Discuţii despre noul sistem de unire a vecinătăţilor

DeletedUser

Guest
In arvahal am un cont razvanica02 care a fost de curand mutat intr-o vecinatate foarte selecta: eu am 140000 puncte , iar marea majoritate a vecinilor peste 500000. E posibil sa revin la vechea vecinatate? Daca nu, va multumesc pentru colaborare. Eu ma retrag.
 

DeletedUser3920

Guest
multi playeri se plang de asta...
zicea un prieten care are 300.000 puncte ca primul vecin al lui avea 600.000 iar acum primul are 6 milioane :O

mie mi-a ramas acelasi vecin pe primul loc restul s-au bagat vecini pe la jumatatea listei.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua,

Nu conteaza punctajul unui anumit jucator, ci nivelul de dezvoltare. Marea majoritate a jucatorilor ce fac parte dintr-o vecinatate, au aproximativ acelasi nivel de dezvoltare. Insa, asta nu inseamna ca toti jucatorii sunt la fel cu dezvoltarea orasului sau a cercetarilor, la urma urmei, intr-o vecinatate trebuie sa fie si jucatori mai slabi si mai puternici. Cat despre acei jucatori, care deobicei sunt la capatul vecinatatii (de regula ultimi 4-5 jucatori), si care sunt mai foarte slab dezvoltati fata restul vecinatatii, sistemul ii tine in acea vecinatate pana ce le gaseste o vecinatate cu acelasi nivel de dezvoltare ca si al lor.

O zi placuta.
 

DeletedUser3920

Guest
Exact la chestia asta m-am gandit si eu, dar acum m-am convins.
Multumesc!
 

DeletedUser8496

Guest
Foarte naspa modificarea sistemului, n-am ce spune, jucatori de 1000 de puncte avand vecini de 100.000, inainte era cat de cat mai echilibrat; asta e parerea mea.
 

DeletedUser6083

Guest
Din cate am vazut eu,jucatorii nu intra pe foe o vreme sunt pusi in vecinatati aleatorii....iar la urmatoarele schimbari li se gaseste locul.
 

DeletedUser6083

Guest
Vecinatati

Care este metoda de formare a vecinatatilor in momentul de fata?
 

DeletedUser9068

Guest
Buna seara.

Vecinatatea este formata potrivit acelorasi metode anuntate aici.

urasc asta. in fiecare zi am vecini noi. abia imi construiesc armata si sunt aruncata intre vecini superiori cu o era mie. plus ca, se restrange numarul lor. as dori sa faceti modificari sa pot sa stau linistita cu vecinii pe care ii am. fara sa se schimbe zilnic.
am cheltuit o gramada de puncte forge pe niste cladiri legendare ale unor vecini pe care azi nu ii mai am in lista.
nu mi se pare chiar ok.
 

DeletedUser2117

Guest
Bună ziua,
sistemul vecinatatiilor se schimbă o data la două săptămâni, nu zinic.
Iar vecinii care nu-i mai aveți în vecinătate, puteți să le trimiteți o cerere de prietenie pentru a continua să faceți donațiile la clădirile care doriți.

O zi buna si spor la joc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9068

Guest
nu stiu cum o data pe saptamana, deoarece un vecin pe care l am atacat ieri si azi as mai fi avut posibilitatea sa jefuiesc, nu mai este in lista.
nu doresc sa am o lista de prieteni.
sa mai adaug ca am pierdut si resurse in timpul luptei?
foarte frustrant... foarte !!!!
 

DeletedUser2117

Guest
Bună ziua,
după cum v-am spus mai sus,vecinătatea se poate schimba odată la 2 saptamni, nu săptămânal. În ceea ce privește ieșirea vecinului din vecinătate probabil că el a fost inactiv și din cauza asta a fost scos.
În privință resurselor pierdute asta depinde numai de dumneavoastră să le limitați prin strategia pe care o folosiți atunci când duceți o luptă sau prin opțiunea de a da manual sau automat. Se știe că atunci când dai lupte pe automat pierderile sunt mai mari decât atunci când dai manual.

O zi bună și spor la joc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser908

Guest
referitor la schimbarea vecinului are dreptate jucatoriul care spune ca a disparut cel atacat, Mi s-a intamplat si mie de cateva ori si culmea a reaparut dupa cateva zile acelasi vecin impreuna cu inca vreo 2-3 noi chiar daca nu s-a schimbat vecinatatea la termenul de doua saptamani. Dar poate ca asa o functiona jocul asta, oricum nu prea avem ce face si ne supunem regulilor.
Numai bine!
 

