Discuții despre noutățile la Expediția ghildei

Dumi.

Well-Known Member
asa mor eu cand afisati o poza cat un judet de mare, care, in sinea ei nu spune nimic altceva decat ca ati terminat level 5
tu si inca 500 de oameni minim
problema acestui thread nu e ca nu se poate termina EG level 5
se poate, dar nu imi aburii mie pe aici ca nu te-a costat niciun diamant ca asta le spui alor tai acasa la masa de seara
aici nu merge cu abureli d-astea
problema deskisa cu acest thread este ca nu se merita deskis si efectuat acest level 5
poate asa doar ca sa il experimentam si sa vedem ca nu merita
ce se castiga la level 5?
cladiri care dau atac si aparare la atac, right?
de ce sa ma vand facand de n-spe ori acest level pana adun fragmentele, cand pot lua atac si aparare la atac, mai usor , prin alte mijloace?
nemaivorbind ca Forge of Empire se transforma incet dar sigur in Fragments of Empire :)
Si nu vreau sa ma avant asa in speculatii, dar citind threadul de spoiler din forumul Beta, am aflat ca, pentru a face rost de minereu de pe hartile din era Titan, o sa ne aparam in loc sa atacam, iar bunurile nu mai sunt bunuri ca atare ci fragmente de bunuri, care adunate or sa fie bunuri....sper sa insel amarnic sau, daca nu ma insel, sper ca asta sa se skimbe in stadiu de Beta...
Dezamagitor!
 

Rigs

Well-Known Member
Si nu vreau sa ma avant asa in speculatii, dar citind threadul de spoiler din forumul Beta, am aflat ca, pentru a face rost de minereu de pe hartile din era Titan, o sa ne aparam in loc sa atacam, iar bunurile nu mai sunt bunuri ca atare ci fragmente de bunuri, care adunate or sa fie bunuri....sper sa insel amarnic sau, daca nu ma insel, sper ca asta sa se skimbe in stadiu de Beta...
Dezamagitor!
:))))) pe viitor o sa trb sa deschizi 10browsere ca sa faci fragmente sa joci intr-o singura pagina de browser, anyway tot privind titanul CL de acolo par a fii ca parte dintr-un set prin cladiri-lant, sunt curios cum o sa bage bonusurile daca o sa faca asta.

