Unele ghilde au inceput deja marea batalie!!!

  • Autor subiect DeletedUser774
  • Data de început

DeletedUser774

Guest
Incercand sa inteleg mai bine utilitatea unei ghilde, am decis sa ma plimb putin pe la marile ghilde de pe acest site, poate... prindeam si eu
cateva idei despre cum se procedeaza cu o astfel de alianta in acest joc.
Si... ce sa vezi... dupa 5 minute de plimbare...am inteles ca momentan ghilda este mai mult pentru socializare, dar... sa spun ca am
avut si o surpriza din partea colegilor din alte ghilde, lideri de seama... presupun :D. Acestia... neavand inca posibilitatea de atacuri in raiduri,
s-au hotarat sa atace, in valuri, limba romana.

Mai jos va prezint un top de toata frumusetea!


Locul 1;

Fiind cea mai mare ghilda, s-au gandit sa atace ei primii!!! :) Descriere Ghilda:

ILLuminati

We are the ripper, the terror, the slasher.
We are the teeth in the darkness! The talons in the night!
Our name is strenght! And lust! And power!
We are:
ILLuminati

Pentru aplicatii in ghilda iLLuminati contactati membri ghildei, administratori ghildei s-au fondatorul ghildei.

Inceputul: ILLuminati (mari masoni).... urmat de o fraza de toata frumusetea (engleza perfecta)... chiar mi-a placut in prima faza (ulterior am aflat ca este o expresie din filmul Beowulf)... dupa care.. urmeaza show-ul: membri... administratori.... cu un singur i..... s-au...in loc de sau... + ca daca ne legam si de logica.... cotactati membrii ghildei nu era suficient?.. administratorii si fondatorul nu sunt tot membrii? :))

Ciudat este ca aceasta ghilda are 80 de omuleti si nimeni nu se sesizeaza.... oare chiar asa de grav este..?! (ei sunt locul 1 si in joc).

Locul 2: Haiducii (probabil vin de undeva din satele Moldovei) - Descriere Ghilda:

Noi suntem Haiducii... sincer??? Nu-nie frica de nimeni
Pentru incorporare adresativa la petmoto...
Doar jucatori activi

:))... suna bine ... Nu-nie.... trecem peste lipsa semnelor de punctuatie.... si .... adresativa la petmoto (adresativa la ghiseu?!...lui?!)

Locul 3: Lord of Nights

Ma bucur ca a-ti acceptat sa face-ti parte din aceasta alianta !! Sper sa facem o echipa buna!! Va urez succes!!!

Baiatul asta sigur si-a propus inainte sa scrie corect... de la atatea dubii.. uite unde s-a ajuns (a-ti... face-ti.....) :))

Locul 4: Dragon (satele Moldovei 2)

Unde ie unu nu-i putere unde sunt doi puterea creste.
Toti suntem lideri si egali in drepturi
Suntem uniti si ne ajutam la nevoie

Ie unu... daca e... Ie. :))



In incheiere.... imi cer scuze pentru ghildele mai mici ce nu le-am inclus in top... era prea mult de scris... si totodata, o
"bila alba" pentru liderii de ghilda ce ne-au oferit la descriere adevarate expresii de matrimoniale :)).
 

DeletedUser

Guest
Bravo. In sfarsit o persoana care pune punctul pe i. Nu stiu de ce unii se apuca sa faca ghilde, sa ii conduca pe altii, cand ei sunt niste semianalfabeti (imi cer scuze daca se simte cineva jignit).
 

DeletedUser216

Guest
Felicitari Nimlord pentru subiect.
Din pacate majoritatea jucatorilor sunt sub 20 de ani si bineinteles ca unii se joaca mai mult decat invata pentru scoala.
Si de fapt ce poti sa ceri de la jucatori cand si unii moderatori aici pe forum fac greseli elementare.
DE ex... semianalfabet.jpg
 

DeletedUser

Guest
Eu am invatat un lucru: unde nu ma pricep nu ma bag. Dar aici, sunt multi certati cu gramatica limbii romane. Nu este o scuza ca au sub 20 de ani, deoarece gramatica se preda in clasele I-VIII. Dar vorba cuiva.... cu astia defilam:))
 

DeletedUser69

Guest
Felicitari Nimlord pentru subiect.
Din pacate majoritatea jucatorilor sunt sub 20 de ani si bineinteles ca unii se joaca mai mult decat invata pentru scoala.
Si de fapt ce poti sa ceri de la jucatori cand si unii moderatori aici pe forum fac greseli elementare.
DE ex... Vezi atașament 243

Asta a fost dinainte ca pepsy sa fie moderator si sa fie atent la gramatica din posturile lui .
In rest sunt de acord cu colegul de ghilda (abugiugiu) .

http://forum.ro.forgeofempires.com/showthread.php?620-cont-blocat

Greselile alea sunt irelevante pe langa aceste greseli .
 

DeletedUser774

Guest
Ma bucur sa vad ca sunteti de acord cu ce am spus... ar fi fost culmea sa nu :D. Ma speriasem cand am vazut atatea minti ILLuminati ;) cu lanterna.

Grav este ca aceste chestii daca nu le-ai bagat la cap la vremea lor... greu le recuperezi. Totusi, problema este de principiu: cum pot niste oameni minim perfect normali intelectual :), cum sunt o buna parte din cei 100+ ce se afla in aceste ghilde, sa stea alaturi, si totodata sa fie condusi (chiar daca este vorba de un simplu joc) de niste omuleti cu grave probleme de scriere ?! Daca tovarasului Pepsy ii dau 0.01% 'circumstante atenuante' pentru ca totusi, s-a straduit sa scrie aproape o pagina ;)... acesti omuleti au fix 0... pentru ca au scris decat 2 cuvine.... si alea prost.

Si ca bonus... cu scuzele de rigoare ca nu am vazut din prima... (nu m-am gandit ca e posibil)... priviti la top 10 ghilde de pe site. Veti gasi o ghilda cu 20 de omuleti... ce se numeste Ingerii Nopti (un singuri i). Asta e ca si cum parintii ti-ar fi pus cel mai nashpa nume din lume. :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ma bucur sa vad ca sunteti de acord cu ce am spus... ar fi fost culmea sa nu :D. Ma speriasem cand am vazut atatea minti ILLuminati ;) cu lanterna.

Grav este ca aceste chestii daca nu le-ai bagat la cap la vremea lor... greu le recuperezi. Totusi, problema este de principiu: cum pot niste oameni minim perfect normali intelectual :), cum sunt o buna parte din cei 100+ ce se afla in aceste ghilde, sa stea alaturi, si totodata sa fie condusi (chiar daca este vorba de un simplu joc) de niste omuleti cu grave probleme de scriere ?! Daca tovarasului Pepsy ii dau 0.01% 'circumstante atenuante' pentru ca totusi, s-a straduit sa scrie aproape o pagina ;)... acesti omuleti au fix 0... pentru ca au scris decat 2 cuvine.... si alea prost.

Si ca bonus... cu scuzele de rigoare ca nu am vazut din prima... (nu m-am gandit ca e posibil)... priviti la top 10 ghilde de pe site. Veti gasi o ghilda cu 20 de omuleti... ce se numeste Ingerii Nopti (un singuri i). Asta e ca si cum parintii ti-ar fi pus cel mai nashpa nume din lume. :))

NimLord, asta este nimic, fata de ce este pe "triburile". Daca ai vedea ce este acolo, ai ramane siderat.

Ar trebui sa explicam si ce inseamna siderat? :)
 

DeletedUser216

Guest
@Soi Foi tocmai ca nu ar trebui sa fie atent doar pentru ca este moderator... Astea ar trebui sa vina de la sine, nu sa acorzi o atentie deosebita doar pentru ca nu esti sigur ca ai scris corect. Si oricum mai are si alte greseli scrise mai tarziu in acelasi topic.
Iar celalalt probabil inca mai studiaza abecedarul... si mai mult ca sigur a invatat mai repede cum se trimite un sms de pe telefonul parintilor sau de pe telefonul personal facut cadou de parinti...

@Nimlord & abugiugiu Dn pacate este un fenomen care devine din ce in ce mai des intalnit, si care ajunge sa se reflecte in societate mai tarziu si nu in sensul bun... :(
Felicit o renumita firma de jocuri care a implementat un sistem de "Parental Controls" prin care parintii pot programa orele la care copii au acces la contul de joc sau pot sa vada la ce ore a fost folosit contul de joc... In opinia mea toate jocurile ar trebui sa aibe implementat un asemenea sistem...:up:

Respect!
 

