Gbg

Dragon X

Well-Known Member
Aș dori să știu și eu unde pot găsi calculul matematic care îl faceți voi la 4 tabere , am dat 159 de atacuri pe un sector de 4 tabere singur și am luat 9% uzură cum este posibil asa ceva ? Când 4 tabere are 96% șansă sa nu Primești uzura asta înseamnă ca la 100 de atacuri date eu trebuie sa fac 4 uzură mai punem încă 60 de atacuri încă 3 uzură dar nu ar trebui , vreau sa îmi explicați și mie împărțeala asta, a voastră , lumea bagă bani in joc și voi umblați cu escrocherii ,Atenție am dat singur pe sector nu sa atins nimeni de el . Vreau sa știu și eu unde găsesc calculul asta formidabil al vostru ,începeți să aveți gesturi de Evrei
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Procentele nu se cumulează. La un procent de 96%, nu înseamnă că 96 din 100 de bătălii nu crește uzura, ci că la fiecare bătălie aveți șanse 96% să nu crească.
 

Dragon X

Well-Known Member
Pai da și am șansa dintr-o limita de 160 asta însemnă 4% cum faceți voi de ajunge la 9% , vreau sa văd tabelul , este maxim 8 din 200 voi trebuie sa aveți o limita undeva nu asa după ureche , eu vreau sa știu limita ca dacă dau cum Spune-ți voi pe sector cu 3 fortărețe 304 atacuri voi urcați uzura la 27 cum este posibil sa aveți calculul asta
 

Dragon X

Well-Known Member
Sa poți pune șansă cum Spune-ți voi la 96% trebuie sa aveți limita nu îmi arunci 4% uzura in 30 de atacuri ca nu este calcul matematic aici este vorba de japcă iar ăla care este angajat sa facă calculele astea ia salariu degeaba
 

Dragon X

Well-Known Member
Eu spun ca sa luat mai mult de cât trebui uzura Doamna Simona sau nu ne-am înțeles ? Eu sunt conștient ca este șansă și ca trebuie sa iau uzura dar la calcule vouă vă da cu virgula , eu spun aici de limita care trebuie pusă, unde este pusă și de ce ese depașită dacă eu am șansă de 4% uzura intr-o limita de 160 , eu vreau sa știu calculul vostru sa ma lămuresc și eu , asa este normal sa aveți un regulament pe chestia asta nu îmi arunci aici cu cifre crezând ca unii sunt incompetenți și habar nu au
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Aveți o discuție similară și aici, poate vă ajută să înțelegeți cum funcționează.
 

Vali

Well-Known Member
:)
Poti sa dai 4 lupte consecutive si sa ai la toate 4 uzura, chiar si cu cele 96% sansa sa nu produci uzura! E vorba de sansa / lupta. Limita de care vorbesti tu e de fapt 1, adica o lupta. Poti avea ghinionul sa nimeresti in cele 4% si sa creasca nivelul de uzura la fiecare lupta.
Daca se intampla asta, chiar esti ghinionist :D
 

Dragon X

Well-Known Member
:)
Poti sa dai 4 lupte consecutive si sa ai la toate 4 uzura, chiar si cu cele 96% sansa sa nu produci uzura! E vorba de sansa / lupta. Limita de care vorbesti tu e de fapt 1, adica o lupta. Poti avea ghinionul sa nimeresti in cele 4% si sa creasca nivelul de uzura la fiecare lupta.
Daca se intampla asta, chiar esti ghinionist :D
văd ca nici tu nu ai înțeles nimica din ce spun pai dacă ai limită sa nu poți depăși cum faci sa depășești , îmi spui ca este corect sa iau 9% uzura in limita a 160 de atacuri ?
 

