Discuții despre Evenimentul Forge Bowl 2020

dunbarton

Well-Known Member
Foarte frumos si ok facut
Totusi nu ma pot abtine sa nu spun ca daca ti se cere la misiune sa culegi incidente, acestea dispar ca prin farmec si nu mai apar cu orele :)))))

Te contrazic putin... incidentele la vedere dispar, dar apar cele "perverse", adica cele ascunse pe sosea sau in spatele cladirilor. Da clic din centimetru in centimetru pe zonele respective si e imposibil sa nu gasesti.
 

Dumi.

Well-Known Member
Te contrazic putin... incidentele la vedere dispar, dar apar cele "perverse", adica cele ascunse pe sosea sau in spatele cladirilor. Da clic din centimetru in centimetru pe zonele respective si e imposibil sa nu gasesti.
Sa vezi ce chestie :)))
La un moment dat, dupa cca 5 ore de asteptari si ceva cautari, am renuntat si am preluat alternativa....adica aceea de a face nu stiu cate productii intr-o cladire de productie din era precedenta.
Ce sa vezi? Cand mai aveam 2-3 productii de facut, au aparut incidente, dar nu suficiente :))
In fine, poate ca sunt mai catolic decat papa...era doar o observatie de-a mea...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Numărul de incidente este relativ constant în fiecare zi, așa cum este explicat și în Wiki: în fiecare zi, pot apărea până la 10 - 15 incidente.
 

DeletedUser6484

Guest
da-ti drumul la incidente daca se cer la misiuni, cand ai nevoie atunci stai ca au disparut, ca de obicei
 
Bună ziua. Sunt nou pe forum și am și eu o nelămurire în legătură cu evenimentul forge bowl. Am ajuns în situația de a avea o singura misiune pe zii și un timp de așteptare de 15 ore. Întrebarea e at cum pot eu în situația data sa acumulez puncte în liga și cum pot sa ridic clădirea la nivelul maxim dacă eu am doar o misiune pe zi. Mi se pare mie doar sau nu este corect ceea ce se întâmplă. Va mulțumesc
 

Proud129

Well-Known Member
Bună ziua. Sunt nou pe forum și am și eu o nelămurire în legătură cu evenimentul forge bowl. Am ajuns în situația de a avea o singura misiune pe zii și un timp de așteptare de 15 ore. Întrebarea e at cum pot eu în situația data sa acumulez puncte în liga și cum pot sa ridic clădirea la nivelul maxim dacă eu am doar o misiune pe zi. Mi se pare mie doar sau nu este corect ceea ce se întâmplă. Va mulțumesc
Numaru de misiuni e la fel pentru toti, nimeni nu are mai multe sau mai putine misiuni. E problema ta cum iti gestionezi resursele.
 
Nu e vorba de numărul de misiuni, este vorba ca după terminarea unei misiuni în forge bowl mi se pune o pauza de 15 ore de așteptare pana la următoarea misiune de efectuat în forge bowl. Asta este dilema mea. De ce asa ceva?
 

Geo.O

Well-Known Member
Pentru că ai ajuns la misiunile zilnice și nu primești decât o singură misiune la 24 ore. Așa este pentru toți.
 
Ok am înțeles acest lucru dar în acest mod clădirea oferita la eveniment nu poate ajunge la un nivel maxim doar dacă cumperi mingii forge cu diamante. E aiurea conceput și gândit acest lucru
 

DeletedUser12551

Guest
Cladirea de la event poate ajunge cu usurinta la nivel maxim fara diamante, totul depinde de cat de bine te organizezi la event. La toate eventurile care au avut loc s-a putut obtine nivel maxim la cladirea speciala dar depinde doar de jucator daca stie sa joace sau nu.
 

dunbarton

Well-Known Member
Ok am înțeles acest lucru dar în acest mod clădirea oferita la eveniment nu poate ajunge la un nivel maxim doar dacă cumperi mingii forge cu diamante. E aiurea conceput și gândit acest lucru

Cladirea la nivel maxim inseamna la nivel 10; primesti patru nivele daca indeplinesti cele 55 de misiuni; pentru restul de 6 nivele ai nevoie sa realizezi 11 eseuri, deci este prematur sa disperi, ai rabdare pana la sfarsit.
 

Vali

Well-Known Member
Eu as avea o alta intrebare:
De de cu 8400 de mingi in A am ajuns doar in Amator (655 iarzi), am trecut de destule ori pe la "Finish" incat sa iau 6 pachete de modernizare, deci am trecut de 11 ori iar in B cu 8200 de mingi sunt in Argint, cu 1466 iarzi castigati si 7 modernizari de tezaur (deci de 13 ori trecuta linia de finish)... E diferenta cam mare de iarzi zic eu... ceva nu se pupa aici cum trebuie...
 

DeletedUser12551

Guest
iarzi sunt aceeasi, clasamentul depinde si de realizarile celorlalti jucatori. Cu siguranta ca in B sunt mai multi jucatori mai activi decat tine :))
 

DeletedUser7314

Guest
Cladirea de la event poate ajunge cu usurinta la nivel maxim fara diamante, totul depinde de cat de bine te organizezi la event. La toate eventurile care au avut loc s-a putut obtine nivel maxim la cladirea speciala dar depinde doar de jucator daca stie sa joace sau nu.
Imi pare rau ca te contrazic, dar ca sa ajungi la nivel maxim fara migii cumparate( adica bani dati din buzunar) iti trebuie foarte mult noroc, nu sa sti sa joci sau nu. Indiferent decat de bun ai fi , tot punctele alea le faci!!!! Sunt aceleasi puncte indiferent ce ai face!!!Dintr-un joc extraordinar , in care gandirea strategica facea totul , FoE, se transforma din ce in ce mai mult in jocul '' cine are bani mai multi castiga". PACAT
 
Ultima editare de un moderator:

dunbarton

Well-Known Member
1. pana la ora asta ar fi trebuit sa aduni cel putin 9120 de mingi, cu conditia ca in fiecare zi sa fi intrat in joc si sa fi indeplinit 51 de misiuni (51*120 + 16*100 + 1400 de la misiunea 25), nemaivorbind despre cele obtinute din incidente;
2. cel mai eficient mod de a realiza un eseu este ca de fiecare data sa alegi optiunea care consuma mingile cele mai putine; in felul acesta, un eseu nu-ti consuma mai mult de 800 de mingi;
3. ca sa realizezi 11 eseuri si sa poti obtine astfel pachetele de modernizare necesare nivelului maxim, iti sunt necesare pana in 9000 de mingi;
4. asadar, nu este vorba absolut deloc despre noroc/ ghinion.
 

DeletedUser7314

Guest
Ar fi bine sa fie asa. Teoretic POATE ai dreptate, dar practica ...ne omoara! Imi pare rau ca nu sunt de acord cu tine
 
Sus