Cateva propuneri pt GE care mi-au venit aseara dupa juma de sticla de whiskey @simona :
  1. Introducerea unor sticlute care sa dea bonus de atac pt armata de aparare sau modificarea sticlutelor actuale ca sa dea atat atac cat si aparare(ex. sticla de 30% aparare sa dea 15%atac 15% aparare pentru armata defensiva)
  2. bonusurile armatei inamice din niv5 sa fie ajustat in functie de bonusurile defensive ale fiecarui jucator, nu in functie de era
  3. bonusurile armatei inamice din niv5 sa fie scazute substantial, oricum undeva la 80-85% din jucatorii activi au orasele axate pe atac, restu care mai au defensiva fie sunt conturi secundare fie au prea mult spatiu in oras, de ex un jucator de top precum dumi poate trb sa schimbe un sfert de oras si sa bea sticle de defensiva ca pe apa ca sa faca 80/64 sa fie o obisnuinta, evident randamentul din GbG si GvG scade enorm daca ar face asta.
  4. fortificatiile alea complet inutile sa fie reajustate(la acelasi pret de cocaina evident, ca daca se mareste si pretul e fix pix), sa adaugi 30% atac cand adversarii au 500-600% bonus e ca si cum te duci la taiat de copaci si iei cutitul de bucatarie inloc de topor. Evident in avantaj o sa fie jucatorii care s-au axat si pe defensiva ca o sa faca EG la costuri mai mici(care oricum daca sunt 10-15%) dar pe de alta parte marea majoritatii de jucatori au orasele axate pe atac.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
asa cum piata cerne si face regulile, asa se va intampla si cu acest level 5
Tomita, sunt convins ca destul de multa lume a facut levelul. si eu l-am facut tot din lupte, dar a trebuit sa beau sticlute pana am ajuns la 4000% la apararea orasului. Dar sa nu te mai aud cu "cladiri inutile in oras". Fa tu level 5 la EG zi de zi si baga pana la uzura 15-20 maxim la GBG
Eu aleg ca, avand "cladirile inutile" din oras, sa nu fac level 5 la EG si sa merg in mod constant si fara pierderi, pana la uzura 120 si cu pierderi pana la uzura 136-140
Am considerat si consider forunul ca un schimb de opinii,pareri si nu ca un schimb de contre.
Este fix treaba ta ce cladiri ai si daca o sa mai joci sau nu nivelul 5 ,este asa cum am spus, treaba ta si nu te judec eu.
Nu stiu ce intelegi tu prin cladiri inutile ,dar cand vezi cladiri precum turnul victoriei si alte "minunati" de cladiri la jucatori din erele superioare, cand vezi jucatori care au bonusuri militare ridicole in erele superioare ,cand vezi jucatori cu puctaj destul de mic pentru erele superioare (mai sunt si altele der ma opresc aici) si se plang ca au vecini rai care ii ataca si-i jefuiesc ,cand se plang ca nu pot trece de nivelul 5 ,te intrebi ce-i mana pe ei in lupta.
Cine i-a pus sa treaca prin ere ca TGV-ul ?.
Pana la urma fiecare joaca asa cum doreste ,dar atunci sa nu mai planga.
Cine a avut ochi sa vada si nu sa faca comentarii de dragul de a face ,au vazut ca si eu intr-o postare anterioara am scris ca sunt NEMULTUMIT de reconpense.
Multi se plang aici ca s-au axat pe cladiri care dau bonus ofensiv si nu-i corect cum s-a gandit nivelul 5.Este vinovat dezvoltatorul pentru cum a ales fiecare cladirile in orasul sau ?Eu zic ca nu.
Hai sa fim seriosi ,ca sa faci nivelele1-4 in conditia in care esti ceva dezvoltat ,se parcurge in maxim o jumatate de ora in care ai timp sa mai faci o pauza de o tigara si un pahar de vin.
Bun ...mai folosim armata de atac la campurile de lupta ale ghidelor.Aici am mai spus ,se baga tabere si se merge ca prin branza....
Dupa cum vad ,multi nu prea stiu ce este aia cu adevarat uzura,nu sunteti obisnuit ca asta.Aliante ,tabere si alte chesti de genul asta........
Eu din rationamente economice (joc singur din motive personale ,nu o sa intru in amanune acum ,bonuri putine pe care prefer sa le folosesc in alte scopuri,etc) pun rar tabere de asediu si ma confrunt zilnic cu armate care au bonusuri de 2000-3000% si nu mai ma plang ,ba chiar ma ambitioneaza sa gasesc solutii sa trec peste.Eu am targetul meu de victorii,dau 120-130 de lupte pe zi si ma opresc ,nu ma intereseaza clasamente si alte chestii.
Asa ca ai s-o lasam mai moale cu orientare asezarilor spre una eminamente ofensiva.
Am mai vazut ca a postat cineva ca s-a incalcat regulamentul prin felul cum s-a bagat nivelul 5 si as fi tare curios sa stiu si eu cu ce a fost incalcat acest regulament.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Si apropo de sticlutele albastre ,poti sa "bei" toate sticlutele albastre din lune dar mai mult de30% bonus nu ai cum sa ai.
Asta cu sticlutele albastre este o figura de stil si nu trebuie indusi in eroare alti jucatori mai putin experimentati.
 

Dumi.

Well-Known Member
Si apropo de sticlutele albastre ,poti sa "bei" toate sticlutele albastre din lune dar mai mult de30% bonus nu ai cum sa ai.
Asta cu sticlutele albastre este o figura de stil si nu trebuie indusi in eroare alti jucatori mai putin experimentati.
vezi ca nu stii jocul?
sticlutele albastre , spre deosebire de cele rosii, SE CUMULEAZA
 

Dumi.

Well-Known Member
atunci nu ai cum sa afirmi ca ai facut level 5 integral, doar din lupte
cu alte cuvinte, minti de ingheata apele
aia de fapt m-a deranjat
ai impresia ca discuti aici cu fraieri care nu cunosc jocul
nu e asa
te prindem ori de cate ori minti :)
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Eu ma repet si este ultima data cand fac asta:
Este fix treaba ta daca crezi sau nu iar daca ma faci mincinos si daca ma uit si la modul in care postezi aici ,cred ca tu ai niste probleme de care ar trebui sa te ingrijesti .
In compartatie cu tine ,eu poate am destul bonus defensif incat sa mai apelez la tot felul de artificii!!!!
Spui ca am vrut sa te mint pe tine.....hai ca esti chiar nostim ca sa ma exprim cat mai elegant !
Crez ca am nevoie de aprecierea ta sau al altor persoane ?Ma lasa indiferent ce crezi tu .
Din ce vad ,cauti sa joci un rol de mediator sau nu stiu cum sa-i mai zic , pe acest fornum, comentand in staga si indreapta ce posteaza fiecare.
Asta este, cand dispare unu ,ii ia locul imediat alt Gica Contra si a tot cunoscator.
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
asta nu skimba faptul ca minti de ingheata apele in anumite posturi
nu ai loc in oras ca sa ai destul bonus defensiv ca sa bati [fara sticlute sau alte asemenea] armata de 2000 cu 2000% cat e ultima poarta la level 5
iar daca ai, in mod normal nu ai cum sa ajungi la level 5 pentru ca si levelele 1-4 cer destul de mult atac
 

Rigs

Well-Known Member
Multi se plang aici ca s-au axat pe cladiri care dau bonus ofensiv si nu-i corect cum s-a gandit nivelul 5.Este vinovat dezvoltatorul pentru cum a ales fiecare cladirile in orasul sau ?Eu zic ca nu.
Mai citeste de 100 de ori si mai gandeste putin. Bonusul defensiv il folosesti la ce?? singurele 2locuri in care il ”poti” folosi e arena PvP si daca te ataca vecinii(si acolo rar se intampla, poate la misiuni). Normal, nu vine dezvoltatorul sa-ti puna cladirile in oras dar atat timp cat dezvoltatorul iti ofera 95% din PvP si PvE bazat pe armata de atac poti spune ca esti fortat sa te indrepti catre acele cladiri de atac, sau spune-mi de ce nu ai deal, sf vasile prin oras? sau alte cladiri care iti dau 500-600% bonus de apaprare?
Ai ajuns la 130 de milioane de puncte si in era viitor sa faci afirmatii de genul sau ca sticlutele nu se cumuleaza ca nu ai folosit, atunci furi curent atat timp cat in orasul tau ai doar armata de teracota si kraken care ar putea sa-ti fie de folos la niv5 si tu zici ca ai terminaaaat totul prin lupte :))))
 
Ultima editare:

TOMITA0001

Well-Known Member
asta nu skimba faptul ca minti de ingheata apele in anumite posturi
nu ai loc in oras ca sa ai destul bonus defensiv ca sa bati [fara sticlute sau alte asemenea] armata de 2000 cu 2000% cat e ultima poarta la level 5
iar daca ai, in mod normal nu ai cum sa ajungi la level 5 pentru ca si levelele 1-4 cer destul de mult atac
Daca ai fi fost un jucator de top ,ce insinuiezi ca ai fi ,ai fi avut alta abordare pe forum ,mult mai echilibrata si mai putin agresiva
Eu am terminat discutia cu tine .Ce nu-mi este clar totusi ,este in ce categorie sa te incadrez .Ar fi trei sau chiar patru.
Una ar fi ca inca nu ai obtinut cartea de identitate si este scuzabil atunci
Alta ar fi ca nu esti vorbit si descarci aici tot ce-ti trece prim mine si este scuzabila si asta iar a treia varianta nici nu vreau sa magandesc cat de grava ar pute fi .
Asta este tot ,genul asta de abordare este incalificabil si nu o sa-ti mai raspund

Iar cat priveste pe RIGS cred ca s-a uitat la alt jucator in orasi de afirma ca nu am Deal si SF Vasile .Asta este ,se mai inseala omul.
Este adevarat ca nu am stiut ca se cumulaza bonusul la sticultele albastre (o sa verific,este o informatie utila ) ,pentru simplu fapt ca nu le-am folosit si inca nu este cazul sa le folosesc atata timp cat am cu ce ma apara .
Uite ca din toata balacareala asta cu The... m-am ales si cu ceva util ,in rest lasa de dorit,am senzatia ca stau la discutii cu un om care inca este in pragul pubertatii.
 