Coryllus

Well-Known Member
referitor la schimbarea vecinului are dreptate jucatoriul care spune ca a disparut cel atacat, Mi s-a intamplat si mie de cateva ori si culmea a reaparut dupa cateva zile acelasi vecin impreuna cu inca vreo 2-3 noi chiar daca nu s-a schimbat vecinatatea la termenul de doua saptamani. Dar poate ca asa o functiona jocul asta, oricum nu prea avem ce face si ne supunem regulilor.
Numai bine!

oameni buni , jucatorii care dispar din vecinatate nu dispar pt ca se schimba vecinatatea (care se schimba la 2 saptamani) ci dispar din cauza faptului ca sunt inactivi cateva zile si reapar in vecinatate atunci cand sunt din nou activi pe joc.
 

DeletedUser908

Guest
Nu vreau sa intru intr-o dezbatere care probabil va fi in curand redirectionata de moderatori pe privat pentru ca nu se incadreaza aici, etc... dar inca mai sunt probleme din astea cu vecini care apar si dispar. Nu sunt sigur ca asta se intampla daca nu te loghezi intr-o zi! Deasemenea se intampla inca sa nu fie prezentat punctajul corect, unu apare cu 400-1000 de pct si el are cladiri din epoca moderna.
 

DeletedUser5248

Guest
Nu vreau sa intru intr-o dezbatere care probabil va fi in curand redirectionata de moderatori pe privat pentru ca nu se incadreaza aici, etc... dar inca mai sunt probleme din astea cu vecini care apar si dispar. Nu sunt sigur ca asta se intampla daca nu te loghezi intr-o zi! Deasemenea se intampla inca sa nu fie prezentat punctajul corect, unu apare cu 400-1000 de pct si el are cladiri din epoca moderna.

Buna seara, chestia cu prezentarea gresita a punctajului unui jucator este un bug, ce se pare ca inca nu a fost remediat. Cat despre vecinii care apar si dispar, este NUMAI pentru ca ei au fost/sunt inactivi. De regula cam in doua saptamani de inactivitate esti scos dintr-o anumita vecinatate, din cate am observat eu de-a lungul vremii, in nici un caz intr-o zi.
Dar ca sa te convingi, intotdeauna sa te uiti pe punctajul general al fiecarui jucator, direct pe lumea de joc pe care activezi, si vei vedea acolo semnul corespunzator invecinarii cu tine, in dreptul lui. Astfel vei vedea toti vecinii care trebuiau sa apara in vecinatatea in care esti. Iar cei care nu apar in vecinatatea ta inseamna ca sunt INACTIVI sau chiar s-au lasat de joc. Dar la fiecare doua saptamani se mai schimba, asta ca sa stii dinainte.
O seara buna in continuare.
 

DeletedUser9068

Guest
tocmai, mi a reaparut si mie.
iar ca a iesit din lista deoarece a fost inactiv, nu se prea explica deoarece observ activitate mereu. constuieste, recolteaza.
oricum, mi s a scurtat numarul vecinilor semnificativ, cum am spus mai sus, putini au fost cei care imi erau inferiori, superiori am avut destui. acum insa, am si mai putini inferiori si mai putini superiori si asta in cateva zile, nu 2 saptamani.
ei stiu, adica foe, cum isi manage-uiesc jocul si cat de atractiv vor sa l faca si care le e interesul, atata timp cat e o platforma gratuita. eu spun doar ca este foarte frustrant sa ai, sa nu ai apoi vecini, sa te chinui sa ti construiesti armata, sa pierzi apoi resurse dupa atacuri pe care nu ai cum sa folosesti spre prosperitatea ta, sa ti planuiesti strategii care apoi nu au nici un rost. etc.
 

DeletedUser8181

Guest
Daca intre mine si vecinul de pe 1 sunt 32 mil. de puncte si o era diferenta, iar eu am un oras de 2-3 ori mai mic, pot spera intr-un miracol si sa ma trezesc intr-o vecinatate mai "normala"? :))
 

BraveWww

Well-Known Member
Cred ca am inteles:))))))
Este foarte normal ca eu in coloniala cu 80000 puncte sa am vecin unul din contemporana cu 80000000 puncte.Este foarte echilibrat si raportul in lupta,eu cu flinte el cu elicoptere de atac.
DECI totul este foarte bine gandit:))))))))
In curand vom da cu sulite in tancuri.
 
Sus