Discuții despre Campionatul de Fotbal 2020

005baghera

Well-Known Member
dumbarton,uiti un cuvant magic din teoria probabilitatilor 'se apropie' deci nu te asigura ca asa va fi ci doar ca probabilitatea sa iasa procentele ar creste,cat despre faptul ca pierd cu sanse de 79 sau 87 la suta si ca 'am picat' in celelalte procente nu ma incalzeste cu absolut nimic din contra imi intareste ce am zis mai devreme,foe merge pe ideea de 'probabil' nicidecum pe matematica,cam toate jocurile se bazeaza pe matematica adica cum a zis si mike daca mijlocasul este unitatea impotriva fundasului ,pai cum 'veriga slaba a foe ' pierd??? ...dar......'probabil' am noroc in dragoste,'probabil' foe va merge mai departe si nici nu se va obosi sa raspunda ,sunt multi 'probabil' in acest foe
 

005baghera

Well-Known Member
exact ce spuneam,sanse de 83 la suta,echipa mea de 44 cea adversa de 11 si ghici ce......am avut norocul 'probabil' sa nimeresc celelalte procente si anume cele 17 hai ca treaba cu 'probabil' o voi numi de acum' treaba foe'......e primul joc de strategie pe care il joc si se bazeaza pe 'probabilitate' si nicidecum pe matematica.....
 

DeletedUser7928

Guest
Baieti eu am pierdut un meci cu 85% procendaj de castig asa ca nu ma mai surprinde nimik...ar fi trebui sa fiu in Liga de aur...si sunt doar in cea de bronz
 

DeletedUser10378

Guest
@MikeDX Pe principiul acela și pe baza nivelului echipei, ați ajuns la procentul 68%. Adică aveați 68 de posibilități să câștigați și 32 să pierdeți. Ați nimerit în cele 32.

32 de posibilități ca foarfeca să bată piatra.

Penibil.
Văd că mi s-a șters și mesajul anterior. Fără supărare, dar asta meritați. Să rămâneți fără jucători plătitori. Pe toate serverele
 

005baghera

Well-Known Member
si mie mi la sters doamna/domnisoara simona pe cel in care spuneam ca suntem ca la meteo-'probabil'voi lua ban dar ;probabil' nu voi lua ban- un joc de strategie bazat pe royal cazino unde totul este ca la meteo.....probabil
 

005baghera

Well-Known Member
dar am o intrebare pentru doaman admin,ce reguli am incalcat de mi s a sters mesajul? am folosit injurii? a fost off topic mesajul? nu doamna admin a fost 'probabil' un mesaj normal pe un forum aproape normal ,spun aproape pentru ca de multe ori lasati mesajele acidulate sa fie efervescente dar le stergeti pe cele care ......'probabil' nu sumt pe gustul dumneavoastra
 

DeletedUser10378

Guest
si mie mi la sters doamna/domnisoara simona pe cel in care spuneam ca suntem ca la meteo-'probabil'voi lua ban dar ;probabil' nu voi lua ban- un joc de strategie bazat pe royal cazino unde totul este ca la meteo.....probabil

dar am o intrebare pentru doaman admin,ce reguli am incalcat de mi s a sters mesajul? am folosit injurii? a fost off topic mesajul? nu doamna admin a fost 'probabil' un mesaj normal pe un forum aproape normal ,spun aproape pentru ca de multe ori lasati mesajele acidulate sa fie efervescente dar le stergeti pe cele care ......'probabil' nu sumt pe gustul dumneavoastra

Al meu mesaj a fost sters pt că făcea reclamă contului. Dacă nu a fost ăsta motivul, nu știu care putea fi. Uit că puterea e unde nu trebuie.
Exprimarea unei păreri, deși acidă, NU CONTRAVINE regulilor acestui forum, mai ales că nu sunt la adresa unei persoane reale, ci a jocului. Pe de altă parte, ce ai scris acolo, tu știi. Vezi ce zice regulamentul, poate ai bifat unul dintre punctele magice :p :D
 

005baghera

Well-Known Member
din ce stiu eu cam cu nimic ,nu am adus injurii nimanui,nu am scris cu majuscule,nu am scris in alta limba,nu am fost off topic,dar 'probabil' totusi ceva ia deranjat
 

005baghera

Well-Known Member
in sfarsit zeul foe si a ridicat spranceana si asupra ofrandelor aduse de plebea din orasul meu si fu darnic in asta zi ,lasandu-ma sa castig u doar .....27 la suta.....mare multumire zeului foe pentru acest mirific dar....zeul foe fie laudat,ia mai manati maiiiiii
 

Dumi.

Well-Known Member
in sfarsit zeul foe si a ridicat spranceana si asupra ofrandelor aduse de plebea din orasul meu si fu darnic in asta zi ,lasandu-ma sa castig u doar .....27 la suta.....mare multumire zeului foe pentru acest mirific dar....zeul foe fie laudat,ia mai manati maiiiiii
NU iti este mai rusine un pic obrazului sa castigi?
Creezi precedente omule :))))
 

DeletedUser12475

Guest
am inceput sa invat si eu unele chestii.
la turneu se afiseaza procentul ca jucatori, insa mai trebuie tinut cont si de variabila premiile din cufar (cele vanate, cele mai putin vanate)
castiguri exista incontestabil.

problema e alta. uniii poate au luat energizante si au facut cladirea completa.
cine nu a ''bagat'' ramane cu cladirea incompleta.
e primul event de anul acesta in care orice strategie fara bani te lasa cu cladirea incompleta.
de asta nu zice nimeni nimic?
 

capitan222

Well-Known Member
Eu nu stiu daca chiar se merita sa fac ambele de 6.Ma multumesc cu una de 5 si una de 6.Eu zic sa va bucurați ca ati reusit atat,recompenseze sunt mult mai mari decat da Aeronava de nivel 11 de la arheologic și în rest ocupă putin spatiu.Si in ultima vreme am obtinut de la turneu doar medalii si cateva bunuri.Nici tactician,Nici piata câștigătorilor nici recompenseze zilnice de aproape o săptămână jumatate nu mai primesc nicio recompensă importanta.
 

Licinius Lucullus

Active Member
Cu 0 diamante cheltuite, am reusit sa obtin nivel 6 la Hipodrom in A si E, terminand eventul in Liga de Argint. Atunci cand am jucat meciurile am avut 2 lucruri in vedere, insa tind sa cred ca a fost mai mult noroc decat strategie.

Per total, sunt foarte multumit de acest event.
 

Dumi.

Well-Known Member
eventul asta a meritat sa se investeasca
cred ca e primul event in care merita investit [pentru cei care mai investesc de obicei si poate nu numai]
asa ca am facut un experiment: pe Brsgard nu am bagat niciun diamant, in timp ce pe E am investit puternic, recunosc
rezultatul:
pe B loc 1000+ la turneu, liga amator si niciun hipodrom , nicio peluza, nicio poarta
pe E loc 1 la turneu, liga de aur si cred ca am 2 sau 3 cladiri complete cu nr variat de piste rosii la fiecare
deci nu e pe vorbe sau asa....e pe contolatea :)))
misiunile le-am facut complet pe ambele lumi
dincolo de realizari sau nu, consider ca a fost un event valoros
 

capitan222

Well-Known Member
De hipodrom sunt si eu mulțumit,cu una de 5 Si una de 6 dar recompensele zilnice au fost in mare parte greu de obținut în ultima parte a eventului si de la turneu si de antrenamente dar sunt mulțumit pentru ca recompensele au fost totusi mai bune decât cele de la arheologic.
 
Sus