Era progresista

Lady S

Community Manager
Membru personal
Deocamdată nu am o dată precisă pentru introducerea ei pe serverul românesc. Totul depinde de numărul de buguri care se depistează şi se rezolvă după introducerea ei pe serverul Beta.
Când voi şti o dată precisă, voi anunţa pe forum şi în joc.
 

DeletedUser3827

Guest
Acum dacă e oficial şi vine Era progresistă!... putem pune aici întrebări ca să nu mai deschidem alt off-topic.

Pentru moment aş vrea să întreb pentru cercetările acestei ere câte PF trebuiesc şi câte bunuri în total?
 

DeletedUser2284

Guest
1400 PF iar la produse prea putin conteaza...

De ce drumurile noi care vor ocupa 2x2 nu ofera si fericire?E totusi o pierdere...
 

DeletedUser2284

Guest
Am cerut un raspuns de la o persoana competenta nu un raspuns arogant de la o persoana care nu are cum sa isi ocupe timpul.
Nu am dat in cap nimanui,a fost doar o simpla intrebare in caz ca exista un raspuns pentru ea,asa ca pastreaza-ti replicile pentru alte ocazii daca nu sti sa raspunzi in tema cu acest subiect.
 

DeletedUser1279

Guest
Buna ziua,
V-as ruga sa faceti o vizita pe la regulamentul forumului si sa nu mai fiti atat de suparati.
Totusi este final de saptamana si avem si vesti bune... e vara, e frumos afara... vine weekend-ul... iesim la gratar, la mare.... ne pregatim de noua era.... deci toate bune si frumoase... :)
Cat despre noile drumuri... raspunsul este foarte simplu: asa au decis mai marii jocului :))
O zi frumoasa fara prea mult stres! :)
 

DeletedUser1279

Guest
Buna ziua,
Daca ati fi cautat putinel, dar doar putinel, pe forum ati fi descoperit singurel/singurica raspunsul la intrebarea dvs.
Anunt era progresista.
O zi frumoasa!
 

DeletedUser

Guest
ceva indicii legat de marimea noilor cladiri din era noua?
casele pt populatie or sa ocupe tot 3x2 ca in era industriala sau le-au marit iar? :))
 

DeletedUser2761

Guest
pe lumea de testare BETA a fost adaugata noua era....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6624

Guest
date despre noul castel din epoca progresista chateau frontenac cine poate raspunde : ce se cere pentru constructia lui si cit ? ; ce bonusuri aduce daca se paote din trepta in treapa odata cu cresterea lui ? ;cit spatiu cere ?
Multumesc .
 

DeletedUser3255

Guest
ofera la lvl 1 7600 monede si 45% bonus pt orice produs primit din misiuni. Aici se includ, bani, provizii, diamante, medalii.
 

DeletedUser5468

Guest
Robi, cum ar fi armata, adica 2 cladiri de armata iti vor cere sosele, restul cum ar fi lunetistul si inca 2 unitati iti cer drumuri cu o singura banda.
 

DeletedUser5468

Guest
Adema, clădirile de producție vor cere drumuri 1x1, există 2 tipuri de drumuri, soselele care ocupa 2x2 care nu dau fericire, si drumurile care ocupa 1x1 dau fericire.
Nu stiu sigur cate cladiri si care cladiri iti vor cere drumuri 2x2 si 1x1.
Cladirile de armata sunt, am citit pe un site
Rapid fire cannon ocupă 4x5
Armored Car ocupă 5x4 necesită drum cu 2 benzi
Tank ocupa 4x5 necesită drumuri cu 2 benzi
Sniper ocupă 6x3
Conscript ocupă 5x4.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus