Batalii

maketi

Well-Known Member
Sunt la provincia Wolvhampton , si pe ultimul sector pe care trebuie sa-l deblochez am 2cavaleri in armura + 6 tunuri . Care ar fi cea mai buna combinatie de trupe cu care pot trece ? Am 3 cladiri arcasi, 2 cladiri tragatori cu arbaleata , 1 cladire legionari , 1cladire luptatori scandinavi , 1cladire baliste . Ma gandeam la o combinatie 4 luptatori scandinavi+4 legionari , sau sa mai fac o cladire pentru catapulte , si sa incerc cu 2luptatori scandinavi , 3baliste + 3catapulte . Restul regiunilor din evul mediu tarziu le-am trecut la pas cu diverse combinatii de luptatori scandinavi (impotriva cavaleriei), baliste (impotriva tunurilor) , si tragatori cu arbaleta , unele sectoare am reusit chiar cu arcasi .
 

DeletedUser

Guest
Seara buna. Pentru luptatori mai buni ce trebuie sa fac?
 

maketi

Well-Known Member
am reusit sa cuceresc sectorul cu 2cavaleri in armura + 6 tunuri cu 3 luptatori scandinavi/3legionari/2baliste
 

DeletedUser

Guest
Imi puteti spune cum trec de 5 trebusete si 3 infanterie grea . Am deblocat cladirile militare pana la luptatori cu arbaleta(inclusiv).Nu o pot cucerii economic pentru ca in vecinatatea si in ghilda mea sunt doar 3 care au plante prelucrate si sunt 4 pagini de cereri.
 

DeletedUser

Guest
Bună seara, aş dori să ştiu cum trec uşor peste 5 sulitaşi, 1 aruncător de pietre, 1 pietraş şi un călăreţ. Menţionez că sunt în Epoca Bronzului, am 4 Luptători numai. Ce să mai fac ca să îi bat?
 

DeletedUser

Guest
Bună seara, aş dori să ştiu cum trec uşor peste 5 sulitaşi, 1 aruncător de pietre, 1 pietraş şi un călăreţ. Menţionez că sunt în Epoca Bronzului, am 4 Luptători numai. Ce să mai fac ca să îi bat?

servus

nu stiu ce este pietras... dar ai putea sa treci cu 8 prastieri

succes
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
reusesc sa trec cu scandinavi si arbaletisti (plus infanterie grea mai incolo) de cragshire si regiunile ce urmeaza dupa? sau iar trebuie sa imi schimb toata seria de unitati? vad ca unitatile din evul mediu tarziu au o armura extrem de rezistenta.
 
Ultima editare de un moderator:

maketi

Well-Known Member
eu am terminat evul mediu tarziu cu diverse combinatii de scandinavi ,tragatori cu arbaleta + baliste , maxim 2 provincii din ev mediu tarziu le-am negociat .
 

DeletedUser

Guest
hmmm....dupa ce am citit si rascitit pe aici sa inteleg ca aproximativ in orice era arcasii sunt buni cam pentru orice ?
Adika la bronz prastierii , la fier arcasii ...samd ?
Si in alta ordine de idei eu aproape am cucerit si Naghach-ul de Vest si Karchagu ...si am doar unitati din epoca de bronz...Oare am ajuns cam prea departe ? Ar fi cazul sa descopar si unitati din epoca fierului macar ? Poate ca eu ma chinui degeaba sa tot cuceresc sectoare , poate pur si simplu unitatile mele din epoca bronzului sunt prea slabe pt ceea ce gasesc acolo (unitati numai din epoca fierului).
 

DeletedUser

Guest
Cum sa bat 3 soldati 2 arcasi si un legionar ?
Pot face doar sulitasi si prastieri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2296

Guest
Cum sa bat 3 soldati 2 arcasi si un legionar ?
Dar 3 soldati si 3 legionari?
Pot face doar sulitasi si prastieri

nu prea ai cum, iar daca incerci cu 8 prastieri probabil ar merge...nu zic sigur, ca eu deja am uitat vremurile alea:))
fa si tu un upgrade la armata daca vrei lupte castigate...daca ai avea arcasii ai reusi sa treci dar cu sulitasi si prastieri te zbati ca pestele pe uscat
 

DeletedUser

Guest
Arcasii sunt doar in epoca fierului.. eu sunt in epoca bronzului.
Mai imi tre 3 puncte de cercetare si gat luptatorii, is buni ?:D

PS: Calareti is cercetati dar nu am construit cladirea pentru ei inca.. ar fi de ajutor calareti?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus