Discuții despre noutățile la Expediția ghildei

dunbarton

Well-Known Member
Cred ca cei de la Inno au fost enervati de insistenta cu care jucatorii cereau introducerea celui de-al 5-lea nivel incat ce si-au spus: vreti nivelul 5? luati de aici!
 

kazdak

Member
La expeditie sunt doar gunoaie, nu mai e nimic folositor in cufere si la fel e si la comerciantul de antichitati. Nu mai merita nici macar efortul sa vinzi gunoaiele castigate la EG !
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Din ciclul " inno games distruge EG" va prezint episodul urmator :)
mai nou, la relicvele de aur de castiga 10 banditi :)))
sunteti niste saraci :)
Nu are nici o importanță că o relicvă este de aur sau de alt material. Doar culoarea și faptul că-ți fură ochii... și mintea. E doar o impresie în mintea ta că "înainte" dădea altceva, iar "mai nou" dă doar bandiți. Chiar dacă la tine așa s-a întâmplat, exact asta a fost: întâmplare. Tot timpul premiile le dă jocul la întâmplare, indiferent de "culoarea" relicvelor. Unora le dă "la întâmplare" de 100 de ori consecutiv același lucru, altora le dă, chiar din 1000 de cazuri, de fiecare dată un premiu diferit.
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu are nici o importanță că o relicvă este de aur sau de alt material. Doar culoarea și faptul că-ți fură ochii... și mintea. E doar o impresie în mintea ta că "înainte" dădea altceva, iar "mai nou" dă doar bandiți. Chiar dacă la tine așa s-a întâmplat, exact asta a fost: întâmplare. Tot timpul premiile le dă jocul la întâmplare, indiferent de "culoarea" relicvelor. Unora le dă "la întâmplare" de 100 de ori consecutiv același lucru, altora le dă, chiar din 1000 de cazuri, de fiecare dată un premiu diferit.
iar nu ai inteles nimic din ce am spus
o sa scriu cu caps ca sa se vada bine ce am vrut sa spun, ca poate de data asta raspunzi la obiect
am spus asa: MAI NOU...
ADICA AM COMPARAT ALTCEVA DECAT AI SPUS TU
INAINTE ACESTE RELICVE NU DADEAU BANDITI...ACUM DAU
NU E VORBA DE CE IMI PICA SI CU CE PROBABILITATE
E VORBA CA LA RELICVA DE AUR AU MAI BAGAT O RECOMPENSA INUTILA CA SA SCADA PROBABILITATILE RECOMPENSELOR UTILE
acum sper ca m-am facut bine inteles, ca nu imi plac oamenii care dau din gura cu raspunsuri, fara sa inteleaga intrebarea
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Fără să țipăm pe forum cu Caps, vă rog.
De data asta chiar vă înșelați, la relicve nu s-a schimbat nimic. Bandiți se primeau și până acum la relicvele de aur.
 

Ahdrian

Well-Known Member
E mai dificil la nivelul 5, dar așa e tot jocul, o provocare să evoluezi, să progresezi, să depășești noile dificultăți care apar. Deja am o nouă țintă, să ajung să termin și nivelul 5. Nu sper la noi încercări ușoare și ieftine, doar la unele și mai grele.
 

Dumi.

Well-Known Member
pe Beta s-au adunat deja peste 85 de pagini de feedback negativ
acum ce sa zic?
cand unul iti spune ca esti beat, il contrazici, dar cand se strang 85+ pagini in care ti se spune ca esti beat....deh!
acum o sa fie o perioada in care lumea va face cu ceva kinuiala si acest level 5 dar cand se vor termina sticlutele de bonus dat la aparartori, atunci acest level 5, asa cum este el acum, va fi aproape imposibil de facut
si incet incet playerii vor renunta la el [mai ales ca fragmentele de orice se da la el vin in sticlute ff mici iar cand aduni de o galeata, realizezi ca nu se merita
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Nu dificultatea nivelului 5 ar fi o problema .Problema mare este recompensa pusa in joc ,incepand de la nivelul unu ,pana la cinci.
Cladirea principala "moare" dupa 28 de zile ,fragmente de cladiri (plus ce fragmente aveam inainte), mi-au umplut patru pagini si jumatate la inventar,etc.
 
Ultima editare:

Popocatepetl

Well-Known Member
iar nu ai inteles nimic din ce am spus
o sa scriu cu caps ca sa se vada bine ce am vrut sa spun, ca poate de data asta raspunzi la obiect
am spus asa: MAI NOU...
ADICA AM COMPARAT ALTCEVA DECAT AI SPUS TU
INAINTE ACESTE RELICVE NU DADEAU BANDITI...ACUM DAU
NU E VORBA DE CE IMI PICA SI CU CE PROBABILITATE
E VORBA CA LA RELICVA DE AUR AU MAI BAGAT O RECOMPENSA INUTILA CA SA SCADA PROBABILITATILE RECOMPENSELOR UTILE
acum sper ca m-am facut bine inteles, ca nu imi plac oamenii care dau din gura cu raspunsuri, fara sa inteleaga intrebarea
"Înainte" nu dădea bandiți tot din întâmplare, nu pentru că "nu erau bandiți" la premii, iar acum "mai nou" dă bandiți din întâmplare, nu pentru că s-au introdus mai nou bandiți. Tu vezi doar anumite premii pentru că doar alea ți le dă ție, nu înseamnă că nu sunt și altele. Așa a fost și "înainte"... așa este și "mai nou".
 

Ahdrian

Well-Known Member
E mult mai dificil decât nivelul 4, cum era de așteptat. Din păcate, noutățile introduse nici nu pot fi experimentate de prea mulți, la așa dificultate. Ca dovadă, cred că foarte puțini jucători reușesc să-l termine, și destul de puțini ajung să-l joace, dacă le e dificil să termine nivelul 4. Dar nu avem acces la aceste cifre.
 

aarona

Member
*Aștept sa vad când ajungeți la înțelegerea faptului ca fără cei mici care vor sa crească nu existați. Cei mari se pot grupa separat și se vor plictisi iar cei mici vor renunța la joc. Expediția nivel 5 e imposibil de atins si premiile nu acopera pierderile. Mai sunt jocuri online!!!
(Expediția în dezvoltarea de acum cu lvl 5 nu e accesibila pentru cei cu nivel mic sau normal. O risipă de bunuri, diamante, timp. Exact ce ai nevoie ca să te lași de Foe. Și asa viata reala e mai interesantă !)
 

Dumi.

Well-Known Member
well
am deconectat orasele pe termen nedefinit
nu-s suparat, nu-s deprimat, doar plictisit de foe
spor la joc ca nu stiu nici pe forum daca mai intru :)
 

kazdak

Member
Ma gandesc sa renunt la toate cladirile care dau bonusuri doar pentru armata de aparare... oricat am incercat, nu reusesc sa fac ultimele 3 lupte de la nivelul 5 al expeditiei asa ca o sa renunt definitiv la Vasile, Pegasus, Deal etc
 

Dumi.

Well-Known Member
ultimele 3 porti se negociaza
daca iei runda suplimentara de la taverna si bagi constructiile pentru negocieri, se fac destul de usor si fara diamante
 

Ahdrian

Well-Known Member
Am mai progresat cu nivelul 5. Deja pot să ajung la 75/80 sau 76/80 fără alte bonusuri albastre din stoc, fără diamante, doar cu bonusurile curente ale armatei de apărare. Mai lucrez la asta, ca să ajung să termin nivelul 5 numai cu bonusurile armatei de apărare permanente.
 
Sus