Unele ghilde au inceput deja marea batalie!!!

  • Autor subiect DeletedUser774
  • Data de început

DeletedUser

Guest
si care a fost acel farmec, faptul ca ai facut pe desteptul?
iar pentru amenintarile la viata reala, te citez: ''Mic si rau''... pentru ce ai spus... ti-as fi mutat fata din loc... daca ai fi fost asa curajos si in viata reala. Sunt curios daca in afara de spatele monitorului... mai esti undeva asa smecher'', ce sanctiune va primi acest jucator ?
cine iti da dreptul sa ne ameninti ?
 

DeletedUser

Guest
si care a fost acel farmec, faptul ca ai facut pe desteptul?
iar pentru amenintarile la viata reala, te citez: ''Mic si rau''... pentru ce ai spus... ti-as fi mutat fata din loc... daca ai fi fost asa curajos si in viata reala. Sunt curios daca in afara de spatele monitorului... mai esti undeva asa smecher'', ce sanctiune va primi acest jucator ?
cine iti da dreptul sa ne ameninti ?

Winetou, daca citeai mai atent ai fi observat ca exista o eroare in citirea cuvantului MATA. Nimlord a inteles ca era vorba de mama lui, iar mic si rau se referea la o pisica ( mitza ). MAi mult decat atat, eu nu vad nicaieri unde nimlord NE ameninta. Asa ca stai linistit in bancuta ta si nu mai aprinde focul pe aici, ca si asa atmosfera este incinsa. Ok? Hai mai bine sa vedem de ce ne trezim fara puncte peste noapte si alte chestii mai legate de acest joc. Bafta in continuare!
 

DeletedUser

Guest
ti-as fi mutat fata din loc, asta ce inseamna ?
si daca a fost injurat? mic si rau isi primeste portia
nu ii da dreptul sa amenintem acelasi lucru se poate spune si despre el, ii smecher cind ii in fata calculatorului
nu pun paie pe foc
toate au o limita insa
bafta si tie :)
 

DeletedUser774

Guest
Winetou... eu nu am amenintat pe nimeni. Initial am crezut ca este vorba de mama... si sincer.. majoritatea oamenilor actioneaza semi-agresiv la o astfel de jignire. Pentru aceasta neintelegere, mi-am cerut scuze fata de cel mic si rau.

Si... prin definitie... amenintarea se refera la viitor... la ceva ce ar urma sa se intample. In afirmatia mea nu exista viitor.
 

DeletedUser69

Guest
ti-as fi mutat fata din loc, asta ce inseamna ?
si daca a fost injurat? mic si rau isi primeste portia
nu ii da dreptul sa amenintem acelasi lucru se poate spune si despre el, ii smecher cind ii in fata calculatorului
nu pun paie pe foc
toate au o limita insa
bafta si tie :)
"ti-as fi mutat " si " iti mut fata pentru ce ai zis " .
"Ti-as fi mutat " nu e amenintare ci mai degraba o confesiune , nu are un ton atat de violent incat sa deranjeze .
Pe cand " iti mut fata " sau oricare alta amenintare gen injuriile sau oricare alta amenintare in genul " ba te bat " poate fi considerata ofensatoare .
 

DeletedUser

Guest
Gata! Sunt suparat tare! Nimlord tine cu RAPID! Pentru treaba asta nu il mai respect =)) ... (Glumesc) bai eu zic sa terminam cu cearta de pe aici si sa ne vedem de probleme cum s-a spus si mai sus LIPSA PUNCTELOR,POPULATIEI,etc... Nimlord are dreptate si atata tot ... am gresit gramatical si el pur si simplu ne-a facut de ras putin poate asa ne corectam greselile ... Gata ... ce a fost a fost , e prea de tot cu MAME , DINTI SPARTI , CAPURI IN GURA, PICIOARE IN FUND si restul :)))
 

DeletedUser774

Guest
:) ... apele s-au linistit... trebuia doar sa mai fie un ogre rau... pe finalul povestii... :D... a incheiat gboy ... ''si v-am spus povestea asa''... foarte bine :p



EDIT:... vedeti ce inseamna niste cuvinte asezate cum trebuie... cu un titlu pe langa subiect?? 1000 de vizualizari in 2 zile :))... asa fac si astia din presa :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
N-am observat ca asta tii cu rapid..huu nu mai sunt fanul tau:))
 

DeletedUser774

Guest
Ehh... te inteleg... trebuie sa mai cresti ca sa poti sa tii cu Rapid :p
 

DeletedUser

Guest
Incercand sa inteleg mai bine utilitatea unei ghilde, am decis sa ma plimb putin pe la marile ghilde de pe acest site, poate... prindeam si eu
cateva idei despre cum se procedeaza cu o astfel de alianta in acest joc.
Si... ce sa vezi... dupa 5 minute de plimbare...am inteles ca momentan ghilda este mai mult pentru socializare, dar... sa spun ca am
avut si o surpriza din partea colegilor din alte ghilde, lideri de seama... presupun :D. Acestia... neavand inca posibilitatea de atacuri in raiduri,
s-au hotarat sa atace, in valuri, limba romana.

