Batalii

DeletedUser1983

Guest
:) Intrebarea era de fapt daca pot fi invinsi 8 dragoni cu 8 muschetari. Cum raspunsul afirmativ a fost dovedit de Un4GiveN, am tot incercat pana am reusit (si am ramas cu 2 muschetari si jumatate). Multumesc din nou !
Underground4you sunt convins ca ai dreptate si ca varianta ta oferea pierderile minime, problema e ca nu voiam sa fac spadasaini doar pentru a trece de o provincie. Ideea de baza e sa ai noroc in prima runda. Daca pica 3 dragoni din primul foc si ai doar 3-4 muschetari la bataie, pe urma e usor.
 

DeletedUser2215

Guest
eu am trecut de 8 dragoni cu 6 muschetari si 2 grenadieri (am pierdut 2 grenadieri si 1 muschetar) , dar cred ca cel mai bine treci cu 8 jandarmi(au apararea buna) !
 

DeletedUser513

Guest
Aia sunt dragoni adica chiar dragoni sau doar asa e denumirea?
 

DeletedUser216

Guest
Aia sunt dragoni adica chiar dragoni sau doar asa e denumirea?

Jocul cauta sa respecte istoria, deci nu este vorba de dragonii din basme sau legende, este vorba de Dargonii despre care poti sa aflii mai multe citind AICI
Lectura placuta!
 

DeletedUser

Guest
scuzati-ma un pic. vreau sa stiu daca merita sa fac o cazarma luptatori.(epoca bronzului) . nu luptatori cu sulita, ci luptatori .(arma grea corp la corp)
 

DeletedUser2173

Guest
scuzati-ma un pic. vreau sa stiu daca merita sa fac o cazarma luptatori.(epoca bronzului) . nu luptatori cu sulita, ci luptatori .(arma grea corp la corp)
Daca sunt o optiune a jocului atunci se merita, daca iti place lupta de aproape atunci iar se merita
Ca si un sfat incearca arbaletele, 3 cazarmi si vei ajunge departe , ii "ciuruiesti" de la distanta, asta daca vrei performanta, daca vrei spectacol armata grea este alegerea corecta
 

DeletedUser

Guest
Daca sunt o optiune a jocului atunci se merita, daca iti place lupta de aproape atunci iar se merita
Ca si un sfat incearca arbaletele, 3 cazarmi si vei ajunge departe , ii "ciuruiesti" de la distanta, asta daca vrei performanta, daca vrei spectacol armata grea este alegerea corecta

multumesc. am fost lamurit.
 

DeletedUser

Guest
scuzati-ma un pic. vreau sa stiu daca merita sa fac o cazarma luptatori.(epoca bronzului) . nu luptatori cu sulita, ci luptatori .(arma grea corp la corp)
ROBERT..presupun ca esti in epoca bronzului daca intrebi de luptatori. in cazul acesta rezuma-te la prastieri. sa ataci tot timpul cu 8 prastieri vs infanterie grea si usoara. stai mult pe loc pana cand ajung in raza ta dar merita. ai pierderi foarte mici de trupe daca nu chiar deloc. Pana la arbaletisti mai ai o groaza deci sfatul lui Royal nu ti se aplica. Cand ai ajuns in epoca fierului fa-ti repede arcasii. si de acolo presupun ca te descurci pana in evul mediu mijlociu cand poti sa faci arbaletele. Cu toate ca si atunci tot arcasii sunt mai folositori. Pana ajungi la trebusete. Acolo o sa-ti placa jocul :devil:
 

DeletedUser

Guest
mie imi plac luptatorii. sunt in epoca fierului, aproape ajung la arcasi, can ajung imi fac 2 cazarmi. stiu ca arcasii sunt tari, dar cercetarile costa multe bunuri la inceput, o sa-mi fac imediat vopsea ca am depozit de floare , comercializaz vopseaua pe bunuri, deblochez cercetarile si ajung, dar cred ca peste o saptamana fac arcasi

de abia astept sa fac legionari , arcasi si baliste
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1647

Guest
cum bat 8 arcuri lungi?am 3 cavaleri in armura,2 garzi imperiale,2 arcuri lungi,3 luptatori cu spada,3 trebusete!
 

DeletedUser

Guest
servus

3 trabusete , 3 cai si 2 arcuri si ar trebui sa castigi... totusi ai putina armata, foarte putina
prima tura inaintezi caii si arcasii 3-4 hexagoane pentru a ramane in afara razei arcasilor adversi... lovesti cu trabusetele 3 arcasi care au inaintat cel mai mult si dupa folosesctii cavaleria sa-i ataci

succes
la buna vedere
 

DeletedUser3083

Guest
Eu m-am impotmolit la provincia Badakus.... Nu mai stiu cu ce sa mai sar la bataie.. Ma ajuta cineva?
 

DeletedUser216

Guest
Eu m-am impotmolit la provincia Badakus.... Nu mai stiu cu ce sa mai sar la bataie.. Ma ajuta cineva?

Sfatul meu este sa astepti pana faci arcasii din epoca fierului. Nu mai ai mult pana la ei si oricum nu te avantajeaza cu nimic daca o sa cuceresti Badakus acum.
Daca totusi vrei sa incerci merge o combinatie de 2 luptatori cu sulita si 6 tragatori cu prastia. Luptatorii care-i ai tu nu prea te ajuta.
Succes!
 

DeletedUser3083

Guest
Deci am cazarma luptatori si acum am pus si cazarma aruncatorilor cu prastia. Abia am livrat cateva puncte in epoca fierului si as mai avea putin pana la arcasi.. nu chiar asa putin:) Deci zici sa astept... Oricum, avand in vedere ca joc de cateva zile, am ajuns departe:))
 

DeletedUser

Guest
servus

cum spunea si un4... daca ai rabdare pana la arcasi cu 8 arcasi treci de toata provincia lejer

succes
la buna vedere
 

DeletedUser3083

Guest
Ok, multumesc frumos:) Acum stiu la cine sa apelez daca am nevoie de ajutor:D O seara frumoasa!
 

DeletedUser321

Guest
daca nu te descurci alina ia legatura cu mine sa te descurc eu...cumva
 

DeletedUser

Guest
nu conteaza ce soldati ai pt manual dar ca sa fi sigur pune 4 tunuri din evul mediu(nustiu cum):rolleyes: si 4 muschetari
 
Sus