de tot ,te relaxezi ,cauti prietenii pe care ti i-ai facut, mai schimbi 2-3 impresii.
Ce e uimitor - vezi cum iti infrumusetezi orasul-vrei sa arate super, mai frumos ca al vecinului.
Aveam cativa vecini care ma atacau si-mi jefuiau productia.
I-am m/f zilnic fara a le zice nimic, am castigat planuri astfel si am ajuns acum sa intru si sa am o surpriza placuta - gasesc productiile intregi.
Vecinii ma ataca fara a ma jefui , le multumesc si iata ca incet incet poti a-i cuceri pe toti cu prietenia.
E SUPERB !
Rar se intampla sa vad ca a fost jefuita o cladire si ce credeti primesc mesaje cu " mi de scuze, n-am vrut , din graba "- cu scuzele de rigoare .
E un joc nu am cum sa ma supar, iar scuzele care vin in mod clar te fac sa te bucuri si mai mult , - e ca atunci cand e ziua ta si primesti cadouri - e super !!! Imi place si asta va doresc si voua .
La multi ani!
Crasus!
 

DeletedUser

Guest
Cum am ajuns în FoE este puţin important, important este ceea ce m-a convins să rămân …

Grafica jocului, atenţia acordată detaliilor, povestea şi intrigile curtenilor, posibilitatea de a deveni arhitectul şi primarul unui oraş, dar în acelaşi timp şi un general de succes sunt ingredientele care m-au menţinut în joc. Iar misiunile periodice şi turnirurile PvP au combătut monotonia jocului.
Însă, cei care au sporit farmecul jocului au fost colegii mei de ghildă, vecinii mei virtuali, şi toţi jucătorii cu care, ca pelerin aflat drumuri în căutarea planurilor am intrat în legătură .
În apatele a ceea ce colega mea, numea “măşti” am descoperit Oamenii. Oameni care m-au fermecat!
Acel aspect al jocului, care da posibilitatea de a socializa, de a crea conexiuni cu ceilalţi, este marele său bonus. Am “întâlnit” oameni generoşi, amuzanţi, inteligenţi ; am împărţit gânduri cu ei, am râs cu ei , m-am întristat alături de ei; i-am simţit aproape si poveştile lor de viaţa mi-au umplut adesea mintea şi sufletul.

Am urmărit cum pasiunea şi tenacitatea unui singur jucător a împins o alianţă pe primul loc în Arvahall, sau cum ignorarea aspectului că jocul funcţionează (şi ca) surogat de site de socializare a dus la declinul alteia.
Am cunoscut fete care conduc alianţe cu mâna dârză a unei “doamne de fier”, dar şi băieţi ale căror regate şi număr de bătălii îi fac membrii ai Ordinului Quaqeri-lor .

Pe Forum am admirat răbdarea şi bună-voinţa admin-ilor, am pareciat rigurozitatea şi stilul uşor pedant al unuia dintre ei, dar şi disponibilitatea unor simpli jucători de a fi de ajutor altora cu ghiduri,explicaţii, sfaturi,idei.

Nu regret nimic din cele 5-6 luni de FoE si nu obţinerea unei recompense m-a mânat să scriu aceste rânduri , ci dorinţa de a le mulţumii colegilor mei de ghildă, ultimii cavaleri (Templieri), pt. colegialitatea şi suportul acordat în joc,dar mai ales pt. că mi-au permis să cunosc "bucăţele" din sufletul lor.

“tudor cel maret”
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3235

Guest
"FoE inseamna pentru mine o modalitate de a ma relaxa,de a-mi slefui mintea,de a-mi face noi prieteni.Pe langa faptul ca este un joc de strategie mai este si un joc istoric in care parcurgi toate erele istorice si care te ajuta sa intelegi unele lucruri pe care la scoala le pricepi mai greu..." Asa isi incepea cel mai bun prieten al meu "discursul" pentru a ma convinge sa joc FoE.M-am lasat greu convins fiind in clasa a 9a si avand multe activitati si dificultati care ma asteptau sa le fac fata.Insa m-am lasat prada tentatiei si prin octombrie tarziu am inceput sa joc.Inca din primul moment m-a captivat fiind ca un copil mic in fata unei prajituri.Desigur inceputul este greu nu pot nega,dar asa e in fiecare lucru nou pe care il faci,iar daca iti place continui daca nu,nu.Dupa cateva zile am fost invitat in prima mea ghilda.Din nou eram foarte entuziasmat ca cineva m-a bagat in seama.Din pacate acea ghilda nu mai exista.Recent am intrat in NoNameNedeed o ghilda cu traditie si cu jucatori importanti.Primul moment cu adevarat important a fost ridicarea primei cladiri legendare,Notre-Dame pe 6 ianuarie.Intr-un timp am vrut sa renut insa cand am vazut ca apar versiuni noi care introduceau diverse lucruri mi-am zis ca trebuie sa vad ce se v-a mai intampla.Acum dupa 7 luni de cand am inceput inca exista o legatura stransa intre mine si joc.Constat ca am ajuns la vorbele prietenelui meu si sper ca la randul meu sa promovez acest joc asigurand alti jucatori pe viitor.La multi ani FoE!
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă mulţumim pentru urări, pentru aprecieri şi pentru criticile constructive. Postările au fost foarte interesante şi ne bucură să ştim că v-am schimbat, cât de puţin, viaţa prin jocul Forge of Empires şi prin prietenii găsiţi cu ajutorul lui. Unele poveşti ne-au smuls un surâs, altele ne-au întristat sau ne-au făcut nostalgici. Mulţumim tuturor celor care şi-au rupt din timpul lor pentru a ne împărtăşi gândurile şi sperăm să ne fiţi în continuare alături.
La mulţi ani, jucători FoE!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus