Propuneri imbunatatiri joc

Dumi.

Well-Known Member
Odata cu schimbarea dinamicii jocului si a premiilor care, in ultima vreme au marit considerabil atacul si apararea armatelor de atac, s-ar cere un nou level la Expeditia ghildei, nu credeti?
Mai dur, desigur, dar si cu premii pe masura [nu gen turnul victoriei sau alte mizeriute frumos cosmetizate]
Sa nu aiba neaparat 16 porti, ca poate deja ar fi prea multe, ca timp, pentru cele 6 zile. Dar macar inca 8 porti :)
 

capitan222

Well-Known Member
As fi de acord cu propunerea ta dacă ai putea fii in doua locuri in acelasi timp.Majoritatea își cheltuiesc trupele la GVg dar nu stiu daca si-ar mai dori cineva inca un nivel.In 6 zile hai faci 4 nivele dar pana la urma cati jucători mai sunt dispuși să doneze la tezaur bunuri suplimentare si sa mai cheltuiască niste trupe pentru niste premii de care s-au plictisit.Dar dacă nu ai ce face cu timpul in joc(deși e imposibil să nu ai ce face) merge ceva pentru jucători cu alcatraz 100 sau peste 80 care vor să își ocupe timpul cu altceva decât luptele gvg.
 

capitan222

Well-Known Member
Premii pe masura......Cate premii poate sa dea jocul?Diamante poate.Pf-uri.Ceva pe masura.Dar..Dar...nu mai bine s-ar baga o clădire legendară nou-nouta pentru gvg care sa aiba un procentaj de a nu se mari uzura pentru nu stiu cate confruntări?Care e mai profitabila?Ziceai ca vrei mai multe puncte in clasament pentru nivel mare de uzura.Poftim.Gandeste-te.Care e mai profitabil pentru ghilda?Legendară de uzura sau un nivel cu 8 porți la eg cu "Premii pe masura"??
 

Dumi.

Well-Known Member
Pai cine a zis ca trebuie sa fie convenabil pentru ghilda?
Raman la parerea mea.
Legendara de uzura nu se justifica. Ai tabere pentru asta, iar INNO nu va renunta la acest aspect. Dezvoltatorul doreste sa se faca cat mai multe tabere ca sa se cheltuie cat mai multe diamante. Daca ar da curs propunerii tale, ar insemna ca nu si-ar cunoaste interesul banesc.
 

capitan222

Well-Known Member
Păi da dar mulți nu mai pot da lupte la gvg din cauza uzurii si chiar si cu bonusuri mari in atac cedezi.Un nivel suplimentar la ghilda iti da avantaje proprii dar asa mai faci lupte suplimentare pentru ghilda care iti da recompense mai mari decat la eg.Cu niste lupte suplimentare mai faci concurenta in joc de ce nu.Asta își dorește Inno sa aiba mai multi jucători și mai multa concurenta.
 

Dumi.

Well-Known Member
Dintre cele doua propuneri, a ta si a mea, cela mai probabil nu se va implementa niciuna, dar ceva mai multe sanse ar avea implementarea propunerii mele.
O legendara care sa reduca uzura la gbg nu cred ca se va face niciodata.
Intr-un climat in care jucatorii parasesc dezamagiti lumea FOE, are nevoie de schimbari serioase.
Ceea ce propui tu, mi se pare ca ar ciunti o posibila legendara legendara de un alt atuu, mult mai valoros....
 

DeletedUser10378

Guest
nivelul 4 are cel puțin 3 ani. de atât timp joc eu și mereu au fost 4 nivele
 

005baghera

Well-Known Member
sunt de acord cu dumi,macar inca un nivel la expeditie,cat despre ce propune imperiul nu stiu daca e logic,daca s ar baga legendara respectiva [ sper sa nu o faca ] toti o vor amplasa in oras si vor da ca inecatii ,trezindu te apoi ca nu mai ai unde sa dai luptele,la asta te ai gandit ? daca duci uzura mare si mai e si cine stie ce legendara sa te mai si ajute in sensul asta pai ce faci apoi in gbg? te apuci de tricotat si de vandut cladirile de atac din oras ca nu mai merita
 

capitan222

Well-Known Member
Păi bine am zis doar parerea mea dar dacă nu s-a băgat pana acum 5 la eg nu stiu cat mai astepti pana se baga sau dacă se mai baga.Am alte propuneri.
 