Dragon X

Well-Known Member
Iei uzura pe sector de 160 și respectiv 304 intre 9% și 27% deci ai limita da , acum încercă sa faci tu socoteala cu șansa de 96% și după Vino să stam de vorbă
 

Dragon X

Well-Known Member
Mai mult de 7% din 160 de atacuri nu ai voie sa iei ca sa intelegi iar la 304 punem 21 hai sa facem și cu 8% treacă de la mine ca sa vedeți greșeala mai bine asta înseamnă 8% 160 de atacuri respectiv 24% 304 atacuri , acuma vreau sa știu de ce este depașită limita dacă voi aveți o limita de 160/304 aici vreau eu sa ajung și sa intelegi ce spun eu
 

Dragon X

Well-Known Member
Aveți o discuție similară și aici, poate vă ajută să înțelegeți cum funcționează.
Mi-ați dat ceva ce nu are relevanță la ce V-am cerut eu , am înțeles probabilitatea de șansă eu V-am calculat matematic că nu se poate calcula ceva atâta timp cât ai o limita din care trebuie sa reiasă un nr aici este vb de cu totul altceva , Eu am înțeles idea voastră de șansă eu V-am calculat probabilitatea șansei din care reiese ca sa depășit Numarul din care șansa specificată de voi nu corespunde . Este o eroare de calcul in ce a fost creat de developeri
 

Dragon X

Well-Known Member
Asta așa pentru cunoștințele voastre dacă vreți sa înțelegeți , a fost depașită limita intr-o limita impusă de voi, iar calculul făcut de sistem și developeri este eronată.
 

005baghera

Well-Known Member
casander,este exact ca si la loto,este o probabilitate sa nu nimeresri uzura de 96% nu o certitudine....poti lua 100 % la 100 de lupte,ar fi curat ghinion dar tot asa este o probabilitate sa iei uzura la fiecare lupta ....nu este o teorie a conspiratiei crede ma....eu asta patesc cu al meu himeji spre exemplu,la nivel 61 iau odata pe luna sau la 2 luni 200 de pf uri de ce? pentru ca nu este ceva sigur ,este o probabilitate sa primesti un premiu.....deci la fel si la uzura...poti dealtfel la 2 tabere sa duci un sector fara sa primesti deloc uzura [ mai greu-dar este posibil/probabil ]...
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu e vorba de nici o depasire. E vorba ca acea sansa de 24% pentru fiecare tabara NU este adevarata. Acolo scrie 24% dar nu este respectata.
De ce spun asta? am dat la 5 tabere si in mod normal nu trebuia sa imi creasca uzura, dar mi-a crescut [cu 2, dar tot crestere se cheama] :))))))
Obisnuiti-va!!!
La fel cum va trebui sa va obisnuiti si cu faptul ca atunci cand tu tragi cu o unitate ranita in trupele controlate de IA, abia ii iei o partratica sau doua, in timp ce in exact aceeasi situatie dar in sens invers, trupa IA ranita iti ia 7-8 patratele :) [si nu vorbesc aci de bonificatii de teren sau de greu versus usor sau de tintire cu RA, etc]
 

Dumi.

Well-Known Member
Desigur ca 3 tabere inseamna putin si daca ai dat singur pe sector, absolut toata uzura s-a impartit la...tine :)
 

dunbarton

Well-Known Member
Când 4 tabere are 96% șansă sa nu Primești uzura asta înseamnă ca la 100 de atacuri date eu trebuie sa fac 4 uzură

Cand spui ''96% sansa'' asta nu se traduce prin "la fiecare 100 de atacuri cu siguranta in 96 nu vei primi uzura". Imagineaza-ti ca intr-un bol sunt 100.000 de bile, din care 96.000 albe si 4.000 negre. Asta inseamna ca ai 96% sanse sa extragi o bila alba, dar nu iti garanteaza nimeni ca in primele 100 de extrageri vei avea 96 de bile albe. Ca idee, daca ai ghinion, cum zicea Vali, in primele 100 de extrageri poti avea 100 de bile negre.
Procentul de 96% se verifica atunci cand vorbim de un numar tot mai mare de incercari. La nivelul intregului joc, cele 159 de atacuri ale tale reprezinta mai nimic.
 

