Propuneri imbunatatiri joc

Dumi.

Well-Known Member
acsest mariocp, a postat doar pentru ca pe lumea E, unde el e de fapt un jucator mic si subdezvoltat, are ceva contra mea
si pe lumea B, este tot mic si prea putin dezvoltat :)
desigur are gura mare
pentru faptul ca l-am trecut pe ignore pe serverul ro5, isi permite aici
 

005baghera

Well-Known Member
nu, caracterizarea....zmei....poti sa iti exprimi parerea intr un mod civilizat zic eu ,fara impertinenta
 

TOMITA0001

Well-Known Member
acsest mariocp, a postat doar pentru ca pe lumea E, unde el e de fapt un jucator mic si subdezvoltat, are ceva contra mea
si pe lumea B, este tot mic si prea putin dezvoltat :)
desigur are gura mare
pentru faptul ca l-am trecut pe ignore pe serverul ro5, isi permite aici
Lasand deoparte animozitatile dintre voi ,pot spune ca si-a exprimat opinia fata de cele postate de tine.
Este normal sa voteze contra ,tocmai pentru ca este un jucator mic si propunerea ta il defavorizeaza.
Un jucator la inceput de drum poate si el atinge si rezolva nivelul 4 daca combina luptele cu negocierea .
Pentru acest gen de jucatori ,mai putin dezvoltati,care fac primi pasi in acest joc, atat turnul victoriei ,cat si medalii sunt binevenite si un balast pentru jucatorii dezvoltati.
Dupa mine mai sunt si alte recompense care dupa un anumit nivel de dezvoltare sunt inutilizabile.
Iar un nivel suplimentar ar insemna un grad mai mare de dificultate ,care iar ar defavoriza jucatorii care sunt la inceput de drum.
La propunerea ta eu as vota pentru ,dar tinand cont ca la EG participa si jucatori care sunt la inceput de drum ,consider propunerea ta nefiabila.
Propunerea ta ,totusi se poate implementa ,dar asa cum am sustinut si in postarea mea "bonus pentru jefuire", dupa un anumit nivel de dezvoltare ,mai precis dupa ce se parcurge anumite ere ,ca exemplu dupa era industriala sau ma rog ,alta era superioara din joc.
Iata ca indirect imi dati dreptate .Asa cum este turnul victoriei , praf in ochi dupa o anumita era ,tot asa si sa obtii cinci pf prin jefuire in erele superioare, este praf in ochi.
 

DeletedUser7314

Guest
Oricum, nu o sa se ia in considerare nimic din ce s-a propus!!!! Asa ca nu are rost sa va certati!!! Eu sunt de acord cu toate propunerile, dar sunt convins cu nu vor accepta nimic!!
 

Janostar

Member
Salut asi dori sa va cer ajutorul in jocul in Egoptul antic, am probleme cu marcarea drumurilor sunt foarte greu vizibile nu sar putea sa se faca intr-o culoare mai inchisa pe harta orasului unde totul este alb sau verde nu se vede bine drumuriile si se poate confunda usor. Va rog sa se marceze in alte culoare cum este in orasele. Va multumesc.
 

DeletedUser13097

Guest
dumi cheltuiesc maxim 5 milioane de medalii pe saptamana....dar strang peste 8 milioane saptamanal......ce fac cu diferenta ? la expeditie,la comerciant la eventuri peste tot ai posibilitatea sa primesti medalii,la. comerciant poti vinde absolut tot [exceptie legendarele ] mai putin medaliile....de ce sa nu ai posibilitatea sa le poti vinde? cine are surplus si nu are ce face cu ele sa le poata vinde nu ?
Sau sa poti cumpara PF cu ele ;). De ce nu?
 

DeletedUser13097

Guest
Motivarea/finisarea cladirilor sa se reseteze la ora 24 astfel incat sa poti M/F zilnic cladirile jucatorilor fara sa fii constrans de o anumita ora. Dupa formatul actual trebuie sa astepti 24h de la momentul M/F.
 

DeletedUser12551

Guest
Motivarea/finisarea cladirilor sa se reseteze la ora 24 astfel incat sa poti M/F zilnic cladirile jucatorilor fara sa fii constrans de o anumita ora. Dupa formatul actual trebuie sa astepti 24h de la momentul M/F.

irelevant - tot la 24 ore se reseteaza si in actuala situatie. daca vrei sa se reseteze la ora 24 - atunci astepti pana la ora 24 si faci toate motivarile la ora 24 - astfel vei avea in permanenta reset la ora 24.

daca motivezi la ora 24 tot trebuie sa astepti alte 24 de ore ;)

atat timp cat ele se reseteaza la 24 ore fiecare isi calculeaza singur ora cand vor sa fie resetul nu este nevoie de absolut nici o imbunatatire a jocului :eek:
 

DeletedUser13097

Guest
Irelevant e din punctul tau de vedere. Dar tu nu prea vezi lucrurile in mod obiectiv. Daca azi M/F un jucator la ora 10:00, maine trebuie sa astept pana la ora 10:00 ca sa M/F din nou. Orice intarziere in acest caz iti prelungeste termenul si ajungi sa M/F la peste 24h uneori (de cele mai multe ori). Vrei sa spui ca tu M/F zilnic la aceiasi ora? Ma indoiesc. Te asigur eu ca cei mai multi dintre jucatori fac cam 6 M/F din 7 pe saptamana tocmai pentru ca nu pot fi ceas. Ori daca actiunea de M/F s-ar reseta zilnic la ora 24, atunci poti sa M/F la orice ora din zi vrei/poti fara sa mai pierzi timp/zile.
 

DeletedUser12551

Guest
Irelevant e din punctul tau de vedere. Dar tu nu prea vezi lucrurile in mod obiectiv. Daca azi M/F un jucator la ora 10:00, maine trebuie sa astept pana la ora 10:00 ca sa M/F din nou. Orice intarziere in acest caz iti prelungeste termenul si ajungi sa M/F la peste 24h uneori (de cele mai multe ori). Vrei sa spui ca tu M/F zilnic la aceiasi ora? Ma indoiesc. Te asigur eu ca cei mai multi dintre jucatori fac cam 6 M/F din 7 pe saptamana tocmai pentru ca nu pot fi ceas. Ori daca actiunea de M/F s-ar reseta zilnic la ora 24, atunci poti sa M/F la orice ora din zi vrei/poti fara sa mai pierzi timp/zile.

da, eu motivez zilnic la aceeasi ora.
tu vrei ca jocul sa acopere neputinta ta? nu poti, asta e, mergem mai departe. :cool:
 

DeletedUser13097

Guest
Reprezinti cumva administratorii jocului? Daca nu atunci lasa criticile astea ordinare si vede-ti de treaba ca nu tie ti-am facut propunerea. Asta trebuie sa decida cine este indreptatit. Nu toti terchea-berchea. Atunci de ce s-a mai deschis forum cu propuneri de imbunatatire daca e bun principiul „las ca merge si asa”?
 

DeletedUser12551

Guest
Asa cum tu poti sa faci propuneri si alti jucatori pot critica acele propuneri.
Faptul ca nu sunt de acord cu tine nu iti da tie dreptul sa jignesti, asta demonstreaza nivelul tau primitiv si retard de gandire.

Scopul acestui forum este de a se face propuneri si de a se comenta pe marginea lor, dezvoltatorul jocului aplica motificarile de joc functie de interesele sale si functie de parerea majoritara a jucatorului.
 

DeletedUser11892

Guest
- urmatoare legendara , ar trebui de armata, una la care sa ai sansa la vindecare trupe dupa lupta, sansa la imobilizare trupa un tur in lupta, sansa ca la lupta urmatoare armata sa primeasca bonus de atac si aparare,
- deasemenea ar trebui bagat un comandant incepand cu prima era pe care il cresti facand experinta din lupte cu anumite atributiuni
 
Serverele romanesti sunt la capitolul 'si altii' pentru dezvoltatorii nemti si cred ca orice propunere ar veni dinspre ele - chiar avand acceptul majoritatii jucatorilor - nu va fi implementata. Sper ca nu se indoieste nimeni de asta mai ales dupa faza cu proiectul fecioarei cand a fost modificata esential cladirea, dupa ce fusese anuntata cu surle si trambite si lansata in joc. Credeti voi ca propunerea de modificare a venit de pe un server Ro sau daca venea era luata macar in calcul? Sa fim seriosi. Pentru nemti serverele Ro sunt ca sa fie. Ma amuz cateodata ca va agitati pe aici cu propuneri. M-a mancat in dos si chiar am propus si eu ceva intr-un moment cand n-aveam ce sa fac, dar mi-a trecut repede si promit sa nu mai fac. :) Citesc insa din cand in cand propunerile voastre, unele dintre ele chiar utile. Dar nu cred ca va avea vreuna sorti de implementare.
 

dunbarton

Well-Known Member
Serverele romanesti sunt la capitolul 'si altii' pentru dezvoltatorii nemti si cred ca orice propunere ar veni dinspre ele - chiar avand acceptul majoritatii jucatorilor - nu va fi implementata. Sper ca nu se indoieste nimeni de asta mai ales dupa faza cu proiectul fecioarei cand a fost modificata esential cladirea, dupa ce fusese anuntata cu surle si trambite si lansata in joc. Credeti voi ca propunerea de modificare a venit de pe un server Ro sau daca venea era luata macar in calcul? Sa fim seriosi. Pentru nemti serverele Ro sunt ca sa fie. Ma amuz cateodata ca va agitati pe aici cu propuneri. M-a mancat in dos si chiar am propus si eu ceva intr-un moment cand n-aveam ce sa fac, dar mi-a trecut repede si promit sa nu mai fac. :) Citesc insa din cand in cand propunerile voastre, unele dintre ele chiar utile. Dar nu cred ca va avea vreuna sorti de implementare.

Din pacate , ai dreptate, dar asa e viata. Ma refer la cea din UE
 

DeletedUser12499

Guest
Fragmentele din "drumul spre victorie " sa poata fie obținute si ca recompensa la luptele date în gbg, la fel ca fragmentele "statuii de onoare ", nu doar ca recompensa la finalul gbg si doar pentru liga de platină și diamant.
 

DeletedUser8328

Guest
Irelevant e din punctul tau de vedere. Dar tu nu prea vezi lucrurile in mod obiectiv. Daca azi M/F un jucator la ora 10:00, maine trebuie sa astept pana la ora 10:00 ca sa M/F din nou. Orice intarziere in acest caz iti prelungeste termenul si ajungi sa M/F la peste 24h uneori (de cele mai multe ori). Vrei sa spui ca tu M/F zilnic la aceiasi ora? Ma indoiesc. Te asigur eu ca cei mai multi dintre jucatori fac cam 6 M/F din 7 pe saptamana tocmai pentru ca nu pot fi ceas. Ori daca actiunea de M/F s-ar reseta zilnic la ora 24, atunci poti sa M/F la orice ora din zi vrei/poti fara sa mai pierzi timp/zile.


Tu amesteci mere cu pere aici, din pacate principiul dupa care functioneaza aceasta ''resetare'' nu se imbina armonios cu propriile tale principii.
Adica nu se poate in acelasi timp sa tai si gaina sa faci friptura, dar sa ai si oua proaspete a doua zi pentru o omleta! :p

Bineinteles ca e perfect in regula ca tu sa motivezi sau finisezi la ce ora vrei. doar ca regula jocului, care e generala si nu poate fi schimbata, cere ca de la o motivare la alta sa treaca 24 de ore. daca tu motivezi de exemplu astazi la ora 22:00, nu se poate reseta la ora 24:00, pentru ca trec doar 2 ore...de unde vrei sa ia sistemul restul de 22 de ore? din pacate, timpul e ireversibil.

alta consecinta a acestui sistem de m/f: nu poti avea decat o sansa in 24 de ore sa gasesti un plan de la un jucator motivat/finisat. de aceea nu ti se poate reseta dupa 2 ore, sa zicem, fiindca in felul asta ti s-ar dubla sansele.
 
Sus