.BISMARCK.

Active Member
...da cred că ar fi un câștig pt cei care intra pe joc zilnic ...problema rămâne alta cei mici care sunt din ce in ce mai puțini nu vor putea să facă față în ghilde mari unde se va cere expediția integral terminata ...daca vedeți în circularele de 1.9 între prieteni sunt foarte puține domuri in creștere asta arata defapt că jocul nu mai prezintă interes, iar cei care îl joacă de cel puțin 3 ani sunt oarecum plictisiți
Legendele cresc foarte greu de la nivel 70 in sus iar punctele sunt oarecum limitate din cauza spațiului de construcție ...mulți cresc domul pt a face profit din donații dar asta înseamnă foarte mult timp dedicat jocului și migrații in masa in ghilde foarte active
Înțelegerile între ghilde în competiții a distrus iar placerea de a juca și de a fi competitiv .
....din punctul meu de vedere jocul an luat un curs agresiv îți oferă posibilitatea de a demonstra strategie dar în cazul în care stai doar pe el ...iar dacă nu poți trebuie sa cumperi diamante nu mai e un joc pe care să îl joci seara când te întorci de la munca câteva ore
 

DeletedUser10378

Guest
@.BISMARCK. introducerea GBg oricum a limitat jucătorii din ere mici, care sunt forțați să crească cel puțin în arctic, dacă nu chiar mai sus, deoarece GBg forțează foarte mult tezaurul în erele inferioare, și îl debalansează. Ca urmare, și te poți trezi in situația în care nu mai poți face GvG pe o eră din cauza lui.
Soluția găsită? creșterea în ere. Toate bune și frumoase, dar odată ajuns în erele superioare, constați că nu faci față, pentru că ba nu ai producție de PF, ba ai atac mic, ba, ba, ba....
Și iată punctele slabe ale GBg. Un newcomer nu va fi „adoptat” de o gildă bună. Neavând acces la o ghildă bună, crești mai lent. Crești mai lent, îți piere cheful de joc. Sau nu te caută nimeni pentru că ești un jucător de eră mică, cu oraș subdezvoltat. Astea se trag unele pe altele:(
 

.BISMARCK.

Active Member
fara jucatori noi jocul se va duce in jos ...ne vom cufunda intr-o monotonie zilnica ...deja cartile sunt facute in gvg si gbg ( din cauza aranjamentelor ) iar daca se va continua asa ...lupta in cadrul competitiilor se va da intre cativa oameni ...deci ? proasta administratie, prost management ...toate pt a produce cat mai mult profit ...si ma intreb cei care fac strategie cu ajutorul "cardului " cum vor gasi o relaxare in joc ..tinand cond ca in erele mari se cunosc intre ei ...fara jucatori noi fara noutate ce satisfactie sa ai atunci cand intri pe joc si te duci pe harta gvg sa dai 100 de batalii doar pt a mai uraca un loc in clasament ...sau sa intri in gbg doar pt a mai face 150 de puncte pe care sa le torni intr-un sac fara fund ...
 

.BISMARCK.

Active Member
deci atat timp cat competitiile vor fi monopolizate de anumiti jucatori cu influente in alte ghilde spiritul competitional va disparea odata cu el si jocul se va duce in jos ...
mai putini jucatori ..mai putina activitate ..mai putin profit ..deci ?
 

dunbarton

Well-Known Member
Înțelegerile între ghilde în competiții a distrus iar placerea de a juca și de a fi competitiv .

Aici ai maare dreptate!

nu mai e un joc pe care să îl joci seara când te întorci de la munca câteva ore

Aici te contrazic. Eu ma relaxez foarte bine seara, cateva ore, jucand FOE. Micul meu secret: ghilda mea are un singur membru, iar eu nu am nicio cladire militara si nicio legendara de atac. Nu duc lupte si cresc in punctaj incet-incet, nu ma consum nervos pentru GvG si, de fiecare data cand imi propun, termin cele 4 nivele ale expeditiei pana cel mai tarziu sambata dimineata. Am multe cladiri de productie de bunuri si cele 4 nivele le fac exclusiv prin negocieri.
 
Sus