Discuţii despre noul sistem de unire a vecinătăţilor

DeletedUser

Guest
Buna ziua, acei jucatori care au un punctaj cu mult mai mare a si al dvs, au fost foarte activi pe joc la luptele date impotriva vecinilor, lupte date in GvG, la colectarea resurselor si in special la cresterea cladirilor legendare, ceea ce inseamna ca si-au si dezvoltat orasul mult mai bine ca dvs. Nu este vina nimanui, ca uni jucatori sunt mai activi pe joc, si fac puncte multe, iar alti au o activitate mai redusa si intra doar pentru a colecta resursele.
 
Ultima editare de un moderator:

BraveWww

Well-Known Member
Si unde este echilibrul?Un activ cu 80mil de puncte este pedepsit si facut vecin cu un puturos de 80mii,sau invers?
Clar amandoi vor stagna sau vor avea viteza melcului in dezvoltare.
 

DeletedUser8891

Guest
Buna ziua, acei jucatori care au un punctaj cu mult mai mare a si al dvs, au fost foarte activi pe joc la luptele date impotriva vecinilor, lupte date in GvG, la colectarea resurselor si in special la cresterea cladirilor legendare, ceea ce inseamna ca si-au si dezvoltat orasul mult mai bine ca dvs. Nu este vina nimanui, ca uni jucatori sunt mai activi pe joc, si fac puncte multe, iar alti au o activitate mai redusa si intra doar pentru a colecta resursele.

fara suparare dar raspunsul pare ''normal'' pt dvs dar e ca si cum ai pune pe unu care joaca de 4min sa-l bata pe unu din era contemporala care are armata adecvata...si daca cel care ii inactiv si s-a dezvoltat mai repede de ce sa-l puneti cu cei care is mai mici cu 3-4ere (poate mai multe)???daca e incativ treaba lui puneti-l cu cei de nivelu lui
 

DeletedUser8181

Guest
Buna ziua, acei jucatori care au un punctaj cu mult mai mare a si al dvs, au fost foarte activi pe joc la luptele date impotriva vecinilor, lupte date in GvG, la colectarea resurselor si in special la cresterea cladirilor legendare, ceea ce inseamna ca si-au si dezvoltat orasul mult mai bine ca dvs. Nu este vina nimanui, ca uni jucatori sunt mai activi pe joc, si fac puncte multe, iar alti au o activitate mai redusa si intra doar pentru a colecta resursele.

Cred ca ar mai trebui sa tineti cont de inca o variabila: vechimea contului ! Eu de exemplu joc de prin februarie/martie si sunt pe la mijlocul erei Postmoderne. Eu char sunt activ, am colectat resurse si la 15 min. si la ora...zilnic; am luptat mult si cu vecinii, am ridicat cateva CL dar nu prea pot recupera timpul. Vecinii din fata mea au jumatate de an, sau 1 an avans de la crearea orasului si implicit un mare avantaj, parere mea.
 

BraveWww

Well-Known Member
Dati-mi o explicatie plauzibila,va rog,cum este posibil ca eu cu 89000pct sa am din 80 vecini 50 cu peste 1milion de puncte,cel mai mare 90mil.
Nu-mi spuneti ca sunt inactivi,ca sunt foarte activi:)))))
 

DeletedUser5468

Guest
Din păcate, acesta este sistemul de unire al vecinilor, slab din punct de vedere al gândirii sale...
Oricâte răspunuri ai cere BraveWWW, îți vor impune același lucru...alt răspuns nu mai există...dacă ai noroc de o vecinătate de nivelul tău te poți considera salvat...dacă nu, poți să te lași liniștit de joc căci oricum de acolo nu mai scapi!
Și încă ceva, de când adminii și supermoderatorii(sub alte denumiri pe joc gen skype,helmet și bbdi) au voie să intre în vecinătățile altor jucători, plus că cei trei sunt în aceeși vecinătate, cea a fratelui meu. Am să fac o plângere și pentru asta pe beta, sau direct la Inno...Sunt singurii care pot să se ducă unde vor(în orice vecinătate). Chiar sunt curios ce părere au cei de la Inno, după ce voi face mesajul...
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Să știți că și jucătorul Simona este uneori activ și face parte dintr-o vecinătate. Nu avem cum să facem teste pentru a verifica plângerile dvs. și bugurile decât cu un cont de teste, care nu are privilegii sau caracteristici diferite decât orice alt cont. Nimeni, însă, nu joacă "pe bune" de pe contul de test.
 