DeletedUser

Guest
Va deranjez si eu la acest top cu ghilda IREFUTABIL ...NU!

Recrutam jucatori carora le plac razboaiele sau care doresc sa invete , persoane de contact: Radu18 (Aici cred ca sunt mai multe persoane o fi si radu si 18)
Ghilda cu coloana recrutam razboinici cu sange in instalatie... daca nu poti tine pasul cu noi, nu te mai deranja sa ne mai deranjezi !:)
Avem provocari si ne "iubeste femeile"!:) (ARE DREPTATE OMUL DACA SUNT SUB 50 ESTE CA UNA, ASTA DA GHILDA CHIAR MA GANDEAM SA MA ALATUR LOR CA SA MA "IUBESTE SI PE MINE FEMEILE")
Suntem o familie, nu ne calca pe coada caci te vom calca pe cap!
Ghilda infiintata de Radu18!

Iti multumim ca avem o ghilda in care sa apelam cu coloana de femei care ne iubeste si nu ne calca pe coada nici macar pe urme
O ghilda in care poti sa te ....caci te vom calca pe cap!

Infiintata de Radu1!:D
 

DeletedUser

Guest
@Un4GiveN care-i faza cu "Parental Control"? nu inteleg ce legatura are cu scrisul corect. Sunt jocuri in care daca nu citesti, de cele mai multe ori in enlgeza, nu poti avansa. Eu nu cred ca a te juca este o problema. A nu face si altceva, este, sunt de acord. Totusi nu cred ca vina trebuie pusa pe jocuri.

Si mie, cand eram copil, mi-a fost pusa parola pe cmos si in doua luni (dupa ce incercasem faina pe taste si alte dracii), venind pe neasteptate de la servici, m-a prins tata cu calculatorul dezmembrat in mijlocul sufrageriei. Eu impreuna cu 2 prieteni cautam jumperul de resetare...nici macar nu stiam cum arata un jumper sau ce face. Peste alte 2 luni am sunat tatal unui coleg, atunci lucra depanator, sa-l conving sa ma treaca prin pasii necesari resetarii bios-ului:))

De preferat ar fi sa se convinga singur un copil ca-i plac si alte aspecte ale vietii. Cu forta nu stiu cat de convingator poti fi.

Bravo pentru post, subscriu si rog sa mi-se ierte greselile si sa-mi fie arate:D
 

DeletedUser216

Guest
@shadowcrow are legatura pentru ca unii nu se pot opri din a se juca si-si neglijeaza celelalte activitati... Una este cand te da afara din joc la ora x si stii ca nu mai poti sa intri iar pana la ora y si alta este cand zici ca mai joc 5 min sau mai stau pana mai dau o batalie sau colectez proviziile...

P.S. macar tu ai invatat ceva din patania ta... si sunt sigur ca ai invatat mai mult decat cum sa resetezi bios-ul...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Hai ca postul lui Pepsy nu e chiar de nota 4. Mai interesant e "y"-ul din id-ul lui, dar probabil ca are anumite semnificatii.. ironice.. (?)
 

DeletedUser69

Guest
De la pepsy intelegi ceva dar de la cei ce folosesc limbaju de messenger chiar nu ai ce intelege .
 

DeletedUser

Guest
Draga nimlord... Citeste ce scrie aici te rog si nu mai vorbi in plus ... esti profesor de limba romana? Tu ar trebui sa iti vezi de jocul tau nu sa te bagi in treaba altor jucatori... :


"Ce înseamnă membru, în contextul ghildei? O persoană care face parte din familia respectivă. Un membru, doi membri.

Nearticulat: Doi membri au ales să, trei membri s-au dus undeva, câţiva membri au făcut cutare lucru. Sunteţi membri?

Articulat: Membrii au ales să, membrii au făcut cutare lucru.

Formele corecte sunt: membri (plural, nearticulat) si membrii (plural, articulat).


