Discuții despre Evenimentul Forge Bowl 2020

Vali

Well-Known Member
pison, din postarea ta e clar ca nu ai stiut sa joci evenimentul ;)
Am mers cam pe aceeasi strategie pe care dunbarton a postat-o si a fost super ok.
Mai mult decat atat, mi-am pastrat mingile pentru ultima data cand a fost pachetul Colos, si am platit cu 150 diamante si antrenorul suprem, si uite asa am luat si destule premii frumoase in ziua respectiva ;)

Nu inteleg de ce nu urmariti video de pe youtube ;) exista tutoriale pentru cei care nu stiu cum sa faca evenimentul cat mai bine.

Da, recunosc ca am avut si noroc pe la incidente, am avut vreo doua incidente cu 200 mingi, cateva cu 100, cateva cu 50 si destul de multe cu 5, 10 sau 20 mingi. N-am cumparat nicio minge cu diamante ;)
 

Vali

Well-Known Member
iarzi sunt aceeasi, clasamentul depinde si de realizarile celorlalti jucatori. Cu siguranta ca in B sunt mai multi jucatori mai activi decat tine :))

asasas, te las sa mai rumegi putin ce ai scris aici, ori matematica s-a schimbat intre timp :D :D :D

Intre timp mi-am dat seama ca pe una dintre lumi am folosit antrenorul suprem, care practic imi dubla numarul punctelor din liga ;)
Trebuia sa fi platit antrenorul asta si in A si aveam punctaj asemanator si in A ;)
 

DeletedUser12551

Guest
nu are legatura cu matematica ci cu inteligenta, dar fiecare cat poate.

degeaba bagi antrenor si faci 1000 yarzi daca pe lumea de joc sunt alte 5000 de jucatori care baga multi bani si fac mai multi yarzi.
mai studiaza problema si daca nu te descurci incerc sa iti desenez.

este clasament: in clasament sunt realizarile tale versus realizarile celorlalti colegi, adica debeaba esti bun daca sunt altii mai buni decat tine.

dai drumul si rumega asta
 

Vali

Well-Known Member
Daca n-ai cu cine, n-ai cu cine...
Nu era vorba de clasament ci era vorba de numarul de iarzi, gogule, dar tu vad ca esti pus pe alte discutii.
"... cu inteligenta" ... se vede ... LOL
 

DeletedUser12551

Guest
EDITAT

ai intrebat: de ce in lumea A sunt in Amator si in B sunt in Argint? - despre asta era nelamurirea ta si eu asta am incercat sa iti desenez - nu are nici o legatura cu yarzi sau antrenorul, factorul important este cati oameni participa la acea intrecere si cat de mult evolueaza ei in comparatie cu tine.
 
Ultima editare de un moderator:

Dumi.

Well-Known Member
scuza-ma, inseamna ca erai beat cand ai ostat intrebarea si nu mai stii.

ai intrebat: de ce in lumea A sunt in Amator si in B sunt in Argint? - despre asta era nelamurirea ta si eu asta am incercat sa iti desenez - nu are nici o legatura cu yarzi sau antrenorul, factorul important este cati oameni participa la acea intrecere si cat de mult evolueaza ei in comparatie cu tine.
corect!
 

Vali

Well-Known Member
scuza-ma, inseamna ca erai beat cand ai ostat intrebarea si nu mai stii.

ai intrebat: de ce in lumea A sunt in Amator si in B sunt in Argint? - despre asta era nelamurirea ta si eu asta am incercat sa iti desenez - nu are nici o legatura cu yarzi sau antrenorul, factorul important este cati oameni participa la acea intrecere si cat de mult evolueaza ei in comparatie cu tine.

In primul rand, ar trebui sa vorbesti mai frumos, dar se pare ca te crezi pe maidan aici...
In al doilea rand, daca observai din intrebare, am punctat pe numarul de YARZI ;) Fii atent la enunt... nu ma interesa prea mult liga in care eram cat numarul de iarzi pe care i-am facut cu aproape aceleasi mingi, folosind aceeasi tehnica ;) Daca nu puneam numarul de Yarzi, aveai dreptate (chiar folosind si un alt limbaj) ;)

Dar dupa cum ai vazut, mi-am dat seama de ce, asta pentru ca am folosit pe una din lumi antrenorul suprem, care mi-a dublat puntele.
Punct problema!
 

DeletedUser7314

Guest
pison, din postarea ta e clar ca nu ai stiut sa joci evenimentul ;)
Am mers cam pe aceeasi strategie pe care dunbarton a postat-o si a fost super ok.
Mai mult decat atat, mi-am pastrat mingile pentru ultima data cand a fost pachetul Colos, si am platit cu 150 diamante si antrenorul suprem, si uite asa am luat si destule premii frumoase in ziua respectiva ;)

Nu inteleg de ce nu urmariti video de pe youtube ;) exista tutoriale pentru cei care nu stiu cum sa faca evenimentul cat mai bine.

