Discuții despre Evenimentul Forge Bowl 2020

DeletedUser12551

Guest
va salut
Domnisoara Simona . a scris pe aici pe Forum . ca cel care va termina Forge Bowl , toate 55 misiuni va reusi sa obtina toate cele 9 pachete de modernizare Tezaur
eu am terminat taote cele 55 misiuni si am Doar 8 modernizari Tezaur

nu este suficient sa termini ce;e 55 misiuni.
pentru a putea sa strangi toate pachetele pentru cladirea oferita de event este necesar:
- sa termini toate cele 55 misiuni
- sa intri pe joc zilnic si sa strangi toate incidentele - eu am strans cca 2000 de mingii din incidentele zilnice
- sa aplici strategia corecta (sa activezi antrenor, etc)

eu am strans chiar 10 pachete de la cladirea principala.

PS daca nu stiti sa jucati nu dati vina pe joc, el nu are nici o vina ca voi nu stiti cum sa jucati :))
 

Geo.O

Well-Known Member
Este corect ce a spus Simona. Eu am terminat cele 55 misiuni și am deja clădirea de eveniment la nivelul 10, plus inca o modernizare in inventar și voi mai obține încă una in urma clasării in liga de argint.
 

DeletedUser10378

Guest
Eu as avea o alta intrebare:
De de cu 8400 de mingi in A am ajuns doar in Amator (655 iarzi), am trecut de destule ori pe la "Finish" incat sa iau 6 pachete de modernizare, deci am trecut de 11 ori iar in B cu 8200 de mingi sunt in Argint, cu 1466 iarzi castigati si 7 modernizari de tezaur (deci de 13 ori trecuta linia de finish)... E diferenta cam mare de iarzi zic eu... ceva nu se pupa aici cum trebuie...
Diferența asta enormă este data de antrenor. Îmi pare rău, dar nu ai știut să-ți gestionezi resursele.
 

DeletedUser12551

Guest
Nu te mai obosii sa ne spui. Am aflat eu , pe Arvahal esti pe locul 5473, fapt ce arata ca sti sa joci!!!

ala e cont secundar - joc pe C si sunt pe locul 2 - am luat 2 colosi, cladirea principala de event fara investitii materiale, doar cu ce a oferit jocul si atat
daca si la event ai facut ca acuma, imi arata cat esti de capabil sa intelegi jocul.
 

napoleonpif

Well-Known Member
dar
e normal sa termini toate misiunile la un eveniment , TOATE . sa apuci liga de amatori si sa nu castigi premiul ?
e normal
atunci baniiiii sa curga baniiiâ
 

DeletedUser12551

Guest
daca nu sti sa joci atunci nu castigi premiul, asta e. faci doar cat poti.
 

DeletedUser12551

Guest
o recomandare pentru toti nemultumiti:
- daca veti impresia ca jocul nu va ofera satisfactie incercati TETRIS sau MARIO - poate acolo va descurcati mai bine :cool:
 

DeletedUser12551

Guest
geo, nu are sens, ei habar nu au cu ce se manaca, nu sunt capabili sa realizeze ceva si atunci se plang pe aici.
singurul lucru de care sunt capabili este sa "zidareasca" la cladiri, cum ii pui sa gandeasca ceva cum i-ai bagat in ceata :cool:
 

dunbarton

Well-Known Member
Unii au reusit fara probleme sa stranga cele noua modernizari de Tezaur, iar ceilalti afirma ca este imposibil de realizat acest lucru fara sa bagi diamante, adica bani. Este clar ca diferenta a facut-o strategia.
Pai sa ne fie cu iertare, daca vrei sa ajungi de la Dristor la Gara de Nord poti sa iei metroul, sa circuli precum cartitele si sa ajungi in 20 de minute, suficient cat sa mai bei o cafea pana vine trenul, sau sa iei tramvaiul, sa te delectezi pe traseu cu frumusetile orasului (e adevarat, in dreptul stadionului Dinamo e multa tristete :() si sa faci 45 de minute. Poti sa prinzi sau nu trenul, dar daca esti in pericol sa-l pierzi nu e vina Primariei, ci e vina ta, pentru ca nu ti-ai facut calculele cum trebuie. Singura sansa care iti ramane este sa bagi mana in buzunar si sa iei taxiul ca sa ajungi la timp.
 

napoleonpif

Well-Known Member
ok
daca cativa au reusit , din totii cei care am terminat toate cele 55 misiuni
e grav
normal era ca toti cei care indeplinesc obiectivul sa castige premiul
asa cred ca este normal
nu mai veneam aici sa sciu daca faceam 35-40 misiuni
bafta la joc
si norocosi sant cei ce au reusit
 

DeletedUser12551

Guest
imi pare rau ca ai ratat sansa acestui event DAR nu suntem cativa care au reusit.
sunt foarte multi jucatori care au reusit si exista si cativa care nu au inteles ce trebuie sa faca si nu au realizat sa termine eventul.
 

DeletedUser12551

Guest
@napoleon - acele 55 de misiuni terminate iti ofera niste baloane pe care apoi le folosesti la event.

nu este vina nimanui daca tu nu ai stiut cum sa folosesti acele baloane, sunt jucatori care au avut aceleasi baloane si au finalizat cladirea.
 
Sus