Rigs

Well-Known Member
Captură de ecran 2023-04-09 134816.png

Nu am stat acuma sa imi fac oras pe C ca sa demonstrez ca furi curent, dar ceva imi spune ca si daca as face lucrul asta nu as fii prea departe de adevar fata de imagine
 

geds

Active Member
:))))) pe viitor o sa trb sa deschizi 10browsere ca sa faci fragmente sa joci intr-o singura pagina de browser, anyway tot privind titanul CL de acolo par a fii ca parte dintr-un set prin cladiri-lant, sunt curios cum o sa bage bonusurile daca o sa faca asta.

Cateva propuneri pt GE care mi-au venit aseara dupa juma de sticla de whiskey @simona :
  1. Introducerea unor sticlute care sa dea bonus de atac pt armata de aparare sau modificarea sticlutelor actuale ca sa dea atat atac cat si aparare(ex. sticla de 30% aparare sa dea 15%atac 15% aparare pentru armata defensiva)
  2. bonusurile armatei inamice din niv5 sa fie ajustat in functie de bonusurile defensive ale fiecarui jucator, nu in functie de era
  3. bonusurile armatei inamice din niv5 sa fie scazute substantial, oricum undeva la 80-85% din jucatorii activi au orasele axate pe atac, restu care mai au defensiva fie sunt conturi secundare fie au prea mult spatiu in oras, de ex un jucator de top precum dumi poate trb sa schimbe un sfert de oras si sa bea sticle de defensiva ca pe apa ca sa faca 80/64 sa fie o obisnuinta, evident randamentul din GbG si GvG scade enorm daca ar face asta.
  4. fortificatiile alea complet inutile sa fie reajustate(la acelasi pret de cocaina evident, ca daca se mareste si pretul e fix pix), sa adaugi 30% atac cand adversarii au 500-600% bonus e ca si cum te duci la taiat de copaci si iei cutitul de bucatarie inloc de topor. Evident in avantaj o sa fie jucatorii care s-au axat si pe defensiva ca o sa faca EG la costuri mai mici(care oricum daca sunt 10-15%) dar pe de alta parte marea majoritatii de jucatori au orasele axate pe atac.
imi pare rau pentru tine, cumva esti pe dinafara... si nu e scopul meu sa te aduc pe calea cea buna.

in privinta intregului EG regandit... a fost regndit in totalitate in favoarea sistemului, fara sa lase de la ei nimic:
de la 100% sau 50% posibilitate de castig diamante dupa o poarta se trece la 10% max 20% posibilitate de castig.

e foarte clar unde bat!

si ca sa fie dezechilibru total, lvl 5 dai toate diamantele castigate in lvl-le anterioare si un pic peste ca sa il rezolvi pe ultimul.
daca ai castigat bunuri cumva pana la lvl 5 le dai pe toate, mai aduci si de acasa daca vrei sa termini lvl-ul

singurul lucru care ramane castigat e un pumn de pf - singurul lucru care acum il faci usor, il faci si mai usor cu noul EG, dar pentru asta saracesti total.

superba gandire!

daca cele 2 ere pe care le pregatesc merg pe aceeasi tema pregatesc singuri inmormantarea unui joc care ne-a bucurat in trecut!

spor!
 

Rigs

Well-Known Member
imi pare rau pentru tine, cumva esti pe dinafara... si nu e scopul meu sa te aduc pe calea cea buna.

in privinta intregului EG regandit... a fost regndit in totalitate in favoarea sistemului, fara sa lase de la ei nimic:
de la 100% sau 50% posibilitate de castig diamante dupa o poarta se trece la 10% max 20% posibilitate de castig.

e foarte clar unde bat!

si ca sa fie dezechilibru total, lvl 5 dai toate diamantele castigate in lvl-le anterioare si un pic peste ca sa il rezolvi pe ultimul.
daca ai castigat bunuri cumva pana la lvl 5 le dai pe toate, mai aduci si de acasa daca vrei sa termini lvl-ul

singurul lucru care ramane castigat e un pumn de pf - singurul lucru care acum il faci usor, il faci si mai usor cu noul EG, dar pentru asta saracesti total.

superba gandire!

daca cele 2 ere pe care le pregatesc merg pe aceeasi tema pregatesc singuri inmormantarea unui joc care ne-a bucurat in trecut!

