Discuții despre Campionatul de Fotbal 2020

DeletedUser10378

Guest
A dat domnul. Mi s-au strepezit dinții de când aștept să înceapă.
 

capitan222

Well-Known Member
E interesant.Foarte multe recompense,am ajuns să iau cele 1500 energizante in 2 zile si nu am un nivel mare chiar dacă sunt in evul mediu mijlociu.Ajungi destul de usor in liga de argint sau in liga de aur numai sa joci.Cred ca acest eveniment este un succes vizibil si sper ca si urmatoarele sa fie asemănător acestuia.Recompensele sunt bune însă cred ca cel mai mult merită modernizarea clădirilor hipodromului pana la nivelul 4.Are câteva defecte precum faptul că joc in fiecare zi cu jucători puternici cu nivel 15 cand eu am 9.Chiar si nivelul foarte usor m-a pus cu jucători din primii 20.
 

DeletedUser6484

Guest
nu zi hop ca ai ajuns in liga de aur acum cand se asteapta premiile bune pt. ca vor veni si vei fi dezmagit de liga...
 

dunbarton

Well-Known Member
E interesant.Foarte multe recompense,am ajuns să iau cele 1500 energizante in 2 zile si nu am un nivel mare chiar dacă sunt in evul mediu mijlociu.Ajungi destul de usor in liga de argint sau in liga de aur numai sa joci.Cred ca acest eveniment este un succes vizibil si sper ca si urmatoarele sa fie asemănător acestuia.Recompensele sunt bune însă cred ca cel mai mult merită modernizarea clădirilor hipodromului pana la nivelul 4.Are câteva defecte precum faptul că joc in fiecare zi cu jucători puternici cu nivel 15 cand eu am 9.Chiar si nivelul foarte usor m-a pus cu jucători din primii 20.

Te entuziasmezi prea repede, parcă te văd la sfârșit că te lamentezi, că ai fost indus în eroare, că nu mai primești recompense ca la început etc.
Îți recomand să faci un calcul, să vezi în ce măsură îti ajung energizantele ca să aduci Peluza și Poarta la nivelul 6, plus pistele roșie, albă și albastră. pentru care trebuie să folosești jucători care acordă 15% șanse, deci consum mai mare de energizante.
 

capitan222

Well-Known Member
Planul meu era sa stau mult in argint și cand se termina eventul sa ajung repede in aur ca pana atunci sa-mi modernizeze jucătorii.Consum repede energizante pentru va imi permit questurile.Aveam sufickente dar problema mea era cand am primit cele 1500 energizante.Le-am consumat in 3 minute.
 

capitan222

Well-Known Member
Si nu sunt genul care sa faca scandal la sfarsit sau sa se enerveze cu eventul.Stiam de demult ca vor fi recompense uluitoare asa ca nu aveam de ce să-mi fac griji.Faceam repede questuri,jucam repede si jucam la turneu.Atat.Pana imi modernizat hipodromul.
 

dunbarton

Well-Known Member
Aveam sufickente dar problema mea era cand am primit cele 1500 energizante.Le-am consumat in 3 minute.

Hulk, tu ești, mă ?!

Și scuze, nu am vrut să te supăr cu "lamentările" doar că atunci când ai energizante grămadă ești tentat să faci risipă, iar abia la sfârșit să vezi că le-ai cheltuit aiurea. Questurile astea se termina și ele odata și-odată, iar cand vei ajunge la un quest pe zi s-ar putea să fie prea târziu.
 
Ultima editare:

capitan222

Well-Known Member
Nu.Dar a meritat ca am obtinut 4 planuri la observator.Nu sunt Hulk dar tie iti place superman
Sau spiderman
Si crede-mă singurul obiectiv pentru un jucător cu 100 mii puncte este sa aiba hipodromul de nivel 6
Si da am ajuns la un nicicând nu mai am questuri adică am pierdut ziua de azi datorita faptului va nu aveam questuri disponibile.
Nivel 42
Da.Astazi a fost probabil ultima zi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser177

Guest
Cum se face ca pierd meciuri cu procente de 60% sau 80% pentru victorie. Nu este vorba de ceva intamplator. Se pierde mult cand esti in avantaj. Devine inutil sa mai joci daca nu sunt sanse sau rezultatele sunt negative.
 
Cum se face ca pierd meciuri cu procente de 60% sau 80% pentru victorie. Nu este vorba de ceva intamplator. Se pierde mult cand esti in avantaj. Devine inutil sa mai joci daca nu sunt sanse sau rezultatele sunt negative.
nu stiu cum se calculeaza sau ce algoritm este dar eu am pierdut 5 meciuri la rand jucand cu unu cu forta de 26 cand forta mea era de 120...
 

capitan222

Well-Known Member
Ai dreptate.Azi a dat norocul am primit 5 tichete de la un incident si 5 victorii.Cmu energizantele stau prost cate un quest pe zi.Am o intrebare Cand se termina eventul si esti in aur primesti si recompenselr din argint,bronz si amator sau doar aur?Multumesc

Pana acum cu nivel usor ma baga cu nivel 16 si eu 10 Si uneori cu nivel 9 si acolo 75 procente sanse si pierdeam

Ma enervează faptul că am băgat 28 bilete in total la turneu si din 28 abia 12 victorii.Noroc ca am jucat din prima zi în primele minute si am ajuns in aur.Pana azi cand m-a împins,cum era de așteptat, în argint datorita nenumăratelor înfrângeri provocate de fotbalul virtual.Azi a dat norocul si am ajuns din nou în aur cu 5 tichete si 5 victorii.
 
Ultima editare de un moderator:

dunbarton

Well-Known Member
Cum se face ca pierd meciuri cu procente de 60% sau 80% pentru victorie. Nu este vorba de ceva intamplator. Se pierde mult cand esti in avantaj. Devine inutil sa mai joci daca nu sunt sanse sau rezultatele sunt negative.

60% inseamna ca din cinci meciuri pierzi doua; 80% inseamna ca din cinci meciuri pierzi unul.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Procentajele nu se însumează. 60% înseamnă că la fiecare meci sunt 60% șanse de câștig și 40% posibilități de a pierde. La fiecare meci.
@imperiul roman 3.1 când mai aveți completări, vă rog să vă editați postarea inițială, și să nu mai faceți postări multiple. Mulțumesc.
 

Sonarvi

Well-Known Member
Procentajele nu se însumează. 60% înseamnă că la fiecare meci sunt 60% șanse de câștig și 40% posibilități de a pierde. La fiecare meci.
@imperiul roman 3.1 când mai aveți completări, vă rog să vă editați postarea inițială, și să nu mai faceți postări multiple. Mulțumesc.

mereu procentajele sunt defavorabile, nu mai dati vina pe ghinion cand e clar ca e facut jocul astfel incat sa nu castigi mai mult decat trebuie. am pierdut 10 meciuri consecutiv de o gramada de ori la eventurile foe, dar niciodata n-am castigat 10 consecutiv, nici macar 5 (si vorbesc de chestii cu procentaje intre 30 si 70%)

mai bine scrieti acolo la explicatii: "va dam premii cum consideram noi de cuviinta, nu mai comentati!" si vom juca fara sa ne enervam
 
Procentajele nu se însumează. 60% înseamnă că la fiecare meci sunt 60% șanse de câștig și 40% posibilități de a pierde. La fiecare meci.
@imperiul roman 3.1 când mai aveți completări, vă rog să vă editați postarea inițială, și să nu mai faceți postări multiple. Mulțumesc.
e prea de tot sa pierd meciul cu 83% sansa de castig si doat 17% sansa de infrangere si sa mai pierd si inde de 4 ori la revansa, cat de norocos sa fiu sa iau eu sansa aia de 17% de 5 ori la rand cu aceelasi oponent??
In conditiile in care sunt aceeasi jucatori pentru toti iar ai mei sunt de 25 iar ai lui de 10 ar trebuii sa matur cu el pe jos dar este invers...
degeaba bagi bani sa cumperi bilete sa joci cat mai multe meciuri daca in final nu pot sa castig nici macar cu 83% sanse...
 

dunbarton

Well-Known Member
Tuturor celor nemultumiti de procentele care nu se verifica, le dau un sfat: doriti-va sa pierdeti si veti vedea ca incepeti sa castigati (e spusa adanc).
 

DeletedUser10378

Guest
e prea de tot sa pierd meciul cu 83% sansa de castig si doat 17% sansa de infrangere si sa mai pierd si inde de 4 ori la revansa, cat de norocos sa fiu sa iau eu sansa aia de 17% de 5 ori la rand cu aceelasi oponent??
In conditiile in care sunt aceeasi jucatori pentru toti iar ai mei sunt de 25 iar ai lui de 10 ar trebuii sa matur cu el pe jos dar este invers...
degeaba bagi bani sa cumperi bilete sa joci cat mai multe meciuri daca in final nu pot sa castig nici macar cu 83% sanse...
O dată, hai că era coincidență. Dar, dacă ai pierdut de 5 ori, deja e măgărie pe față.
În primă fază voiam să sparg vreo 10-20k diamante, dar după ce am cumpărat o dată pachetul cel mare de jucători și am văzut cum stă treaba, m-am lăsat păgubaș. Acum mă chinui să nu pic în afara argintului.
 
Sus