Rezultate căutare

  1. misiune nr.43 eveniment

    e normal sa stau 1 saptamana ca sa pot sa fac o misiune? imi cere sa castig 7 lupte la expeditie sau sa cuceresc 2 sectoare fara lupta am terminat expeditia din prima zi, deci nu mai am cum sa dau nici o lupta toate sectoarele de pe harta imi cer oricalc, deci e imposibil sa le cuceresc fara...
  2. inchiderea fereastrei cu scutul vecinilor

    cand ataci un vecin care are scut de la taverna, apare fereastra care te notifica ca nu poti ataca. ea nu se poate inchide decat apasand butonul OK. ar fi bine daca s-ar putea inchide dand click oriunde in afara ei (precum la fereastra cu planuri si altele)
  3. pachet de auto-ajutorare

    nu functioneaza pe galeriile campionilor daca productia acestora este finalizata
  4. autocombat

    buna ziua am observat ca acuma, daca dau lupta automata , unitatile mele ataca prima data banditii adversi, transformandu-i si avand mai mult de furca cu armata adversa. acum cateva zile (probabil inainte de ultimul update al jocului) cand dadeam auto, unitatile atacau banditii abia la sfarsit...
  5. cladiri deconectate

    de ce nu mai apare iconita asupra cladirilor deconectate?
  6. campion postmoderna

    cum de un cuib de mitraliera cu 105 atac omoara un campion cu 147 aparare din 2 lovituri? singura explicatie e ca cuibul de mitraliera primeste bonusul de +25 atac vs unitatile rapide, desi la campion scrie ca e unitate grea
  7. damage lupte

    3 tunuri din moderna cu 100% bonus la atac mi-au omorat o trupa de comando cu 117% aparare din 3 lovituri practic un tun din moderna e mai bun decat o trupa de comando din postmoderna... pentru ca nu ajunge la tun trupa de comando din 3 mutari e o aberatie jocul asta
  8. echipe bazuka

    unitatile astea primesc mult mai mult damage decat ar trebui. am impresia ca abilitatea lor 'ascundere in transee' nu functioneaza se pot face verificari? spre exemplu o unitate adversa cu 75 atac fara alte bonusuri mi-a omorat din 2 lovituri o echipa bazuca cu 86 aparare de baza+30bonus aparare...
  9. bug la jefuire

    am postat un bug acum o saptamana, care se pare ca a fost sters , din nu stiu ce motive (buna moderare) era vb ca jefuisem un bazar si nu mi-a dat nimic. cred ca de fapt era pus pe coroane, pentru ca de-atunci am mai jefuit 2 galerii ale campionilor si nu arata nimic grafic atunci cand le...
  10. 2 mici schimbari la negocieri la expeditie

    1. sa nu mai apara fereastra aceea cu 'plateste 10 diamante ptr o noua incercare' deasupra ferestrei cu cerintele celor 5 talibani, pentru ca nu vad de ea ce raspuns mi-au dat respectivii 2. cand un taliban d-ala zice persoana nepotrivita, sa nu mai poata fi pusa resursa respectiva (din...
  11. bug lupte expeditie

    am intrat cu 1 unitate si 7 banditi intr-o lupta cu 2 valuri de armata, am ramas cu toate unitatile vii, dar in a doua lupta mi-a pus in teren doar unitatea+6 banditi. mi s-a intamplat de mai multe ori, dar m-am gandit ca poate oi fi fost beat si n-am selectat 8 unitati cand am inceput...
  12. Vizitare taverne din 'istoric evenimente'

    propun ca butonul sa fie activ doar daca taverna este vizitabila , identic ca in cazul butonului de ajutor din fereastra istoricului (cred ca s-a mai propus dar nu sunt sigur)
  13. intrebare

    am intrat intr-o lupta de la expeditie, am tras cu o unitate cu 1-4 damage si cu 2 unitati cu 3-6 damage intr-o unitate adversa si ea n-a murit. am abandonat lupta, am intrat din nou, acelasi lucru. am abandonat inca de 3 ori si am reintrat, si acelasi lucru. am terminat incercarile. intrebare...
  14. Relicve

    de ce relicva neobisnuita e de cele mai multe ori mai buna decat cea rara?
  15. bug lista legendare

    s-a facut schimbarea in bine la lista de contributii... de acuma se poate deschide fereastra cu legendara la care contribui fara sa mai fie necesara vizitarea orasului celui la care am cotizat. dar acum , daca deschid o fereastra din lista de contributii, cand o inchid imi apare intotdeauna...
  16. batalie

    cum se face ca un tanc (progresista) advers cu 75% bonus imi bate un tanc de-al meu cu 90% bonus?
  17. turniruri

    de ce nu se termina toate turnirurile din toate epocile in acelasi timp?
  18. vizitarea legendarelor

    cred ca ar fi bine ca atunci cand verific lista legendarelor la care am contributii, si dau viziteaza pe una din ele, sa imi apara o fereastra cu legendara, la fel ca in cazul in care dau click pe iconita de cl.legendare din bara de prieteni/vecini/ghilda si vizitez una din cl.leg....... adica...
  19. bataie de joc

    intrebare intrebatoare... ce e cu bataia asta de joc? p.s. sunt 7 planuri acolo la premiu, 2 din ele sunt dubluri ale dublurilor
  20. liste suplimentare pentru prieteni/vecini

    ar fi interesant sa putem sa mai adaugam cateva tab-uri cu liste de prieteni sau de vecini, ca sa putem organiza mai bine prietenii/vecinii, poate chiar si colegii de ghilda. spre exemplu pe vecini as vrea sa mi-i separ intre cei carora le ofer ajutor, si cei pe care ii atac. pe prieteni as vrea...
Sus