Dragon X

Well-Known Member
casander,este exact ca si la loto,este o probabilitate sa nu nimeresri uzura de 96% nu o certitudine....poti lua 100 % la 100 de lupte,ar fi curat ghinion dar tot asa este o probabilitate sa iei uzura la fiecare lupta ....nu este o teorie a conspiratiei crede ma....eu asta patesc cu al meu himeji spre exemplu,la nivel 61 iau odata pe luna sau la 2 luni 200 de pf uri de ce? pentru ca nu este ceva sigur ,este o probabilitate sa primesti un premiu.....deci la fel si la uzura...poti dealtfel la 2 tabere sa duci un sector fara sa primesti deloc uzura [ mai greu-dar este posibil/probabil ]...
Eu aici nu vorbesc de himeji lăsam șansa de acolo eu V-am explicat ca aici se ia mai multă uzura decât trebuie sau nu ne înțelegem faceți socoteala matematic și veti vedea ca nu ai cum sa iei 9% uzura singur pe un sector de 4 tabere
 

Dragon X

Well-Known Member
Cand spui ''96% sansa'' asta nu se traduce prin "la fiecare 100 de atacuri cu siguranta in 96 nu vei primi uzura". Imagineaza-ti ca intr-un bol sunt 100.000 de bile, din care 96.000 albe si 4.000 negre. Asta inseamna ca ai 96% sanse sa extragi o bila alba, dar nu iti garanteaza nimeni ca in primele 100 de extrageri vei avea 96 de bile albe. Ca idee, daca ai ghinion, cum zicea Vali, in primele 100 de extrageri poti avea 100 de bile negre.
Procentul de 96% se verifica atunci cand vorbim de un numar tot mai mare de incercari. La nivelul intregului joc, cele 159 de atacuri ale tale reprezinta mai nimic.
Deja te-ai dus prea departe și îți spun și de ce pt ca tu deja ai pus prea multe cifre și se schimba situația noi vorbim de limita de 160 de atacuri respectiv 304 nu ai cum sa iei 9% uzura pe 160 de atacuri deja sa depășit limita asta nu intelegeti voi , ori ce îmi Spune-ți voi aici eu va spun ca este greșit nu ai voie sa iei mai mult de 7% uzura pe sector de 4 tabere și am lăsat de la mine am pus 8% dar nu ai voie sa iei 9% uzura
 
Ultima editare:

Dragon X

Well-Known Member
Nu e vorba de nici o depasire. E vorba ca acea sansa de 24% pentru fiecare tabara NU este adevarata. Acolo scrie 24% dar nu este respectata.
De ce spun asta? am dat la 5 tabere si in mod normal nu trebuia sa imi creasca uzura, dar mi-a crescut [cu 2, dar tot crestere se cheama] :))))))
Obisnuiti-va!!!
La fel cum va trebui sa va obisnuiti si cu faptul ca atunci cand tu tragi cu o unitate ranita in trupele controlate de IA, abia ii iei o partratica sau doua, in timp ce in exact aceeasi situatie dar in sens invers, trupa IA ranita iti ia 7-8 patratele :) [si nu vorbesc aci de bonificatii de teren sau de greu versus usor sau de tintire cu RA, etc]
Asta încerc sa le explic ,au schimbat depășind limita din care se calculează șansa
 

Dragon X

Well-Known Member
Eu aici nu vorbesc de himeji lăsam șansa de acolo eu V-am explicat ca aici se ia mai multă uzura decât trebuie sau nu ne înțelegem faceți socoteala matematic și veti vedea ca nu ai cum sa iei 9% uzura singur pe un sector de 4 tabere
Iar probabilitatea la himeji este la jumate dintr-o limita de 9 din care împarți jumate la jumate din șansa care îți iese 2 atacuri din care poți lua ceva la fiecare 2 atacuri deci șansa este împărțită prea mult și normal ca nu îți poate da pt ca mergi 50/50 dar deja la ce spun eu aici sansa de probabilitate este depașită
 
Ultima editare:
Sus