DeletedUser5468

Guest
Da, dar de ce toți trei sunt în aceeași vecinătate? Este clar că sunt singurii care se pot muta în ce vecinătăți vor. Știu că dumneavoastră și ceilalți admini/supermoderatori aveți conturi de testare, dar cu aceste conturi toți jucătorii află ce clădiri noi apar, cel puțin dacă se uită jucătorii în orașul lui skype(pepsy) și helmet(kingleorix), vor vedea chestii de la eventul de iarnă.
Mie personal nu mi se pare corect. Nu vreau să fiu înțeles greșit!
Or fi ele conturi de testare, dar se poate face și altceva cu ele.
 
Ultima editare de un moderator:

BraveWww

Well-Known Member
Daca nu se poate da un raspuns clar,ca nu exista,macar sa nu se dea raspunsuri aburitoare cu activ,inactiv si alte bazaconii.
Mai cinstit este un loz in plic,mai baiatule ai tras un necastigator si 2 saptamani uita-te la desenele alea frumoase:))
NU ma intereseaza ca sunt atacat si jefuit de o groaza in fiecare zi ca nu mi se ia nimic real,dar nici pe cei cu punctaj mare nu-i ajuta cu nimic sa invinga cativa ciucaleti de soldati si sa ia 2 bani.
Oricum le las 2 sulitasi si 2 saptamani intru in concediu pe Arvahall.:)))
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, foarte interesant ce a zis BraveWww. Mai ales faza cu loz in plic.:D:laugh:
Revenind la problema care ma intriga pe mine, intr-adevar, cele trei conturi de testare sunt in vecinatatea mea. Si ca sa nu fiu inteles gresit, problema mea de acum ceva vreme in urma, cea cu "eroarea interna", mi-a aparut dupa ce au aparut acele conturi de testare la mine in vecinatate. Ca stiam exact despre cine este vorba, sa nu credeti ca nu. De asta am rabufnit atunci si am ajuns sa aduc si acuze, dar s-a dovedit ca era o altfel de problema, pana la urma. Personal NU MA DERANJEAZA, atat timp cat nu joaca efectiv. Ca poate ma trezesc ca gasesc in aparare la respectivii armata din ere ce trebuie sa apara mai incolo.:laugh: Desi nici asta nu m-ar deranja la o adica, cu atat pot afla si eu mai repede ce unitati vor aparea pe viitor.:laugh:
Ca o concluzie, din partea mea pot fi si 10 conturi de teste la mine in vecinatate, NU MA DERANJEAZA deloc, atat timp cat nu se implica efectiv in joc, desigur.
O seara buna in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, vad ca pe uni jucatori ii deranjeaza acele conturi de test.
- vreau sa va asigur ca ele sunt create doar pentru a testa anumite probleme in joc care sunt reclamate de catre jucatori. De pe urma lor nu vor profita nici un jucator din cadrul vecinatatilor in care se afla, sau vreun alt jucator cu care se afla in contact (aici ma refer la armata in aparare, puncte forge donate, motivare/finisare, bunuri, planuri la cladiri legendare).
- acele conturi de test nu au fost mutate de Echipa de Suport in vecinatatea X, este o pura intamplare datorata faptului ca ele se afla in aceiasi era ca si dezvoltare, care, daca stam sa ne gandim putin, este si modalitatea de formare a unei vecinatati, nu?
- noile caracteristici ce urmeza sa se implementeze in joc, nu vor fi niciodata testate pe serverele internationale, ci doar pe serverele de test.

O zi placuta si spor la joc :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8184

Guest
am citit despre modul cum se fac vecinatatile desi nu prea am inteles mare lucru nici nu incerc sa-mi bat capul pt ca mi se pare ca undeva exista un scurt circuit
sa ma explic: pe lumea arvahal eu si majoritatea vecinilor mei suntem in epoca coloniala s-au evul mediu tirziu, dar mai sunt si 7 jucatori care sunt mai avansati decit noi cu cel putin 2 epoci
cel de pe locul 1 e in epoca contemporana, si ma ataca cu tancuri iar eu ma apar cu cavalerie medievala si arcasi
eu stiu ca acesta e un joc dar chiar un joc S.F. nu credeam ca este
Sper ca jocul nu urmareste avantajarea unor jucatori care li s-au oferit niste orase bune de atacat si de jefuit
 

