Discuții despre Reechilibrarea Clădirilor Legendare

DeletedUser3255

Guest
Eu sunt singurul care crede ca viitoarea legendara va fi de atac?:))
 

DeletedUser7407

Guest
La Zeus se mai adauga ceva , e singura Cladire care ofera doar un bonus...
 

DeletedUser216

Guest
Este din epoca bronzului, probabil au considerat ca este prea mult pt era respectiva ca sa dea 2 bonusuri...
 

dana32

Well-Known Member
Si cand are loc reechilibrarea?Imi cer scuze,dar nu am inteles acest lucru...Maine?
2/3 luni nu voi mai putea da lupte,cu 48 % atac (cu cat voi ramane),nu mai fac nimic,nici macar in vecini :laugh:
 
Ultima editare:

DeletedUser6213

Guest
eu am 120% atac dupa reechilibrare voi ramane cu 60%
ce fac eu cu 60%?
 

DeletedUser6484

Guest
in mod clar daca se spune echilibrare a cladirilor legendare atunci nu vad de ce ar mai pune una cl pt. atac ... iar s-ar dezechilibra si mai mult :laugh:
 

DeletedUser8093

Guest
Mi se pare cea mai mare prostie pe care ati putut sa o faceti, dupa ce pana mea ati luat din bonusul cladirilor legendare, acuma mie imi este foarte greu sa cuceresc noi teritorii. Cum sa ma mai dezvolt cand voi ati scazut bonusul atat d mult. Trebuie sa lasati acelasi bonus si sa faceti ce vroiati la razboaiele dintre guilde. Sunt foarte dezamagit de aceasta schimbare si ma gandesc serios sa ma las d acest joc, pt. k acuma imi este extrem de greu sa ma dezvolt. De la 125% atac am ajuns la 75%. Nu e o bataie de joc? M-am chinuit atata sa imi cresc cladirile legendare ca sa imi distrugeti voi combinatia.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
bonusul de la cladirile legendare ramane asa cum s-a schimbat adica eu aveam inainte de gvg 40% iar acum am 24% daca ramane asa si atunci cand atac vecini atunci e o pierdere de timp
 

DeletedUser216

Guest
bonusul de la cladirile legendare ramane asa cum s-a schimbat adica eu aveam inainte de gvg 40% iar acum am 24% daca ramane asa si atunci cand atac vecini atunci e o pierdere de timp

Asa va ramane, in loc de 5% acum ai 3%pe nivel, mai ridica nivelul la cladiri si o sa ajungi iar la 40%, maxim este 90% cand ai toate cele 3 cladiri de atac la nivel 10. Spor la joc!
 

DeletedUser4808

Guest
Conform anuntului de azi privind eliminarea limitei de nivel la CL de atac, daca am inteles bine in viitor se preconizeaza adaugarea in inventarul fiecarui posesor a cite unui voucher pentru fiecare CL de atac, maxim 3 deci, voucher cu care se va adauga inca un nivel cladirii fara alte costuri, ok, intrebarea fata de acest anunt ar fi urmatoarea, in cazul in care la aceste CL de atac se va ridica limita de nivel care exista in prezent (lvl 10) probabil ca toti in limita posibilitatilor vor investi pct forge numai in aceste CL-uri, probabil la nesfirsit, cu restul cladirilor ce se va intampla? vor ramine la lvl existente in prezent sau la momentul implementarii? fiindca e evident ca nimeni nu va mai putea ridica vreun nivel la celelalte CL-uri, prioritare fiind cele de atac, iar practica jocului de pina acum a aratat acest lucru, faptul ca indiferent de cate CL aveai in oras, primele care au ajuns la lvl max au fost cele de atac, aparare si dupa aceea restul
 

DeletedUser6484

Guest
din cate am inteles la toate se ridica limita la niveluri, in acest caz jucatorii vor sterge cl-uri, nemaifiind necesare, mai spre sfarsit decat de:
una de atac, de exemplu del monde.....,una de aparare - castel deal, una de provizii la un nivel cat sa-ti permiti sa duci lupte, alcatrazul pt. trupe , capitoliu ( la limita cat sa-ti ocupi tot teritoriul) pt. populatie si una de monede....:laugh:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7695

Guest
Daca am inteles bine atunci cand nu faci parte dintro ghilda bonusul militar revine la normal adica 5% per nivel
 

DeletedUser

Guest
Nu, bonusurile de la cladirile de atac si cele de aparare raman la 3 % pe lvl. Daca nu faceti parte dintr-o ghilda nu veti avea bonusurile ce le ofera ghilda in urma teritoriilor cucerite.
 

DeletedUser6202

Guest
sunt in era progresista, dar mai am de cucerit provincii din era industriala iar la acestea nu sunt modificate bonusurile de atac si apararea, sunt cele vechi si nu e corect pierd foarte multa armata pentru un sector care are bonus 60 si eu am 30, de ce nu s-a modificat si pentru acestea bonusul si a fost lasat cel vechi?????
 

DeletedUser216

Guest
Se va modifica in curand, totusi daca nici cu unitatile din progresista nu esti in stare sa bati pe cele din industriala... poate ar trebui sa astepti pana ajungi in moderna :)
 
Sus