Discuții despre noutățile la Expediția ghildei

geds

Active Member
S-a vrut o provocare, insa s-a facut cea imposibil sau cel putin care sa nu fie in balanta cu premiile oferite :)
Si pentru jucatorii cu orasele "EndGame" e imposibil de finalizat doar prin lupta, si nesatisfacator sa ajungi la final la urma urmei
tu tii cu ursul... dar nu se vede la prima vedere
 

geds

Active Member
S-a vrut o provocare, insa s-a facut cea imposibil sau cel putin care sa nu fie in balanta cu premiile oferite :)
Si pentru jucatorii cu orasele "EndGame" e imposibil de finalizat doar prin lupta, si nesatisfacator sa ajungi la final la urma urmei
o mizerie de nivel 5 :mad::mad:. pierdere de timp , multe resurse ,diamante. doar 1 % vor putea trece prin lupta ,am atac 1992% si nu reusesc sa trec. jalnic si cer reducerea de salarii la cei care au gandit asta la nivelul 5 EG o_Oo_Oo_O
pana la lvl 5 pierzi, la lvl 5 pierzi si mai mult.... tu de fapt nu joci ce jucam si noi?
 

altul03

Active Member
se vede ca nu a fost gandit acest lvl 5 la expeditie poti sa fi si cel mai puternic cumparator de toate cladirile ce ofera atac si aparare la ambele armata atat de aparare si atac ca sa poti sa ai 2000 % atac si aparare atat la armata de aparare si atac dabi e loc pentru armata de atac cu 2000% atac nici nu mai vorbesc pentru cea de aparare nu ai destul spatiu sa pui atatea cladiri e imposibil si se vede ca cei care dezvolta jocul nu joaca acest joc
 

kazdak

Member
Nivelul 5 e o inventie ridicola. La noi in ghilda a fost deschis acum, sa vedem cum este. Am vazut si gata, nu o sa ol mai deschidem sa pierdem degeaba resurse din tezaur pe care le putem folosi mult mai bine la GBG. Haide PA! nivelule 5! Nici cei foarte avansati, vare au reusit sa ajunga la finalul nivelului 5, nu mai vor sa il joace.
 
Ultima editare:

TOMITA0001

Well-Known Member
Nici cei foarte avansati, vare au reusit sa ajunga la finalul nivelului 5, nu mai vor sa il joace.
Eu nu sunt chiar asa de avansat (pot spune ca sunt ceva pe la mijloc) si am reusit sa fac nivelul 5 numai prin lupta si fara mai costuri suplimentare,deci se poate.
Asta nu inseamna ca sunt in culmea fericirii de recompensele primite atat de la nivelul 1-4 cat si de la 5.
 
Ultima editare:

Popocatepetl

Well-Known Member
Ok, hai să înțelegem că ați vrut să introduceți nivel 5, scump și greu, pentru avansați. Dar de ce ați umblat la premiile primelor 4 niveluri ale ghildei????
Fiindcă nu a mai băgat nimeni bani demult și vor și oamenii să facă o serbare câmpenească de Paști cu toată echipa INNO.... Asta costă, că haleala și giulucu nu-s gratis nici în Germania! :D
 

Dumi.

Well-Known Member
Eu nu sunt chiar asa de avansat (pot spune ca sunt ceva pe la mijloc) si am reusit sa fac nivelul 5 numai prin lupta si fara mai costuri suplimentare,deci se poate.
Asta nu inseamna ca sunt in culmea fericirii de recompensele primite atat de la nivelul 1-4 cat si de la 5.
nu cred asta nici in 2000 de ani [anume ca ai facut level 5 exclusiv prin lupta si fara mari costuri suplimentare]
adica cum? pentru 99% din servere, asta e egal cu imposibilul si tu, care spui ca esti jucator mediu dezvoltat, afirmi asta?
nu cred
si iti spun si de ce
ca sa faci level 5 prin lupte ai nevoie de aparare si atac foarte serioase la trupele de la oras
ca sa ai asta, inseamna ca in spatiul limitat dat de oras, nu prea ai atac si aparare la atac, deci nu poti trece f usor sau deloc de level 4
daca mai esti si era mica [adica era mica inseamna toate erele pana in viitor inclusiv], atunci ai spatiu f limitat si ceea ce spui tu nu e adevarat
 

