Era progresista

DeletedUser

Guest
La problema cu vecinii sa vedem cum o sa fie......dar daca din clasament 50, cad 20 in aceeasi vecinatate(chiar si mai putin) o sa fie dezastru .....sansele ca sa castigi la turnir primul sau al 2-lea loc sunt reduse la maxim iar medaliile care trebuie sa le strangi pt o expansiune sunt praf in ochi cand trebuie sa aduni 6000-7000 pt o expansiune........pe sistemul actual de vecini puteai sa te axezi pe mai multe turniruri avand posibilitatea sa faci unitati pt era respectiva avand si vecini dezvoltatil la acel nivel......dar acum nu te mai poti axa pe alte turniruri fiindca toti vecinii iti vor fi egali iar unitatile erelor inferioare nu pot face fata armatei lor.......in concluzie dupa parerea mea s-a creat un mare dezechilibru si nici acest sistem nou de vecinatati nu va rezolva nemultumirile anterioare.

DA, ai pus punctul pe I. Subscriu in totalitate. Mi-e teama ca la un joc care se axeaza pe simpla trecere a timpului sa bagi in aceeasi oala jucatorii aceleiasi ere si sa-i pui sa se lupte, e ca si cum ai face un acvariu pe care-l umpli cu multi pestisori dragalasi si viu colorati si la urma mai bagi 2-3 piranha...:))))...si sa zici :"ghinion, evolutia e de vina!"

Cred ca jocul asta e facut de Alinutza si nu stim noi...:)))
 

DeletedUser5248

Guest
Cristeaua, nu vreau sa fiu cinica sau pur si simplu rea, dar cursele de cai nu-s aici...daca vrei sa joci DOAR pentru niste puncte, baga bani si nu te mai smiorcai. :))))

Degeaba zici tu asta, poate ar fi bine sa te uiti la adevaratii jucatori, cei care joaca pentru puncte in clasament (ca pentru asta se joaca jocul, nu stiu de ce nu intelegeti odata) si care fac si cat mai multe batalii. In locul tau nici nu as mai reprosa altor jucatori nimic, mai ales la numarul tau de lupte raportat la nivelul tau de evolutie, ca mie nu prea imi convine sa imi comenteze toti ce scriu eu. Eu nu ma smiorcai, ca orice vecini mi-ar baga, tot ii bat pe toti, de la coada la cap, indiferent cat mi-ar lua.
Iar remarca aia ca joc DOAR pentru puncte, nu isi are locul, si iti dau un sfat - daca nu ai de gand sa faci cateva milioane de puncte in clasament si cateva zeci de mii de lupte, lasa-te de joc. Ca oricum am sa fac si cladirile legendare la nivel 10 pana la urma, ca dupa ce termin cu evolutia am sa imi donez singur. Si DA, jocul poate fi considerat ca niste curse de cai, pentru ca cine vrea intr-adevar sa joace, vrea sa ajunga primul in clasament, ca altfel nu vad de ce mi-as irosi timp pentru joc, pentru niste colectari banale, pe care si un copil de gradinita le-ar putea face. Dar poate ai impresia ca tu le stii pe toate, iar noi restul nu stim sa jucam. Eu ma uit la numarul de lupte al fiecarui jucator raportat la nivelul evolutiei, si imi dau imediat seama cine joaca cu adevarat Forge of Empires. Si repet, jocul se joaca DOAR pentru PUNCTAJ, nu pentru altceva.
Multumesc pentru atentia acordata.
 

DeletedUser

Guest
Iar remarca aia ca joc DOAR pentru puncte, nu isi are locul, si iti dau un sfat - daca nu ai de gand sa faci cateva milioane de puncte in clasament si cateva zeci de mii de lupte, lasa-te de joc.

Multumesc sincer pentru sfat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Degeaba zici tu asta, poate ar fi bine sa te uiti la adevaratii jucatori, cei care joaca pentru puncte in clasament (ca pentru asta se joaca jocul, nu stiu de ce nu intelegeti odata) si care fac si cat mai multe batalii. In locul tau nici nu as mai reprosa altor jucatori nimic, mai ales la numarul tau de lupte raportat la nivelul tau de evolutie, ca mie nu prea imi convine sa imi comenteze toti ce scriu eu. Eu nu ma smiorcai, ca orice vecini mi-ar baga, tot ii bat pe toti, de la coada la cap, indiferent cat mi-ar lua.
Iar remarca aia ca joc DOAR pentru puncte, nu isi are locul, si iti dau un sfat - daca nu ai de gand sa faci cateva milioane de puncte in clasament si cateva zeci de mii de lupte, lasa-te de joc. Ca oricum am sa fac si cladirile legendare la nivel 10 pana la urma, ca dupa ce termin cu evolutia am sa imi donez singur. Si DA, jocul poate fi considerat ca niste curse de cai, pentru ca cine vrea intr-adevar sa joace, vrea sa ajunga primul in clasament, ca altfel nu vad de ce mi-as irosi timp pentru joc, pentru niste colectari banale, pe care si un copil de gradinita le-ar putea face. Dar poate ai impresia ca tu le stii pe toate, iar noi restul nu stim sa jucam. Eu ma uit la numarul de lupte al fiecarui jucator raportat la nivelul evolutiei, si imi dau imediat seama cine joaca cu adevarat Forge of Empires. Si repet, jocul se joaca DOAR pentru PUNCTAJ, nu pentru altceva.
Multumesc pentru atentia acordata.


Salut, tin sa iti dau dreptate, cei care joaca acest joc cu adevarat joaca doar pentru a creste la puncte, pentru ca sa intri pe joc zilnic doar pentru a iti colecta resursele nu prezinta deloc interes mare. Insa luptele da, cu toate ca si alea incep sa devina plictisitoare. Acest este un joc frumos, cu grafica buna, "colorat", insa din pacate ii lipseste capacitatea de a mentine interesul jucatorilor pentru mai mult timp (perioada dintre ere sau pana introduc un update mai mare), nu este suficient de activ ca sa spun mai bine. Ramane de vazut in ce masura, pozitiva sau negativa, ne va schimba jocul noul tip de uniune de vecinatati.
 

DeletedUser818

Guest
Zece case victoriene motivate si cu San Marco la nivel 10 produc de zece ori mai multe monede decat Capitoliul,care e o cladire inutila din punctul meu de vedere!
 

DeletedUser3752

Guest
Capitoliul nu ofera monede ci populatie.....oare de ce te-ai bagat ca musca in lapte fara sa citesti si mai ales fara sa sti despre ce e vorba???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser818

Guest
Capitoliul produce bunuri care sunt socotite la punctaj la fel ca si monedele draga angiluk.
 

DeletedUser2967

Guest

aveti aici toate informatiile posibile , inafara de unitati din progresista si de alcatraz . aveti si un simulator de oras .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Nu, am dat search pe google!
Am și cont pe beta, dar e in bronz :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser115

Guest
Vă rog, cei care mai aveti imagini, date sau alte informatii despre era progresista care nu au fost dezvaluite inca, sa le puneti in spoiler, poate sunt unii care vor sa aiba o surpriza :)
 

DeletedUser115

Guest
[spoiler ] text [/spoiler] fara spatii intre si in paranteza patrata.
 

DeletedUser5468

Guest
Am găsit fiecare unitate ce atac, apărare, aptitudine și deplasare!
Lunetistul
At.=30 Ap=30 Apt =12 Dep.=18
Recrutul
At=40 Ap=48 Apt.=9 Dep=16
Mașina Blindată
At=45 Ap=50 Apt=9 Dep=26
Tancul
At=30 Ap=60 Apt=9 Dep=14
Tun cu foc rapid
At=23 Ap=12 Apt=15 Dep=10
ATENȚIE!!!
Toate unitățile au aptitudine!
Momentan nu știu ce bonus prinde fiecare contra unei alte unități!
Siteul de unde le-am găsit:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
A început deja actualizarea, de azi avem și era progresistă!
 
Sus