spor!
Si tot ce ai scris aici ce relevanta are cu raspunsul meu? Scuze eu ca sunt pe dinafara pt ca nu afirm ca ma las de joc din cauza unui kkt de mod secundar de joc, dar nici nu cred ca am zis cat de bine e gandit si echilibrat. Eu am dat doar cateva ideei care ar ajuta la o schimbare in bine, intradevar e mai simplu sa zici ”daca nu schimbati EG inapoi ma las de joc” decat sa vii cu ideei pt a imbunatati ceva. Eu cred ca inno vede tot feedback-ul negativ dar pe de alta parte din tot feedback-ul asta nu sunt prea multe propuneri sau ideei pt a schimba ceva, poti sa te uiti si la topicul asta din 3-4pagini is max 3oameni care au incercat sa dea o idee pt imbunatatire.
Nu-s orb, vad si eu ca in niv5 tre sa investeti o gramada de diamante si bunuri sau sa-ti schimbi orasul aproape complet si recompensele din 1-4 nu te ajuta la nimic, nush de tine dar eu din 2lumi am luat o suma minunata de 0 diamante in nivelul 4, si cu toate astea nu ma plang(asta nu inseamna ca sunt deacord cu update-ul), atat timp cat scot in medie 70-80 de diamante/zi din GbG si misiuni fara sa am oras plin de fantani inca e bine, si sunt si alte posibilitati mult mai eficiente decat EG, singura diferenta e ca dureaza mai mult timp si esti limitat din multe puncte de vedere.
 

geds

Active Member
Sunt undeva la 80 diamante in medie mai putine, dar intradevar mai multe pf... ideea ca nu asta supara lumea atat de mult, fiind un echilibru cat de cat decent, adica nu mai iei 80 diamante dar poti face dublu pf, in dezavantaj ar fii jucatorii cu lumi de farm(pt 5 lumi de farm e o scadere de 400 de diamante care se pot folosi pe lumea principala)
In fine, insa ideea de a face recompense pe fragmente e aspectul principal si suparator pt nivelele 1-4( pana la urma e Forge of Empires nu Forge of Fragments)...plus de asta pt fantana tineretii si pachet de micsorare fantana tineretii trb sa joci saptamanal EG si dupa aprox juma de an te bucuri ca ai facut cladirea respectiva, desi inainte de acest update o faceai in cateva saptamani. Se putea la fel de bine schimba recompensele pt nivelele 1,2 in forma actuala, pe nivelele 3,4 sa inceapa premiile in diamante, eventual cu o scadere in medie de 30diamante(nu 80 cum e acum), si nivelul 5 sa fie complet optional doar pt cateva recompense in plus si echilibrat in functie de valorile fiecarui jucator in parte.
Nivelul 5 in momentul de fata pt jucatorii in ultimele ere e posibil doar prin negociere, oricat de bun ai fii la PvP e pur si simplu absurd sa ai 100-200% bonus si sa te bati cu armata care are 1000%-1500%-2000%.
Pretul de negociere pt nivelul 5 e pur si simplu enorm de mare, crd ca e dublu fata de cat ai nevoie pt 1-4, recompensele din nivelul 5 sunt si ele destul de slabe in comparatie cu costurile acea cladire cu 40%bonus ofensiv 50% bonus defensiv si 20% pf e o cladire de top, insa daca calculezi pretul pt a face cladirea respectiva ajungi sa realizezi ca e complet inutila.
Si inca un lucru care pe mine ma amuza e declaratia ”Product manageru-lui” care zice ca pt cei care nu s-au axat pe armata defensiva a creat acele fortificatii... cat de mult te ajuta 30-50% impotriva unei armate care are de cel putin 4-5ori mai mult?

Stiu ca inca sunt foarte multi oameni in Romania pentru care engleza a ramas inca o limba complet straina, dar acel video sau orice alt video oficial FoE nu iti ofera absolut nici un avantaj si atat timp cat celelalte 15-20 de servere care folosesc alta limba inafara de engleza nu au nicio problema, nu vad dc noi am avea.

