Unele ghilde au inceput deja marea batalie!!!

  • Autor subiect DeletedUser774
  • Data de început

DeletedUser910

Guest
Fratilor,mai ales tu Nimlord(tu ai inceput tot),voi nu stiti alte semne de punctuatie in afara de "..."?Semnul asta"." de exemplu il cunosti?

P.S:Va vorbeste unu' care a facut doar 3 clase in Romania,restu in Italia. ;)
Of, of, of,grea romana asta,asa-i?
 

DeletedUser774

Guest
Deja exagerezi..... :p online se permite sa abuzezi de "...." sau chestii de genul. Ce am inceput eu..... era cu scop de caterinca, viza doar greseli elementare.

Crede-ma, in viata de zi cu zi nu-mi permit asa multe "....", dar aici, merge. Nu cred ca este ceva eronat.

"...." poate simboliza plictiseala, lipsa de interes, o abordare superioara. Asta e si motivul pentru care il evit in mailuri, dar in schimb, il folosesc in mod "abuziv" in discutiile online.
 

DeletedUser

Guest
Fratilor,mai ales tu Nimlord(tu ai inceput tot),voi nu stiti alte semne de punctuatie in afara de "..."?Semnul asta"." de exemplu il cunosti?

P.S:Va vorbeste unu' care a facut doar 3 clase in Romania,restu in Italia. ;)
Of, of, of,grea romana asta,asa-i?

Las' ca nici cu gramatica limbii italiene nu mi-e rusine. Si asta este grea. Giusto?
 

DeletedUser337

Guest
Tema asta ar trebui sa se numeasca altfel! "Cum sa bateti campii!"

Felicitari tuturor pt off-topik ;)
 

DeletedUser774

Guest
Forumurile in general ar trebui sa se numeasca asa!! :).... pentru asta sunt... sa batem campii!! :p.

Imi va fi dor de tine, sincer :).
 

DeletedUser

Guest
Nu.. Doamne fereste... fara urme de sarcasm.. :)... doar o discutie constructiva :D.

daca tot e constructiva discutia, de ce tot pui exprimarile gresite in seama "moldovenilor"? satele acestea ale moldovei- pe care tot le banui tu drept act de nastere al analfabetismului- au dat oameni de litere care sunt un simbol al culturii romanesti.daca tot ai sesizat unele tare in exprimarea scrisa a unor jucatori, da dovada de intelepciune si intelegenta si nu te mai lansa in catalogari care nu fac cinste unui om care se vrea "scolit". a gandi ca "prostii" sunt moldoveni si desteptii sunt restul, spune ceva despre suficienta gandirii tale.
 

DeletedUser774

Guest
EDIT:...doesn't matter
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
in primul rand, nu exista accent in exprimarea scrisa.nu exista scriere moldoveneasca ,ardeleneasca, dobrogeana, etc. exista scriere in limba romana:corecta sau nu. depinde de gradul de scolire a fiecaruia. confunzi regionalismele cu exprimarea incorecta, in scris, a grupului de vocale"ie". in cazul de fata nu e vorba de asa ceva.in rest, dincolo de alde ha,ha, si alte hahaituri, nu am inteles mare lucru din ce ai vrut sa scrii.
 

DeletedUser321

Guest
UA ha ha Nimlord jos palaria............mai rar asa tema pertinenta...nici pe timpul lui nea nicu,al meu adica,nu se omorau cu cartea dar intr-un final daca vroiau sa stie ceva trebuiau sa caute in carti nu pe google.......cit priveste pe diabolik atit doar am sa-i transmit......prostul nu e prost destul pina nu e si fudul........cred ca va intelege...
 

DeletedUser1104

Guest
''Priveste Luna si nu degetul ce o arata altminteri vei pierde frumusetea ei''

Limba romana nu-i chiar asa frumoasa fara neologismele si imperfectiunile ei oricat ar adjusta-o cei din centrele civice si institutile obediente,adaugand mereu noi abrevieri,valorile ei si vechimea se regasesc in accente ardelenesti moldovenesti si oltenesti strans legate de traditii stravechi,uitand aceasta ne renegam istoria ascunsa;nedand gir celei scrisa de actuali demagogi insipizi si neininspirati cumparati de marile grupuri oculte.Voi si vom citi mereu cu placere un roman vechi,asculta o poezie frumoasa rustica,un cantec neoas din tinuturi mirifice,fara a cauta imperfectiunile gramaticale in mod obsesiv.
Sunt sate izolate in Ardeal ce nu pronunta chi,che,ghe,au in schimb cusute pe gulere si maneci insemne traditionale ciudate,aducand cu o mantra protectoare,plutasii ce isi inseamna lemenele la fel,asemanandu-se cu baza scrierile runice ce nu mai pot fi traduse,pot fi ei descendenti ai vechilor Gogi? inaintasii oamenilor nordici?;oameni si adulti din cateva sate ce nu au nici unul sub doi metri si nu-si iau sotii din alt neam si sat,sunt ei descendenti vechilor Magogi?Poate vom descoperi candva ca noi suntem fii zeilor si ai titanilor din mitologie,vom mai rade si atunci de limba noastra asa cum este ea modelata de masoni o vom tortura prin noile BRB LOL LMAO si alte porcari de doi bani,ne vom putea pastra traditia?;sper ca da,iar toate criticile voluntare si involuntare aduse acestei tari si locuitori si limbii vorbite vor fi doar lanturile propriei damnarii agatate de gatul criticilor sterpi in credinta traditie si onoare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Unde esti tu Tepes,Doamne?(e o vorba dintr-o melodie,cautati-o pe gugal) Ma uit si ma crucesc! Ca si inginer,nu pot sa ma laud cu un studiu amanuntit de Limba si Literatura Romana,dar nici in halul asta! Eminescu si alti baieti de aveau aceleeasi motive de divertisment se rasucesc in mormant! Distractie placuta la Bamboo,manca-ti-as(garantat ca nu stiati multi cum se scrie corect,fara o cautare pe goagal!)!!!
 
Sus