DeletedUser6083

Guest
am citit despre modul cum se fac vecinatatile desi nu prea am inteles mare lucru nici nu incerc sa-mi bat capul pt ca mi se pare ca undeva exista un scurt circuit
sa ma explic: pe lumea arvahal eu si majoritatea vecinilor mei suntem in epoca coloniala s-au evul mediu tirziu, dar mai sunt si 7 jucatori care sunt mai avansati decit noi cu cel putin 2 epoci
cel de pe locul 1 e in epoca contemporana, si ma ataca cu tancuri iar eu ma apar cu cavalerie medievala si arcasi
eu stiu ca acesta e un joc dar chiar un joc S.F. nu credeam ca este
Sper ca jocul nu urmareste avantajarea unor jucatori care li s-au oferit niste orase bune de atacat si de jefuit

Pai nici cei din ere avansate nu au prea multe de castigat din atacarea si jefuirea jucatorilor aflate in ere mult inferioare.Ma refer la faptul ca vor primi putine punte in lupte,astfel dezvoltandu-si puntajul personal mai greu...si nici de jefuit,nu au ce face cu 500monede/provizii.
 

BlueWing

Well-Known Member
Pai nici cei din ere avansate nu au prea multe de castigat din atacarea si jefuirea jucatorilor aflate in ere mult inferioare.Ma refer la faptul ca vor primi putine punte in lupte,astfel dezvoltandu-si puntajul personal mai greu...si nici de jefuit,nu au ce face cu 500monede/provizii.

buna logica,, numai ca in realitate nu se confirma. Ataca in fiecare zi, cu rachete si tancuri,, si dupa aia ma pandesc si jefuiesc! si nu case,,de 2 lei. pentru mine conteaza 5000 de galbeni care mi-i fura din cabana sau alte cladiri care fac bani multi. Jefuiesc bunuri, care pentru mine conteaza chiar daca pentru el e o nimica toata! Fac rau numai pentru ca pot! Iar eu nu am nicio sansa sa-i intorc "rautatile" cu sabiile!
Deci celui care a intrat acum 2 ani pe joc, i se permite sa produca pagube altora, doar pentru ca au intrat pe joc mai tarziu! E CORECT? El intra cand vrea, si ma jefuieste, eu trebuie sa-mi pazesc cladirile sa le culeg cand se termina, ca sa nu fiu jefuit! Timpul meu e mai ieftin si mai dispensabil decat timpul lui? E CORECT?
 

DeletedUser8891

Guest
pai daca el te ataca cu tancuri dc nu il ataci si tu cu tancuri?de ce nu pui productiile la timpul care le poti colecta?
 

DeletedUser6083

Guest
buna logica,, numai ca in realitate nu se confirma. Ataca in fiecare zi, cu rachete si tancuri,, si dupa aia ma pandesc si jefuiesc! si nu case,,de 2 lei. pentru mine conteaza 5000 de galbeni care mi-i fura din cabana sau alte cladiri care fac bani multi. Jefuiesc bunuri, care pentru mine conteaza chiar daca pentru el e o nimica toata! Fac rau numai pentru ca pot! Iar eu nu am nicio sansa sa-i intorc "rautatile" cu sabiile!
Deci celui care a intrat acum 2 ani pe joc, i se permite sa produca pagube altora, doar pentru ca au intrat pe joc mai tarziu! E CORECT? El intra cand vrea, si ma jefuieste, eu trebuie sa-mi pazesc cladirile sa le culeg cand se termina, ca sa nu fiu jefuit! Timpul meu e mai ieftin si mai dispensabil decat timpul lui? E CORECT?

Incearca sa avansezi mai repede prin ere...ca sa pui cladiri de bunuri mai avansate...asa n-o sa te mai jefuiasca doar pentru ca poate,ci pentru ca va castiga ceva !
Eventual fa o intelegere cu el...doneaza-i pf ca sa nu te mai jefuiasca.
 

mirceacluj

Member
ar putea fi rzolvata problema ,,2 sulitasi "in modul urmator 1)sa fie posibilitatea jefuirii primariei 2)sa fie posibila jefuirea a 3-4 cladiri din oras 3 ) sa poata fi atacat la interval de 4 ore respectivul
 
Sus