Batalii

DeletedUser

Guest
servus

prima cu 8 arcasi...
(sper sa-mi aduc aminte bine... dar pana in evul mediu tarziu nu am folosit decat unitati cu raza lunga si medie de actiune)

a doua cate o balista pentru fiecare catapulta restul arcasi

succes
la buna vedere
 

DeletedUser2983

Guest
servus

prima cu 8 arcasi...
(sper sa-mi aduc aminte bine... dar pana in evul mediu tarziu nu am folosit decat unitati cu raza lunga si medie de actiune)

a doua cate o balista pentru fiecare catapulta restul arcasi

succes
la buna vedere

Multumesc pentru raspuns
Am reusit sa castig al doilea sector cel cu trei baliste doi mercenari si doi infanteristi in in armura cu patru arcasi si patru baliste pierzand doar cate unul din fiecare si inca doi arcasi cu rani minore
Mai tarziu o sa incerc si cu cealalta
 

DeletedUser2983

Guest
Chiar esti sigur ca pentru cea cu 5 arcasi calare si 2 cavalerie grea ar trebuii sa folosesc 8 arcasi nu de alta dar mie sa nu ii pierd pentru ca vin imediat acei arcasi calare si o sa imi omoare 2 arcasi din prima runda
 

DeletedUser2983

Guest
Da am reusit cu 8 arcasi chiar daca am ramas decat cu 3.
Va multumesc pentru ajutor!
 

DeletedUser2983

Guest
Am uitat sa spun ca mai am un sector pe care nu am incercat sa il atac este ultimul din provincia Dunkelwald Untitled.jpg
Am mai spus ca am arcasi baliste arcasi calare si maine sau poimaine mercenari
 

DeletedUser

Guest
servus

8 arcasi...
cum am mai spus pana in evul mediu tarziu am folosit unitati cu raza lunga (baliste, catalupte % trabusete) si unitati cu raza medie
(arcasi, arbalete - arcasi calare nu am folosit decat in aparare)

succes
la buna vedere
 

DeletedUser2983

Guest
servus

8 arcasi...
cum am mai spus pana in evul mediu tarziu am folosit unitati cu raza lunga (baliste, catalupte % trabusete) si unitati cu raza medie
(arcasi, arbalete - arcasi calare nu am folosit decat in aparare)

succes
la buna vedere

Multumesc
Probabil ca o sa incerc maine ca nu prea am trupe disponibile
 

DeletedUser2983

Guest
In ultima vreme am pus o multime de intrebari pentru ca am observat ca asa castig orice lupta
Deci cum pot trece de 8 cavalerie grea Untitled.jpg am arcasi, arcasi calare si baliste
Multumesc anticipat
 

DeletedUser1552

Guest
Salutare,
Cu ce armata din Evul Mediu Mijlociu pot sa inving :
-3 arcasi cu arc lung;
-3 cavaleri in armura;
-2 Garzi Imperiale?
Imi ziceti si mie,va rog?
 

DeletedUser3552

Guest
impotriva a 8 trebusete, folosind 7 trebusete + ceva care moare greu ca momeala....ce recomandati?...din evul mediu tarziu...am incercat 1 spada mutata la maxim in fata, dar nu o ataca robotul, arcurile lungi mor cam repede....iar restu nu imi permit sa le construiesc doar pentru testare ca sunt scumpe....sau o alta combinatie din tarziu cu pierderi minime
 

DeletedUser2173

Guest
Salutare,

Cu ce pot sa bat 3 soldați și 3 legionari ?

cu 8 baliste maturi cu ei pe jos fara nici o pierdere, dai mai intai in soldati apoi in legionari, acelasi lucru reusesti si cu 8 arcasi, care au avantajul unui atac mult mai mare dar range mai mic..succes

Salutare,
Cu ce armata din Evul Mediu Mijlociu pot sa inving :
-3 arcasi cu arc lung;
-3 cavaleri in armura;
-2 Garzi Imperiale?
Imi ziceti si mie,va rog?
Depinde ce unitati ai tu...dar ii faci praf cu 6 trabusete + 2 spada...spadele le scoti inaintase (putin in fata trabusetelor) si cu trabusetele ataci in ordine: arcurile, cavaleri, garzi

impotriva a 8 trebusete, folosind 7 trebusete + ceva care moare greu ca momeala....ce recomandati?...din evul mediu tarziu...am incercat 1 spada mutata la maxim in fata, dar nu o ataca robotul, arcurile lungi mor cam repede....iar restu nu imi permit sa le construiesc doar pentru testare ca sunt scumpe....sau o alta combinatie din tarziu cu pierderi minime
mai incearca variate combinatii trabuseta-spada, 6-2, 5-3,4-4...sau da direct cu 8 trabusete, tu vei da primul mereu in trabuseta care urmeaza el sa dea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3552

Guest
pierd 3-4 trebusete 100% daca intru cu 8 ...dar imi trebuie minim 1 din tarziu pentru turnir
 

DeletedUser1552

Guest
Cu 6trebusete+2tunuri merge?
Sau mai bine cu 4trebusete+2tunuri+2 tragatori cu arbaleta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3594

Guest
cum trec de 2/3 baliste + 5/4 soldati?
momentan am doar luptatori,aruncatoare si prastiasi
combin aruncatoarele cu luptatorii?4+4?
multumesc pt. atentie si raspuns!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus