Discuții despre noutățile la Expediția ghildei

dunbarton

Well-Known Member
Stiti care este culmea nivelului 5? Ca poti sa te aperi fara s-o faci in realitate, altfel cum va explicati ca am primit realizarea 'Aparator impresionant' desi am terminat nivelul doar prin negocieri? ;)
 

Rigs

Well-Known Member
Daca nu stii ,atunci de ce faci afirmatii nefondate,sau iti place sa faci conversatie ?
Ori esti si tu un pui de moderator si vrei sa-i tii din cand in cand locul Simonei ?
Pe semne ca in viata reala nu aveti loc sa va etalati frustrarile si ati gasit un debuseu,aici pe forum ,ascuns in fata unui monitor sa jigniti tot ce va ies in cale.
Stiu de mult acest forum ,cine nu face parte din "gasca " ,sar "cunoscatorii" cu aprecierile lor jignitoare,lipsite de sens si continut.
Daca eu fur curent ,tu dai la "masa", deci sigur ai un scurt circuit.
Sunteti jucatori de batalii automate si va crizati la prima schimbare care va scoate din rutina.
In fine,lui THE .....nu-i mai raspund,el sa -si ia CI ,sa ajunga la maturitate ,atat la propriu cat si la figurat si atunci mai diascutam.
Copilu, mai usor ca s-ar putea sa ai nevoie de calmante. Si a doua la mana nici dumi nici eu nu cred ca te-am jignit altcumva decat ca ti-am spus ca minti(sau poate esti zeul FoE si nu mi-am dat eu seama, dar atat timp cat esti in Viitor si sustii ca pe GbG ajungi la nivelul de uzura peste 100 si in GE fara sticle de bonus si doar prin lupte ai reusit sa treci de armata de 1000%+ bonus am tot dreptul sa te suspectez ca minti, plus ca in ”apararea” ta vii cu o poza cum ca ai terminat tu niv5 si cu jigniri, nu e absolut nimic relevant din aberatiile tale, si poti fii oricat de bun la PvP, nu contest lucrul, dar din moment ce afirmi ca faci uzura peste 100 si GE doar din lupte inseamna ca trb sa ai niste bonusuri calumea atat ofensiv cat si defensiv... si ma indoiesc ca in viitor sa ai spatiul necesar pt acele bonusuri)
Nu-s moderator si nici nu tin locul nimanui, si daca tot te priveste viata personala si reala a altora probabil esti si tu unul din nemultumitii care sclavesc pe unde apuca si pun botul la oferte de genul ”2 cumperi 2 primesti”
In fine, te las sa traiesti in propria ta lume, domnule ”experimentat”, poate daca mai avansezi 2ere ajungi la uzura peste 250 :))))
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Copilu, mai usor ca s-ar putea sa ai nevoie de calmante. Si a doua la mana nici dumi nici eu nu cred ca te-am jignit altcumva decat ca ti-am spus ca minti(sau poate esti zeul FoE si nu mi-am dat eu seama, dar atat timp cat esti in Viitor si sustii ca pe GbG ajungi la nivelul de uzura peste 100 si in GE fara sticle de bonus si doar prin lupte ai reusit sa treci de armata de 1000%+ bonus am tot dreptul sa te suspectez ca minti, plus ca in ”apararea” ta vii cu o poza cum ca ai terminat tu niv5 si cu jigniri, nu e absolut nimic relevant din aberatiile tale, si poti fii oricat de bun la PvP, nu contest lucrul, dar din moment ce afirmi ca faci uzura peste 100 si GE doar din lupte inseamna ca trb sa ai niste bonusuri calumea atat ofensiv cat si defensiv... si ma indoiesc ca in viitor sa ai spatiul necesar pt acele bonusuri)
Nu-s moderator si nici nu tin locul nimanui, si daca tot te priveste viata personala si reala a altora probabil esti si tu unul din nemultumitii care sclavesc pe unde apuca si pun botul la oferte de genul ”2 cumperi 2 primesti”
In fine, te las sa traiesti in propria ta lume, domnule ”experimentat”, poate daca mai avansezi 2ere ajungi la uzura peste 250 :))))
Am facut cateva "sapaturi " sa vad si eu cu cine stau practic aici pe forum la suieta.Normal ar fi fost sa fac asta inainte de a intra cu voi in discutii si asta imi reprosez.
Am ajuns la concluzia ca am gresit si-mi cer scuze fata de tine The Boogeyman si fata de tine Rigs,imi cer scuze ca m-am coborat atat de jos la mintea voastra.
Din ce vad ,voi mai mult bruiati aici pe formum ,decat sa jucati.Ma simt de parca as fi vorbit cu personajele din Clanu ,Iulica si Pelicanu .
In fine ,am vazut ce "mari" jucatori sunteti de va permiteti sa catalogati pe altiii,asa ca la incheiere, as fi vrut sa va urez un joc cat mai placut ,dar voua trebuie sa va urez un bruiaj cat mai intens aici pe forum.

