Discuții despre versiunea 1.192

Lady S

Community Manager
Membru personal
Răspunsul echipei tehnice este că toate articolele din listă au fost introduse. Lista fiind, însă, destul de lungă, nu toți jucătorii au posibilitatea de a vedea toate obiectele decât într-o perioadă mai lungă de timp.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Unii sunt atât de nerăbdători încât nu își dau seama nici măcar că acolo la comerciant sunt doar 6 locuri, deci nu e fizic posibil să apară mai mult de 6 obiecte odată.
 

dunbarton

Well-Known Member
Poate mi se pare si vorbesc cu pacat, dar am o intrebare: la nivelul 4 de la EG nu s-a diminuat cumva numarul recompenselor in diamante?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu poți să "numeri" recompensele, nici să le "măsori". Așa că nu are sens să spui că s-au diminuat sau au crescut. Pur și simplu vin la întâmplare.
 

dunbarton

Well-Known Member
Poti sa le numeri; saptamana de saptamana, la nivelul 4 cel putin, stiu ca, de exemplu, la penultima confruntare sunt diamante sau medalii, la antepenultima sunt 30 de bunuri, modernizare ferma in terase sau modernizare fantana tineretii. si tot asa in cazul celor 16 confruntari.
Pana acum, la nivelul 4, erau mai multe confruntari care ofereau diamante ca recompensa alternativa; am vrut sa spun ca mi s-a parut ca a scazut numarul acestor confruntarilor care ofera diamante ca recompensa alternativa.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu e regulă. E o comparație pe care o faci tu între o zi și alta, sau între o săptămână și alta. Premiile sunt diferite la fiecare jucător. La tine s-au diminuat, la altcineva poate au crescut.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Vorbești de recompense în diamante. Pune-ți 100 de fântâni în oraș. Într-o săptămână vei primi 1000 de diamante de la ele. Altă săptămână nici unul. Nu scad sau cresc, ci vin la întâmplare.
 

capitan222

Well-Known Member
Daca ai noroc da.Daca nu asta e.Uneori ti se pare ca jocul are ceva cu tine.Nu esti singurul in situatia asta.Odata am avut noroc dupa am fost foarte ghinionist la recompensele in diamante la eg.Totusi jocul continua si in fiecare saptamana sansa exista.
 

dunbarton

Well-Known Member
Nu intelegeti ce vreau sa spun. Pana acum existau confruntari care dadeau recompense in diamante sau bunuri si primeai cum iti era norocul, diamante sau bunuri. Am vrut sa spun ca acum unele confruntari (de exmplu confruntarea "n") care inainte dadeau precum am aratat mai sus, acum dau cladiri sau bunuri si nu diamante sau bunuri.
 
Ultima editare:

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu știu în câte feluri să mai scriu, pentru că mintea ta pur și simplu nu vrea să înțeleagă.
"Până acum" primeai diamante după anumite lupte DIN ÎNTÂMPLARE. Nu pentru că trebuia să primești.
Tot DIN ÎNTÂMPLARE, acum nu mai primești.
 

capitan222

Well-Known Member
El zice ca sunt foarte putine recompense in diamante dupa ce termini o platforma.E adevarat,dar la ultimele platforme de la nivel 4 sunt destule in diamante.
 

dunbarton

Well-Known Member
Frate, pana acum erau 16 usi. In spatele usilor 6, 9, 12, 15 era Maria impreuna cu o alta fata. De fiecare data, dar chiar de fiecare data, cand deschideai usa, o gaseai pe Maria. Asa era regula, nu intamplarea. Faptul ca nu de fiecare data o cuceream pe Maria, ci pe cealalta, asta e alta poveste, dar Maria era acolo.
Am vrut sa spun ca mi se pare ca la ultima expeditie, in spatele usilor 6, 9, 12, 15 nu am mai vazut-o pe Maria de fiecare data, deci s-a schimbat regula pe shest.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Era Maria de fiecare dată DIN ÎNTÂMPLARE. Pentru că ție ți s-a întâmplat de fiecare dată, ȚI SE PARE că a fost o regulă. Nu a fost. Absolut toate premiile în jocul ăsta sunt la întâmplare, în afară de bonusurile pentru donații la legendare, pentru că acolo sunt scrise deja înainte să donezi.
 

Proud129

Well-Known Member
Poti sa le numeri; saptamana de saptamana, la nivelul 4 cel putin, stiu ca, de exemplu, la penultima confruntare sunt diamante sau medalii, la antepenultima sunt 30 de bunuri, modernizare ferma in terase sau modernizare fantana tineretii. si tot asa in cazul celor 16 confruntari.
Pana acum, la nivelul 4, erau mai multe confruntari care ofereau diamante ca recompensa alternativa; am vrut sa spun ca mi s-a parut ca a scazut numarul acestor confruntarilor care ofera diamante ca recompensa alternativa.
Nu am observat sa modifice ceva, locurile de la confruntari unde poate sa pice diamante sunt la fel, dar o sa verific pentru ca m-ai facut curios.
 
Sus