Discuții despre Evenimentul Forge Bowl 2020

dunbarton

Well-Known Member
La fel de nefericita ca bagarea Colosului in prima zi. Ma intreb daca ordinea e fixata deliberat inainte de inceputul evenimentului, sau exista ceva aleatoriu in stabilirea prmiului zilnic.
 

Dumi.

Well-Known Member
Daca joci bine, din questurile de la event se poate aduna de o cladire la level 10
TOTUSI, dreptate e pe undeva pe la mijloc.
Cei care cumpara diamante au sanse mai mari. AM VERIFICAT!!!
Fara suparare, dar cam peste tot: si la expeditie si la eventuri, se iau premiile mai bune si premiile zilei, mai des.
Nu o spun ca pe o acuza...jocul asta trebuie sa traiasca si el din ceva.
 

napoleonpif

Well-Known Member
AS propune un sondaj
cat la suta din jucatori .... au reusit sa ia premiul cel mare la ultimul eveniment
 

DeletedUser12551

Guest
aah, ce am ratat oferta ta, am vandut 2 modernizari la negustor :eek:
 

Vali

Well-Known Member
Vezi atașament 1479
Nu cred așa ceva. Cum sa vinzi modernizările


Simplu, daca nu mai ai ce sa mai faci cu ele, le tii degeaba in inventar?
Apropo, domnu' @asasas (atotstiutorul, atotputernicul, si cum mai vrei tu ...) se vede ca l-ai inteles tu din ce-ai scris putin mai sus :D :D ... Si vezi ca ai gresit locul, te-ai uitat la tine vad (5038 B, 5703 A) eu sunt cu cateva mii peste tine, si nu e lumea principala :D ... Nu mai rade de altul, uita-te in gradina ta ;)
Si pe langa astea, inainte sa postezi aici punte-ti textul pe google sa ti-l corecteze, nu te mai crede tu atat de destept, pentru ca e doar in imaginatia ta ;)
 
Ultima editare:

Vali

Well-Known Member
Diferența asta enormă este data de antrenor. Îmi pare rău, dar nu ai știut să-ți gestionezi resursele.

@MikeDX , am scris putin mai jos sub postul ala ca asta a fost toata treaba, mi-am adus aminte ca la a doua aparitie a pachetului de modernizare a colosului am luat antrenorul suprem si de-aia mi s-au dublat punctele in B. Fara sa imi dau seama ca asta s-a intamplat, m-am pripit si am postat aici despre ceva suspect, dar "suspectul" am fost eu :D
Atata timp cat mai am cate un pachet de modernizare in plus, ti se pare ca nu am stiut sa imi gestionez resursele? :D Doar punctajul a diferit, dar nu ma deranjeaza deloc, atata timp cat mi-am facut ce trebuia la eveniment ;)

Salutare!
 

Dumi.

Well-Known Member
eu le mai pastez
poata or sa apara la anticar intr-un viitor oarecare
oricum peste un an or sa revina
 

Vali

Well-Known Member
Sunt o gramada de cladiri noi create, de la eveniment la eveniment. Si stai ca mai apare acum un set, la evenimentul care urmeaza... E bine sa le ai in inventar. Depinde ce alegi, sa iti iei ceva ce te ajuta acum in momentul de fata (vinzi ce ai si licitezi sau iei de pe raft) sau sa pastrezi pentru anul ce vine. E alegerea fiecaruia.
Spre exemplu, eu mi-am pastrat cateva pachete de modernizare la Turla Iernii, le aveam acolo in stoc, iar la evenimentul iernii mi-am facut-o de nivelul 12 :)
Eu personal nu prea vand decat ce primesc prin EG, poarta zeului soare sau fata strabunilor, chestii de-astea mici.. chiar si turnul victoriei, ca n-am ce sa fac cu el...
 

Dumi.

Well-Known Member
eu nu vand nici poarta zeului soare si nici fata strabunilor
cand pica la event: creste fericirea cu 30k, ce faci?
simplu
plantezi d-alea pana te sauturi :)))
 

Vali

Well-Known Member
la mine inca nu e valoare asa mare, sunt abia in industriala... am primit pana acum maxim 1000 (cresterea fericirii) si folosesc monumentul din Piatra, care nu imi ia nici resurse multe si pune destul de bine, in doar 2 secunde de constructie... deci timp-resurse este foarte ok ;)
 
Sus