Discuții despre versiunea 1.192

Dumi.

Well-Known Member
adimucu NU ai dreptate
intr-adevar NU ai inteles intrebarea
dunbarton nu se plangea ca primeste mai putine diamante la level 4 EG, ci isi punea intrebarea daca numarul portilor care pot da si diamante in urma cuceririi lor, a scazut sau nu
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu are importanță cantitatea de diamante sau numărul porților...
Pur și simplu premiile sunt la întâmplare. Să spui că "a scăzut" sau "a crescut" în condițiile astea e ca și cum ai zice că apa e udă.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
intrebare: la nivelul 4 de la EG nu s-a diminuat cumva numarul recompenselor in diamante?
Asta era întrebarea inițială.
Important este că numărul recompenselor nu este fixat dinainte. Nu scrie nicăieri "la nivelul 4 veți primi 7 recompense în diamante", iar dacă azi iei doar 6 să spui că s-a diminuat. Pentru că aceste schimbări le vede un jucător doar în profilul lui de joc. La ceilalți totul decurge diferit. La unii crește, la unii se diminuează, la unii rămâne la fel.
 

Dumi.

Well-Known Member
nu stiu cum sa iti explic ca sa intelegi:
omul ala spunea altceva
el spune ca inainte de update, erau mai multe porti cu diamante decat acum
asta fiind nelamurirea lui, nu are nici o legatura cu numarul de diamante, sansele sau farfuriile de ciorba papate pe zi de el
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu s-a schimbat nimic la premiile din expediții - nici procentul, nici recompensele de la fiecare confruntare reușită.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nici tu nu vrei să înțelegi Artanis. La fiecare jucător este altfel. Bineînțeles că el poate face comparație între ce a fost înainte și ce este acum, dar toate sunt la întâmplare. Înainte erau mai multe nu pentru că trebuia să fie mai multe, ci din întâmplare. Acum sunt mai puține nu pentru că s-a diminuat numărul, ci tot din întâmplare.
 

Vali

Well-Known Member
adimucu, esti capos rau...
Nu stiu de cat timp joci tu, dar eu, de cand joc acest joc, am observat un pattern in level 4. Anumite pozitii aveau cam intotdeauna diamante. De cand s-au introdus pachetele de modernizare pentru ferma in terase, fata strabunilor, poarta zeului soare, etc, acestea aparand doar in level 4, posibilitatea de a pica diamante pe una din pozitiile respective este mult mai mica, pentru ca sunt mult mai multe premii. Asta este singurul motiv pentru care nu mai apar atat de des diamantele. Cel mai jenant este ca nu a disparut inca turnul victoriei macar de la level 4 din eg, sa nu zic total din joc, eventual MUUUULLT umblat la el!
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Vali, există mulți jucători care pur și simplu vor totul mură în gură. Mai nou există acele fântâni și am văzut orașe pline numai cu fântâni. Păi dacă nici cu asta nu sunteți mulțumiți și vă plângeți că la expediție nu mai luați la fel de multe diamante gratis, unde mai e farmecul jocului? Scopul tuturor e să sară peste etape cât mai repede.
 

Vali

Well-Known Member
Vali, există mulți jucători care pur și simplu vor totul mură în gură. Mai nou există acele fântâni și am văzut orașe pline numai cu fântâni. Păi dacă nici cu asta nu sunteți mulțumiți și vă plângeți că la expediție nu mai luați la fel de multe diamante gratis, unde mai e farmecul jocului? Scopul tuturor e să sară peste etape cât mai repede.

Eu nu m-am plans de lucrul asta, doar am explicat de ce nu mai pica atat de des diamantele in pozitiile respective. Da, asa este, pachetul de micsorare pentru fantana tineretii este extraordinar si mi se parea normal sa existe din momentul in care s-a introdus pentru fantana dorintelor. Era o discrepanta mare intre cele doua, lumea era chitita pe fantana dorintelor si pachetul de micsorare, pe cand cea a tineretii era data la o parte, se punea praful pe ea, vorba aia!
Eu unul nu sar peste etape, din contra, vreau sa stau cat mai mult posibil in fiecare era. Vad jucatori care au foarte putine puncte in raport cu era in care sunt. Mi se pare o prostie sa te avanti asa in ere fara sa ai un bagaj in spate, fie el de bunuri, legendare urcate la niveluri medii-mari. Deja se stie ca din Moderna in sus, iti trebuie anumite bunuri din ere mici pentru a produce bunurile erei curente, procentele din atac si aparare parca nu mai au aceeasi valoare, apar tot felul de bonusuri in fiecare dintre "pionii" armatei, asa ca de ce sa ma avant in viitor cand nici prezentul nu e cum trebuie?!

Eu sunt destul de multumit cu ce am, cum decurg lucrurile acum in FoE. Dupa cum se vede la evenimente cladirile nou concepute au premii mult mai bune decat cele mai vechiute. Din ce in ce mai bune.
Si totusi, pana la urma e un joc, sa-l luam ca atare! ;)

Hai spor! :)
 

Mr. Chi

Member
daca taceai filozof ramaneai, asa cum am mai scris nu vad rostul la casa groazei lvl 1 fara kit sa oaduci la nivel maxim
 
Sus