Da, recunosc ca am avut si noroc pe la incidente, am avut vreo doua incidente cu 200 mingi, cateva cu 100, cateva cu 50 si destul de multe cu 5, 10 sau 20 mingi. N-am cumparat nicio minge cu diamante ;)
1. Nu am primit mai mult se 20 de mingi la incidente si asta sa intamplat doar de vre-o 3 ori. Iar 5 si 10 nu cred ca adunate sa fi fost 20
2. Am spus fara diamante
3.Fiecare joaca cum poate( altii mai au si o viata , nu mai au timp sa si vizioneze turoeiale pe youtube)
 

Vali

Well-Known Member
... altii mai au si o viata , nu mai au timp sa si vizioneze turoeiale pe youtube.

Atunci, sunt altii care n-au si profita cat mai mult.. nu trebuie sa dam vina pe Inno... e un joc si tu ai scris-o cu mana ta: "Fiecare joaca cum poate" ;)
 

DeletedUser908

Guest
Subscriu la postarea anterioara. Teoretic merge dar practic nu am reusit sa fac cele 11 eseuri. Mai sunt 2 zile si abia termin eseul nr 9 desi am intrat in fieacre zi si sunt la nivelul actual cu misiunile. Seamana cu misiunea despre colos unde iarasi nu am reusit sa adun upgradarile necesare mai trebuia una si au dat-o la eventul asta la recompensa zilei (bine si asa). E adevarat la celelte evnimente daca intri in fiecare zi si faci tot ce cere reusesti sa faci obiectivul aici nu am putut si am vreo 5 ani de joc deci nu sunt la inceput. Chestia asta cu eseul 9 mi se intampla pe lumea A si B . Nu voi reusi . Culmea este ca pe beta fara diamante am reusit. Eram sigur ca fac toate upgradarile si pe lumea A si B dar uite ca nu am putut. Si da am ales de fiecare data cele mai mari posibilitati de inaintare. Cred ca totusi e ceva ca atunci cand ajungeam aproape de eseu imi dadea 2 aruncari una de vreo 105 care ma ducea pana langa linie si apoi mai baga una de data asta alegeam cea mai mica dar care era de min 50 ca sa faci eseul. Poate insa mi se pare mie ca am avut nesansa dar ma mir ca pe ambele lumi sunt exact la acelasi nivel.
 

DeletedUser7516

Guest
Din nou aceleasi probleme ca la Colos Nu este vina ta ,jocul este facut in asa fel ca lumea sa arunce cu banii si chiar le merge treaba asta dovada ca intrand aproape in fiecare zi si terminand misiunile sunt doar in Liga Amator =)
 

DeletedUser12551

Guest
Din nou aceleasi probleme ca la Colos Nu este vina ta ,jocul este facut in asa fel ca lumea sa arunce cu banii si chiar le merge treaba asta dovada ca intrand aproape in fiecare zi si terminand misiunile sunt doar in Liga Amator =)

ai zis "aproape" - asta este esenta.

eu am intrat zilnic, am facut toate misiunile, am adunat toate incidentele gasite, am activat gratuit antrenorul care da 1 yard suplimentar, rezultatul este ca am reusit sa gasesc 2 colosi, am strans toate planurile pentru cladirea principala si sunt in Argint (locul 2 in clasament) - fara sa utilizez diamante.

conteaza foarte mult si strategia folosita, deci, daca vrei si stii sa joci, poti sa realizezi eventul fara bani.

toti neputinciosii isi ascund neputinta in spatele sintagmei " trebuie bani, jocul este facut sa bagi bani" fara sa fie capabili sa isi recunoasca neputinta
 

DeletedUser8328

Guest
Imi pare rau ca te contrazic, dar ca sa ajungi la nivel maxim fara migii cumparate( adica bani dati din buzunar) iti trebuie foarte mult noroc, nu sa sti sa joci sau nu. Indiferent decat de bun ai fi , tot punctele alea le faci!!!! Sunt aceleasi puncte indiferent ce ai face!!!Dintr-un joc extraordinar , in care gandirea strategica facea totul , FoE, se transforma din ce in ce mai mult in jocul '' cine are bani mai multi castiga". PACAT

Faci doar o mică greșeală...
Jocul nu "se transformă" în ce spui tu aici, ci așa a fost de la început. Și nu
''cine are bani mai multi castiga"... De câștigat câștigă de fapt INNO GAMES .... MUUULȚI BANI!!!
 

Proud129

Well-Known Member
Iar discutii legate de bani ....Eventul a fost unul usor. Eu am reusit sa iau 2 collos si cladirea de la event la nivel 10. Inca mai am 1000+ mingi pe care nu le-am jucat. Ce mirifica si extraordinara strategie am folosit? Simplu am asteptat am strans mingi si am jucat intr-o singura zi tot. Am cumparat antrenorul cu diamante si nu, nu am bagat bani am avut diamantele stranse din joc.