Daca te uitai atent si daca chiar zici ca am gresit eu te sfautiesc sa fii mai atent cu tot cu cunostintele tale cand te uiti in meniul ghildei scrie mare : Profilul Ghildei, MEMBRI , Administrare !!! Sau : Puncte, MEMBRI , Rang, nu pot sa ma cert sau sa fiu sigur pe mine... Poate ai dreptate dar asta ar insemna ca FORGE OF EMPIRES ei insusi au greseli gramaticale si eu zic ca daca nu iti convine sa te duci sa joci mario :) In legatura cu s-au dezlegat ai dreptate am gresit si am luat toate posturile la rand si era doar un cuvant s-au si nu sau :)

Edit : Si app daca nu ai sta sa te legi doar de ghilda mea care e pe primul loc si vai nu iti place tie numele ai observa greseli si in ghilda Forge Of Empires si cum am mai zis chiar si in jocul Forge Of Empires dupa cum spui tu sunt greseli... De ex : GILDE,FI,si multe altele... Se pare ca din cei 80 de jucatori pe care ghilda iLLuminati ii detine nu a fost unu mai "inteligent" ca tine sa ma ajunte ca am scris Membri cu un I...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser774

Guest
Nu... esti tu foarte pe langa... tocmai ai postat pe tema deschisa pentru ghilda Ta..... " Spunemi ce punctaj ai...." (se scrie spune-mi...). Cat despre tentativa ta de a face pe desteptul... lasa-o moarta. Desi ai reusit sa gasesti pe google cum se vorbeste corect.... si incercand poate.. sa-ti pui putin rotitele in functiune... tot ai dat-o pe langa.... contactati membrii ghildei, administratorii.... este forma articulata. Asadar, in nici un caz nu se scrie contactati membri ghildei. Ei sunt membri Iluminati. Ei sunt membrii ghildei Iluminati.

Si... sigur am dreptate... doar nu credeai ca te fac de cacao 10 oameni aici pe forum.. si vii tu sa ne luminezi cu un copy paste din google.. pe care oricum nici nu-l intelegi.
 

DeletedUser774

Guest
Multumesc pentru propunerea cu mario.... curiozitatea ma impinge sa te intreb cati ani ai...? Se poate?
Apropo, stiu ca o fata de la tine din oras a facut senzatie pe internet cu compunerile ei... geniala, mi-a placut. Probabil o cunosti.... orasul este mic.... te sfatuiesc sa o cauti pentru meditatii.. (poate mai salveaza ceva din tine).

Si... nu.. nu sunt profesor de romana... am alta cariera.


Edit: Singurul motiv pentru care nu te-au anuntat ca esti un mic geniu, inca nedescoperit... este ca momentan, ghildele astea nu prea conteaza... in consecinta... 90% din populatia de pe site nu acorda importanta fenomenului... ok.... vrei sa intri cu mine in ghilda?... Da... de ce nu..?.... Urmeaza cateva intrebari si batai de cap... de ce nu poate omu' sa tranzactioneze materiale cu membrii ghildei... intr-un final se prinde ca nu merge decat cu vecini... si spune... ok daca tot am intrat.. raman... nimic de pierdut .. putin de castigat.... astia sunt si pe primul loc.... fie... imi vad de joc.
Ce ai facut? ai trimis constant invitatii pana ai prins 79 de pesti?

Jocul castiga popularitate pe zi ce trece... sper ca intr-un final sa reuseasca omuletii ce sunt responsabili.. sa faca mai atractiv termenul de ghilda (tranzactii intre membri, suport militar, raiduri etc). Daca vor reusi asta, iti garantez ca Ghilda ta va pica prima.

PS: Te rog... nu mai incerca sa pari destept... Nu te prinde.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Spune-mi si numele fetei te rog ca sarputea sa o cunosc . :) ok mi-am dat seama ca am gresit cuvinte ai dreptate si iti multumesc cu aceasta ocazie ca m-ai facut atent !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mi se pare mie sau se simte o urma de sarcasm acolo?:))..nu ca m-as baga, dar la faze de-astea sunt si pro si contra..nu ai cum sa nu gresesti niciodata un cuvant cat de micut din neatentie, dar nici ca altii sa nu sti scrie o propozitie concret..
 

DeletedUser774

Guest
Esti groaznic... (spunemi si numele fetei.. ) tocmai ce ti-am spus ca se scrie spune-mi....

Normal... idolarizati pe GUTA. Nu mai stiu cum ii spunea, tin minte doar ca era din Tecuci, credeam ca e renumita acolo la voi... incearca sa-ti intrebi profesoara de romana, poate stie ea cum o cheama.
 

DeletedUser774

Guest
Nu.. Doamne fereste... fara urme de sarcasm.. :)... doar o discutie constructiva :D.
 
Sus