Batalii

maketi

Well-Known Member
Infliction24 ai reusit sa treci de pasul de mai sus (3baliste +4soldati)? Ce combinatie ai folosit ?
 

DeletedUser

Guest
am reusit cu 4 prastieri si 4 aruncatoare de pietre, mi-au cam omorat din ei dar i-am facut in cele din urma .
 

DeletedUser2070

Guest
cu ce bati 6 baliste si doi soldati? ca nu stiu ... numi dau seama ce combinatie sa folosesc
 

maketi

Well-Known Member
cel mai simplu 8 luptatori cu sulita , te folosesti de relief ,incearca sa avansezi cat de mult posibil la fiecare mutare , eu am reusit din a 2-a incercare. oricum luptatori cu sulita sunt ieftini si ii refaci in 20sec/buc.
 

DeletedUser2085

Guest
incearca 4 baliste si 4 arcasi, credca e combinatia cea mai buna
 

DeletedUser

Guest
cu ce as putea sa trec de 5 arcasi calare si 2 infanterie grea?
 

DeletedUser

Guest
3 arcasi, 3 soldati, 2 legionari, mi-au mancat deja nervii cate trupe si combinatii mi-au omorat.
arcasii aia pana apuc sa ii dau jos imi omoara jumatate din unitati, si cealalta jumatate o pica soldatii/legionarii ramasi
 

DeletedUser

Guest
multumesc de raspuns , am trecut ,dar in loc de soldati am avut infanteristi in armura
 

DeletedUser2085

Guest
Cum omor 6 baliste si 2 legionari?

Am arcasi si soldati, pot cu ei?

Am trecut, multumesc :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2180

Guest
aici.jpgva rog ajutatima cum trec de 5 soldati 2 arcasi si o arbaleta ..va rog mult
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2180

Guest
aruncatori cu prastia aruncatori de pitre sulitari si luptatori...pana acum am incercat de 2 ori cu 2 aruncatoare si 6 prastiori
 

DeletedUser410

Guest
incearca cu 4 luptatori si 4 prastiasi !si foloseste'te de teren !
 

DeletedUser2180

Guest
mai stie cineva ceva strategi la 6 baliste si 2 soldati ???6baliste2soldati.jpg
 

Atașamente

  • 6baliste2soldati.jpg
    6baliste2soldati.jpg
    5,5 KB · Vizualizări: 6
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
foloseste 6 baliste + 2 arcasi insa nu ataca oricum , trimite atacurile in felul urmator : loveste doar a2a , a4a si a6a balista . adica : daca tu lovesti a2a balista cu prima ta balista ii raman cateva unitati de viata iar dupa ce isi face el mutarea e randul tau si lovesti din nou a2a balista , lovitura cu care o omori si tot asa la a4a si a6a balista
daca faci asa cum ti-am spus balistele 2,4,6 nu mai apuca sa te loveasca si castigi ceva puncte :)

ps.sper ca ai inteles ce vreau sa zic :))
 

DeletedUser2180

Guest
am inteles , da eu nam decat prastiori , aruncatoare de pietre , luptatori si sulitari atat , am incercat cu 8 sulitari de 10 ori cum zicea cineva inainte , am mai incercat cu 4 aruncatoare de pietre si 4 prastiori dar aruncatoarele cadeau imediat pentru ca balistele trageau inaintea aruncatoarelor , sau totusi sunt prea slab inca pentru unde am ajuns si sa mai astept pana trec de Bronz
 

DeletedUser

Guest
poate sa-mi spuna cineva 5 catapulte si 3 arcasi calare cu ce ii termin? (mentionez ca am arcasi , infanterie grea , baliste si catapullte).
 

DeletedUser115

Guest
Cele 5 catapulte tot cu 5 catapulte,iar cei 3 arcasi calare cu 3 arcasi :) succes!
 
Sus