Discuții despre Turnul Galata

john58

Well-Known Member
Cauta-ma in B, daca esti acolo, si poti sa cresti singur cate niveluri doresti :)))) Toate planurile ale tale sa fie :)))

Personal, m-am hotarat sa o tin in oras doar pentru cei care au nevoie de planuri. Sa se "bata" lumea pe locuri, nu ma intereseaza cine o inchide primul, sa n-aiba lumea pretentii la puncte pierdute, asta e... cine vrea planuri si nu-si asigura locul, poate sa piarda planurile, sau diferenta de puncte!

Spor :)
Pacat ca este la maxim si nu pot pune
 

Vali

Well-Known Member
Galata este ca Himeji. Nici Himeji nu-ți dă 100% și totuși toți jucătorii doresc legendara. E liber fiecare să si-o construiască dacă vrea. Părerea mea.
Nu pot sa cred ca cineva compara Gal(e)ata cu Himeji... de la Himeji am castigat cel putin cateva mii de puncte pana acum, plus mii de bunuri, plus, plus... Galata de ce sa ma apere?! Daca nu-ti pui cladiri in oras care sa poata fi jefuite, la ce-ti trebuie?! Daca ai un Express, sau vreun Maharajah, sau vreo ferma in terase care produce ceva mai multe puncte si ti-e frica ca vor fi jefuite, atunci poate ti-o pui intr-un colt acolo, ca si-asa nu e mare si cine stie cum, la un nivel mare, ai o sansa sa respinga atacul.. dar nu cred ca merita sa o cresti tu, adica sa investesti tu puncte, ci pur si simplu o lasi libera asa cum o las eu, sau altii care au pus-o si care si-au dat seama ca nu e cine stie ce... cine vrea planuri, sa se bata pe loc :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Am fost jefuit când era mai rău, adică atunci când eram începător și bunurile erau esențiale.....
Nu am jelit, nu am bocit, nu am alergat disperat să culeg clădirile...
Am lăsat jocul să curgă normal.
Și nu am pățit nimic.
Turnul Galata e doar un element nou, la fel ca celelalte. Îl faci...bine, nu îl faci...e tot bine.
Probabil merită dacă îl ai la nivelul 100 sau mai sus. La fel ca orice altă legendară.
 

Vali

Well-Known Member
Probabil merită dacă îl ai la nivelul 100 sau mai sus. La fel ca orice altă legendară.

Nu le poti compara pe toate asa... si chiar nici asemana... Unele ofera bonusuri pe care daca nu le-ai avea ai progresa destul de lent. Acum, depinde de fiecare jucator ce-si pune in oras din multitudinea de cladiri, care e scopul lui si binenteles al ghildei din care face parte. TOATE in acest joc se leaga unele de altele. Daca esti solitar, atunci s-ar putea sa nu progresezi mai deloc, depinde si de punctajul pe care il ai, cat de "barosan" esti :)

Revenind la afirmatia ta, Alcatrazul e bun cand esti mai mic si la nivelul 10, si la 15 si la 30... si cu cat creste cu atat mai bine pentru armata ta. Zeusul si Aachenul, cu cat sunt mai mari cu atat mai bine, dar sunt bune si la nivel mai mic, DACA esti mic :) E normal sa fie mai bune la nivelurile mari, ca de-aia au fost create si in ideea asta. Dar nu putem spune ca-s bune doar la 100 sau mai sus...

Ideea era ca sunt DOAR anumite cladiri legendare care merita tinute si mai ales crescute! Sunt multe dintre ele care-s de umplutura, sau mai bine spus care te ajuta cand esti mic, in erele de inceput.
 

Dumi.

Well-Known Member
Mai Vali, ce sa zic, nu m-ar deranja un alcatraz de level 200 :)))
Dupa un sezon de GBG+gvg....se cam subtiaza maioneza :))))
 

Vali

Well-Known Member
Mai Vali, ce sa zic, nu m-ar deranja un alcatraz de level 200 :)))
Dupa un sezon de GBG+gvg....se cam subtiaza maioneza :))))

Da, da :))) cunosc, cunosc... chiar daca nu joc in GvG, totusi EG-ul si GbG-ul, la nivelul la care sunt imi consuma si mie resurse destule :)
 
Sus