Mai jos va prezint un top de toata frumusetea!


Locul 1;

Fiind cea mai mare ghilda, s-au gandit sa atace ei primii!!! :) Descriere Ghilda:

ILLuminati

We are the ripper, the terror, the slasher.
We are the teeth in the darkness! The talons in the night!
Our name is strenght! And lust! And power!
We are:
ILLuminati

Pentru aplicatii in ghilda iLLuminati contactati membri ghildei, administratori ghildei s-au fondatorul ghildei.

Inceputul: ILLuminati (mari masoni).... urmat de o fraza de toata frumusetea (engleza perfecta)... chiar mi-a placut in prima faza (ulterior am aflat ca este o expresie din filmul Beowulf)... dupa care.. urmeaza show-ul: membri... administratori.... cu un singur i..... s-au...in loc de sau... + ca daca ne legam si de logica.... cotactati membrii ghildei nu era suficient?.. administratorii si fondatorul nu sunt tot membrii? :))

Ciudat este ca aceasta ghilda are 80 de omuleti si nimeni nu se sesizeaza.... oare chiar asa de grav este..?! (ei sunt locul 1 si in joc).

Locul 2: Haiducii (probabil vin de undeva din satele Moldovei) - Descriere Ghilda:

Noi suntem Haiducii... sincer??? Nu-nie frica de nimeni
Pentru incorporare adresativa la petmoto...
Doar jucatori activi

:))... suna bine ... Nu-nie.... trecem peste lipsa semnelor de punctuatie.... si .... adresativa la petmoto (adresativa la ghiseu?!...lui?!)

Locul 3: Lord of Nights

Ma bucur ca a-ti acceptat sa face-ti parte din aceasta alianta !! Sper sa facem o echipa buna!! Va urez succes!!!

Baiatul asta sigur si-a propus inainte sa scrie corect... de la atatea dubii.. uite unde s-a ajuns (a-ti... face-ti.....) :))

Locul 4: Dragon (satele Moldovei 2)

Unde ie unu nu-i putere unde sunt doi puterea creste.
Toti suntem lideri si egali in drepturi
Suntem uniti si ne ajutam la nevoie

Ie unu... daca e... Ie. :))



In incheiere.... imi cer scuze pentru ghildele mai mici ce nu le-am inclus in top... era prea mult de scris... si totodata, o
"bila alba" pentru liderii de ghilda ce ne-au oferit la descriere adevarate expresii de matrimoniale :)).

Te ai gandit fr o data ca pot juca si alte nationalitati (si nu stapanesc suficient de bine gramatica limbi romane)..... asa ca lasatine cu vrajeli gramaticale,regionalizme sau alte dialecte .....este un joc nu dactilografie fiecare scrie cum vrea nu predati voi limba romana pe forum acum....ia vedeti eu ce am gresit ....puteti sa mi numarati virgulele.....:D
 

DeletedUser774

Guest
Nu mai era cazul sa vorbesti acum.... a expirat subiectul.... tocmai ai facut un lucru foarte stupid. Buna dimineata si tie! Deja vorbeam de altele... asa pana ne ia somnul.
 

DeletedUser

Guest
Si Ceausescu tot academician era ca si tine si apropo este ora "noapte"...apropo de somn la tine ar cam fi cazul :D
 

DeletedUser774

Guest
Un zambet de seara... Multumesc. Nu mai semnaliza! Maine dimineata probabil vei vedea ce ai scris cu alti ochi. ;).

Seara buna!
 

DeletedUser69

Guest
Te ai gandit fr o data ca pot juca si alte nationalitati (si nu stapanesc suficient de bine gramatica limbi romane)..... asa ca lasatine cu vrajeli gramaticale,regionalizme sau alte dialecte .....este un joc nu dactilografie fiecare scrie cum vrea nu predati voi limba romana pe forum acum....ia vedeti eu ce am gresit ....puteti sa mi numarati virgulele.....:D

Poti sa iti dai o palma . Cum sa joace jucatori de alta nationalitate intr-o guilde in care sunt lideri romani ?
 

DeletedUser73

Guest
Te ai gandit fr o data ca pot juca si alte nationalitati (si nu stapanesc suficient de bine gramatica limbi romane)..... asa ca lasatine cu vrajeli gramaticale,regionalizme sau alte dialecte .....este un joc nu dactilografie fiecare scrie cum vrea nu predati voi limba romana pe forum acum....ia vedeti eu ce am gresit ....puteti sa mi numarati virgulele.....:D

Ce virgule sa numaram ?
 

DeletedUser

Guest
Era o figura de stil.(si nu de tine era vorba:D)....I am raspuns lui Soi Fon mai detaliat intr un mes ;)....
 

DeletedUser833

Guest
Poti sa iti dai o palma . Cum sa joace jucatori de alta nationalitate intr-o guilde in care sunt lideri romani ?

Eu sunt din Portugalia, joc pe server portughez si pe server roman . Sunt intr-o ghilda de romani . Liderul este roman .
Va doresc un joc frumos.
 

DeletedUser

Guest
Incercand sa inteleg mai bine utilitatea unei ghilde, am decis sa ma plimb putin pe la marile ghilde de pe acest site, poate... prindeam si eu
cateva idei despre cum se procedeaza cu o astfel de alianta in acest joc.
Si... ce sa vezi... dupa 5 minute de plimbare...am inteles ca momentan ghilda este mai mult pentru socializare, dar... sa spun ca am
avut si o surpriza din partea colegilor din alte ghilde, lideri de seama... presupun :D. Acestia... neavand inca posibilitatea de atacuri in raiduri,
s-au hotarat sa atace, in valuri, limba romana.

Mai jos va prezint un top de toata frumusetea!


Locul 1;

Fiind cea mai mare ghilda, s-au gandit sa atace ei primii!!! :) Descriere Ghilda:

ILLuminati

We are the ripper, the terror, the slasher.
We are the teeth in the darkness! The talons in the night!
Our name is strenght! And lust! And power!
We are:
ILLuminati

Pentru aplicatii in ghilda iLLuminati contactati membri ghildei, administratori ghildei s-au fondatorul ghildei.

Inceputul: ILLuminati (mari masoni).... urmat de o fraza de toata frumusetea (engleza perfecta)... chiar mi-a placut in prima faza (ulterior am aflat ca este o expresie din filmul Beowulf)... dupa care.. urmeaza show-ul: membri... administratori.... cu un singur i..... s-au...in loc de sau... + ca daca ne legam si de logica.... cotactati membrii ghildei nu era suficient?.. administratorii si fondatorul nu sunt tot membrii? :))

Ciudat este ca aceasta ghilda are 80 de omuleti si nimeni nu se sesizeaza.... oare chiar asa de grav este..?! (ei sunt locul 1 si in joc).

Locul 2: Haiducii (probabil vin de undeva din satele Moldovei) - Descriere Ghilda:

Noi suntem Haiducii... sincer??? Nu-nie frica de nimeni
Pentru incorporare adresativa la petmoto...
Doar jucatori activi

:))... suna bine ... Nu-nie.... trecem peste lipsa semnelor de punctuatie.... si .... adresativa la petmoto (adresativa la ghiseu?!...lui?!)

Locul 3: Lord of Nights

Ma bucur ca a-ti acceptat sa face-ti parte din aceasta alianta !! Sper sa facem o echipa buna!! Va urez succes!!!

Baiatul asta sigur si-a propus inainte sa scrie corect... de la atatea dubii.. uite unde s-a ajuns (a-ti... face-ti.....) :))

Locul 4: Dragon (satele Moldovei 2)

Unde ie unu nu-i putere unde sunt doi puterea creste.
Toti suntem lideri si egali in drepturi
Suntem uniti si ne ajutam la nevoie

Ie unu... daca e... Ie. :))



In incheiere.... imi cer scuze pentru ghildele mai mici ce nu le-am inclus in top... era prea mult de scris... si totodata, o
"bila alba" pentru liderii de ghilda ce ne-au oferit la descriere adevarate expresii de matrimoniale :)).

servus

in aceeasi tema vad ca moderatorii folosesc expresia: Thread inchis !?!

o struto camila de romano-engleza cand exprimarile corecte ar fi fie doar in romana TOPIC INCHIS fie doar in engleza THREAD CLOSED

la buna vedere
 
Sus