Cine vrea mai mult e normal sa bage bani, nu am nimic impotriva, sa vanda si casa daca se poate., intr-un fel le multumim datorita lor jucam acest joc.
 

dunbarton

Well-Known Member
Totusi, exista un aspect pe care nu l-am lamurit: de ce anul trecut atat de multi jucatori nu am reusit sa relizam 10 nivele la Colos. Mie imi lipsea un singur nivel si in tot anul care a trecut m-am uitat dupa o modenizare la Colos precum se uita cei din Drumul Taberei dupa metrou.
Cred ca explicatia in ce ma priveste a fost ca anul trecut am ales mereu jucatorul care imi aducea premiile cele mai convenabile. Acum sunt de parere ca cea mai buna strategie este sa alegi jucatorul care consuma cele mai putine mingi, asa realizezi eseurile cel mai eficient si-ti mai raman si mingi pentru distractie.
 

DeletedUser7516

Guest
ai zis "aproape" - asta este esenta.

eu am intrat zilnic, am facut toate misiunile, am adunat toate incidentele gasite, am activat gratuit antrenorul care da 1 yard suplimentar, rezultatul este ca am reusit sa gasesc 2 colosi, am strans toate planurile pentru cladirea principala si sunt in Argint (locul 2 in clasament) - fara sa utilizez diamante.

conteaza foarte mult si strategia folosita, deci, daca vrei si stii sa joci, poti sa realizezi eventul fara bani.

toti neputinciosii isi ascund neputinta in spatele sintagmei " trebuie bani, jocul este facut sa bagi bani" fara sa fie capabili sa isi recunoasca neputinta
Aproape asta inseamna ca nu am intrat 2,3 zile si cu 300 de mingi nu cred ca mai reuseam sa duc mingea inca 2 eseuri plus ca am recuperat cele 300 de mingii pierdute la incidente , si poate ca esti in argint dar conteaza si pe ce lume joci marele strateg. Nu cred ca ar trebui sa stai 24/24 pe joc ca sa poti sa reusesti sa faci un event si asta e vina dezvoltatorilor . EDITAT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12551

Guest
Totusi, exista un aspect pe care nu l-am lamurit: de ce anul trecut atat de multi jucatori nu am reusit sa relizam 10 nivele la Colos. Mie imi lipsea un singur nivel si in tot anul care a trecut m-am uitat dupa o modenizare la Colos precum se uita cei din Drumul Taberei dupa metrou.
Cred ca explicatia in ce ma priveste a fost ca anul trecut am ales mereu jucatorul care imi aducea premiile cele mai convenabile. Acum sunt de parere ca cea mai buna strategie este sa alegi jucatorul care consuma cele mai putine mingi, asa realizezi eseurile cel mai eficient si-ti mai raman si mingi pentru distractie.

exact, asta a fost cea mai buna strategie - alegerea jucatorului cu cele mai putine mingii combinat insa cu antrenorul care acorda 1 yard suplimentar sau cu antrenorul de 150 diamante (pentru cei care au avut aceasta suma).
 

DeletedUser7516

Guest
Nu mai exista moderatori pe forum ? Va rog sa luati masuri ,uitativa la toate postarile lui Asasas el jigneste pe toata lumea .
 

napoleonpif

Well-Known Member
va salut
Domnisoara Simona . a scris pe aici pe Forum . ca cel care va termina Forge Bowl , toate 55 misiuni va reusi sa obtina toate cele 9 pachete de modernizare Tezaur
eu am terminat taote cele 55 misiuni si am Doar 8 modernizari Tezaur
 
Subscriu la postarea anterioara. Teoretic merge dar practic nu am reusit sa fac cele 11 eseuri. Mai sunt 2 zile si abia termin eseul nr 9 desi am intrat in fieacre zi si sunt la nivelul actual cu misiunile. Seamana cu misiunea despre colos unde iarasi nu am reusit sa adun upgradarile necesare mai trebuia una si au dat-o la eventul asta la recompensa zilei (bine si asa). E adevarat la celelte evnimente daca intri in fiecare zi si faci tot ce cere reusesti sa faci obiectivul aici nu am putut si am vreo 5 ani de joc deci nu sunt la inceput. Chestia asta cu eseul 9 mi se intampla pe lumea A si B . Nu voi reusi . Culmea este ca pe beta fara diamante am reusit. Eram sigur ca fac toate upgradarile si pe lumea A si B dar uite ca nu am putut. Si da am ales de fiecare data cele mai mari posibilitati de inaintare. Cred ca totusi e ceva ca atunci cand ajungeam aproape de eseu imi dadea 2 aruncari una de vreo 105 care ma ducea pana langa linie si apoi mai baga una de data asta alegeam cea mai mica dar care era de min 50 ca sa faci eseul. Poate insa mi se pare mie ca am avut nesansa dar ma mir ca pe ambele lumi sunt exact la acelasi nivel.
Același lucru pățesc și eu, ajung la nivelul 9 și atâta tot.
 
Sus