 

Ahdrian

Well-Known Member
Mie îmi place și nivelul 5, dar e mult mai dificil decât 4. O să-mi întăresc armata de apărare, ca să dau lupte, dar negocierile cer mult prea multe bunuri, deci probabil le voi evita.
 

sis1

Member
Va rog frumos sa vedeti si partea buna a lucrurilor odata cu EG lvl 5!

Nu s-a mai scris asa mult pe forum la un subiect de foarte multa vreme!:)))))
 

Flavius KiLLeR

New Member
Superb, mirobolant, de vis.... Modul in care dezvoltatorii jocului isi bat joc de jucatori (in special de cei vechi) este minunat... Odata cu introducerea nivelului 5, care este facut in batjocura, au modificat (in rau) si premile obtinute la nivelele 1-4. Expedia Ghildei era unicul mod in care un jucator mic putea sa creasca si sa inainteze in ere mai usor; pentru jucatorii mari era un prilej de a-si creste inventarul de bunuri/diamante/medalii; nu mai e cazul... Dar sa revenim la nivelul 5... Consumi mii de bunuri ca sa treci de 16 porti si, la final, aflii ca ai primit niste pachete pentru o cladire care iti este de folos doar 28 de zile (dupa ce trebuie sa joci cateva luni la EG ca sa o obtii) ... Clar, o sa fie batalie pe nivelul 5 si toata lumea o sa vrea sa isi consume bunurile dobandite cu greu ca sa faca asta.... Cred ca expresia "bataie de joc" este prea blanda pentru a descrie modificarile aduse nivelului 5... Felicitari echiei FOE!
 

Dumi.

Well-Known Member
Lucrurile nu or sa se opreasca aici.
Dezvoltatorii promit ca in viitorul apropiat vor mai exista activiati care ne vor pune la incercare posibilitatile de aparare de la oras.
Din ce am inteles, era noua vine cu surprize care mai de care :)
 

Dumi.

Well-Known Member
inno games aduce praf si pulbere pe zi ce trece :)))
parca se spunea ca la level 4 sansele de a castiga diamante erau 50/50%?
in ce univers?
 

Atașamente

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    88,8 KB · Vizualizări: 19
  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    55,9 KB · Vizualizări: 18

kazdak

Member
Am sute de "strabuni" si "zeul soare" si modernizari pt ele stranse si cu care nu am ce face. Nu ma intereseaza deloc fragmentele astea ridicole!.
 

Shadow

Member
Nu e bai, daca tot va place lvl 5 sa l faceti voi in continuare.
Nu e nicio suparare aici, nu fac parte din jucatorii care pun tabere gbg de gbg, jucam din placere alaturi de colegii mei din ghilda si cam atat.
Daca majoritatea vin cu argumente ca nu e ok, dar vin cativa care spun ca e bine, atunci ramaneti voi si jucati astia cativa care faceti lvl 5 dar in rest nimic…
Eu voi renunta sa fac sau sa joc dupa cum vor cativa care fac lvl 5 si-n rest nimic…

Sa aveti tot ce va doriti ca va doriti bine!
 

kazdak

Member
ha ha ha... 800 de fragmente pt 1 fantana tineretii? si ce sa fac cu ea? am zeci de fantani nepuse si nici una in oras :))))))) Am primit la finalul nivelului 1 20 de fragmente din inutilitatea asta, deci trebuie sa mai primesc de inca 40 de ori prostiile astea ca sa fac o fantana buna doar de vandut la negustor:p:p:p
 

Laurania

Well-Known Member
Nu merită făcut nivelul 5, cheltuielile ghildei și ale jucătorilor nu merită firimiturile de premii. Așteptăm modificări ca să deblocăm. Spor la joc tuturor!
 

bb1304

New Member
O gluma proasta. Dupa ce ati oferit de-a lungul timpului jucatorilor premii pentru marirea atacului acum sa veniti cu o schimbare in sens contrar este cel putin nejustificata. Cred ca acela care a facut nivelul 5 s-a trezit intr-o dimineata si a zis ce ar fi daca as face nivelul 5 invers decat tot ce am oferit pana acum? Ce ati fi crezut? Ca jucatorii o sa se plieze pe aceasta noua cerinta si o sa isi modifice orasul de cate ori faceti o schimbare? Ce credea dezvoltatorul nivelului 5? Ca daca nu se poate trece prin lupte o sa bage jucatorii mii sau zeci de mii de bunuri saptamanal ca sa faca nivelul. Este absurd si ilogic. Din clipul pe care l-am vazut cu community managerul de pe Beta si cel care a facut nivelul 5 nici community managerul nu parea convins de aplicabilitatea nivelului 5 in joc.
 
Ultima editare:

geds

Active Member
da! sunt pe degete cei care pot face ultimul nivel din lupte ultimul nivel... unii din pacate s-au lasat ca devenise neinteresant pentru ei.

de fapt sa scriu ceva constructiv, sa spunem ce au omis cand au demarat proiectul si pentru lvl 5 EG si Titan - factorul psihologic.
de fapt in momentul in care multi jucatori vor considera ca trebuie sa isi inchida conturile vom putea vedea cat de gandita a fost, dar deja vorbim pur teoretic.

procentul ala de 30% pentru diamante, 70% pentru pf - e procent imbunatatit pentru diamante fata de saptamana trecuta.

si Rigs... cand vei putea demonstra ca poti deschide mai multe ferestre in acelasi timp pe acelasi jucator, ei bine atunci imi voi retrage afirmatia ca "esti cumva pe dinafara"

spor
 

bb1304

New Member
Vă mulțumesc pentru feedback, bineînțeles că îl vom transmite mai departe. Nu pot însă să promit că se vor și face modificări, dat fiind faptul că deja din versiunea Beta feedbackul a fost puternic negativ.
Daca feed-back-ul a fost puternic negativ pe beta ce rost a avut sa fie bagat si pe celelalte servere? Credeati ca parerea celorlalti difera de cea a celor de pe beta?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Toți ăștia care faceți nivelul 5 (și nu vă alegeți cu nimic, că pentru asta a fost făcut) nu faceți decât să-i ajutați pe ăștia de la INNO să-și bată joc de noi în continuare. Au aruncat niște firmituri în apă, au distrus expediția ghildei de tot, iar noi ca niște pești proști și muți, ne aruncăm cu gura larg deschisă să prindem mămăliga aia mare, dar ne trezim doar cu buza agățată în cârlig!

Nu mai faceți nivelul 5!
Iar care sunteți lideri de ghilde, spuneți le și membrilor să nu mai facă nimeni!
 

Rigs

Well-Known Member
si Rigs... cand vei putea demonstra ca poti deschide mai multe ferestre in acelasi timp pe acelasi jucator, ei bine atunci imi voi retrage afirmatia ca "esti cumva pe dinafara"

spor
Copilu, era o ironie, la fel sunt si speculatiile cum ca era urmatoare se bazeaza pe fragmente si bonusurile armatei defensive, sunt simple ironii sau ”haz de necaz” cum ar zice romanii. Regret ca te-am pus in eroare si ai crezut ca vorbesc serios :))))
P.S pe acelasi jucator se pot deschide pana la 5ferestre in momentul de fata pe .ro si peste 10ferestre pe serverele .en si .us ;) ;) ;)
 

Dumi.

Well-Known Member
Din ciclul " inno games distruge EG" va prezint episodul urmator :)
mai nou, la relicvele de aur de castiga 10 banditi :)))
sunteti niste saraci :)
 
Sus