Irelevant ca e ruseasca, ca ai tu o problema sau te simti ofensat din cauza raboiului Rusia-Ucraina e a doua parte si ca un sfat treci peste gandirea asta.
E la fel cu acea atitudine fata de Germania Nazista... e parte din istoria lumii, mai mult sau mai putin placuta, daca o ignori sau o interzici nu e ca si cum trecutul dispare, si tot ca off topic sclavia a fost o partea de istorie mult mai urata care a fost exitinsa pe multe secole si continete, iar dupa atata timp in 2022-2023 minunatii antreprenori romani ”ajuta” emigranti din vietnam si siria prin faptul ca inghesuie 10oameni intr-o garsoniera de cativa m2 si ii plateste cu mult sub nivelul pietei, pt un loc de munca in care saracii oameni muncesc si minunatii romanasi stau, isi beau cafeaua si fumeaza un cartus de tigari, nu mai spun ca poate au salariu dublu pt a sta degeaba
Sau daca Domul era rusesc nu il mai construiai in oras?
Salut! acele 80 diamante de care zici = praf in ochi.
din 5 lumi 90 diamante saptamana asta din EG, nu ma astept sa fie mai bine, din contra

apropo Tomi e pe C, daca jucati acolo sa il vedeti ca e in era Viitorul, altfel il vedeti doar la statistici.
orasul nu il are pregatit, doar ca da manual si stie lupta.

in privinta fragmentelor... ai perfecta dreptate! si urmatoarele 2 ere se anunta tot asa in privinta atacului si a fragmentelor - asa umbla vorba - sper sa reconsidere.
 

geds

Active Member
Si tot ce ai scris aici ce relevanta are cu raspunsul meu? Scuze eu ca sunt pe dinafara pt ca nu afirm ca ma las de joc din cauza unui kkt de mod secundar de joc, dar nici nu cred ca am zis cat de bine e gandit si echilibrat. Eu am dat doar cateva ideei care ar ajuta la o schimbare in bine, intradevar e mai simplu sa zici ”daca nu schimbati EG inapoi ma las de joc” decat sa vii cu ideei pt a imbunatati ceva. Eu cred ca inno vede tot feedback-ul negativ dar pe de alta parte din tot feedback-ul asta nu sunt prea multe propuneri sau ideei pt a schimba ceva, poti sa te uiti si la topicul asta din 3-4pagini is max 3oameni care au incercat sa dea o idee pt imbunatatire.
Nu-s orb, vad si eu ca in niv5 tre sa investeti o gramada de diamante si bunuri sau sa-ti schimbi orasul aproape complet si recompensele din 1-4 nu te ajuta la nimic, nush de tine dar eu din 2lumi am luat o suma minunata de 0 diamante in nivelul 4, si cu toate astea nu ma plang(asta nu inseamna ca sunt deacord cu update-ul), atat timp cat scot in medie 70-80 de diamante/zi din GbG si misiuni fara sa am oras plin de fantani inca e bine, si sunt si alte posibilitati mult mai eficiente decat EG, singura diferenta e ca dureaza mai mult timp si esti limitat din multe puncte de vedere.
au avut o idee, jucatorii nu dezvota si apararea - dar au exagerat cu modul de impartire a premiilor dupa porti.
faptul ca vor sa continue si pe urmatoarele 2 ere e mai daunator
treaba cu fragmentele - se zvoneste - se amplifica.
 

Dumi.

Well-Known Member
Tomita, mai lasa minciunile :)
nu sunt jucator de top
kiar sunt pe locuri de la coada clasamentului
asta nu skimba cu nimic faptul ca ne minti pe aici
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Nu am stat acuma sa imi fac oras pe C ca sa demonstrez ca furi curent, dar ceva imi spune ca si daca as face lucrul asta nu as fii prea departe de adevar fata de imagine
Daca nu stii ,atunci de ce faci afirmatii nefondate,sau iti place sa faci conversatie ?
Ori esti si tu un pui de moderator si vrei sa-i tii din cand in cand locul Simonei ?
Pe semne ca in viata reala nu aveti loc sa va etalati frustrarile si ati gasit un debuseu,aici pe forum ,ascuns in fata unui monitor sa jigniti tot ce va ies in cale.
Stiu de mult acest forum ,cine nu face parte din "gasca " ,sar "cunoscatorii" cu aprecierile lor jignitoare,lipsite de sens si continut.
Daca eu fur curent ,tu dai la "masa", deci sigur ai un scurt circuit.
Sunteti jucatori de batalii automate si va crizati la prima schimbare care va scoate din rutina.
In fine,lui THE .....nu-i mai raspund,el sa -si ia CI ,sa ajunga la maturitate ,atat la propriu cat si la figurat si atunci mai diascutam.
 
Ultima editare:
Sus