TOMITA0001

Well-Known Member
nu cred asta nici in 2000 de ani [anume ca ai facut level 5 exclusiv prin lupta si fara mari costuri suplimentare]
adica cum? pentru 99% din servere, asta e egal cu imposibilul si tu, care spui ca esti jucator mediu dezvoltat, afirmi asta?
nu cred
si iti spun si de ce
ca sa faci level 5 prin lupte ai nevoie de aparare si atac foarte serioase la trupele de la oras
ca sa ai asta, inseamna ca in spatiul limitat dat de oras, nu prea ai atac si aparare la atac, deci nu poti trece f usor sau deloc de level 4
daca mai esti si era mica [adica era mica inseamna toate erele pana in viitor inclusiv], atunci ai spatiu f limitat si ceea ce spui tu nu e adevarat
Este fix treaba ta daca crezi sau nu .Oare de ce te-as minti ,crezi ca-mi face cineva statuie aici ?
Da ...am si aparare si atac destula in sat ,pentru ca eu nu am umplut cu cladiri inutile satul.
Iar expansiuni am obtinut de pe harta daca nu stiai ca se pot obtine si de acolo.
 

Shadow

Member
Lvl 5 nu este o mizerie, este o bomba atomica aruncata de FOE.
Asta este o insulta la toti jucatorii, dar in mod special la cei care v au bagat atatia bani in acest joc.
Cum puteti veni cu aceasta porcarie de lvl 5??
Va solicit - DESFINTATI LVL 5 AL EXPEDITIE SAU IL MODIFICATI IN CONTINUITATE CU LVL 4 -
 

Shadow

Member
TOMITA0001, toata lumea de pe toate serverele e nemultumita si expun ca este ilogica aceast lvl 5, dar tu vrei sa scoti in evidenta ca l ai facut…bre tu esti conectat la ce discutam aici?
Si eu l am facut, dar din negocieri…altfel e imposibil sa faci daca nu ai super aparare si atac + constelatia si alte aberatii de faclii prin oras…
Tu nu vezi ca nu are logica si ca este impotriva oricarei logici acest lvl 5?
Daca tu care esti dezvoltat te chinui de cateva zile, unul care este de nivel mediu sau mic ce face?
Scuze dar nu m am putut abtine cand vad aceste elucubratii…
 

TOMITA0001

Well-Known Member
TOMITA0001, toata lumea de pe toate serverele e nemultumita si expun ca este ilogica aceast lvl 5, dar tu vrei sa scoti in evidenta ca l ai facut…bre tu esti conectat la ce discutam aici?
Si eu l am facut, dar din negocieri…altfel e imposibil sa faci daca nu ai super aparare si atac + constelatia si alte aberatii de faclii prin oras…
Tu nu vezi ca nu are logica si ca este impotriva oricarei logici acest lvl 5?
Daca tu care esti dezvoltat te chinui de cateva zile, unul care este de nivel mediu sau mic ce face?
Scuze dar nu m am putut abtine cand vad aceste elucubratii…
Eu am spus atat ,ca l-am facut ,ca se poate face dand atacuri si nu in cateva zile cum spui, ci intr-o singura zi l-am facut.
Am fortat un pic sa-l fac intr-o zi din pura curiozitate sa vad cum este la nivelul 5.Daca am vazut ca merge, i-am dat inainte
Nu am afirmat ca sunt multumit de recompensele de la 1 pana la nivelul 5,dar asta este .Ce pot face eu ?.
Si eu cand am inceput sa particip pe acest joc m-am chinuit sa trec de nivelul 2 ,apoi de 3 ,smd....
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Vrei sa-ti spun eu adevarul ?
Adevarul este ca lumea s-a invatat sa faca aliante sa puna tabere si sa de pe batalie automata pana nu mai poate ,de nu mai poti lua un sector de combinatiile unora.
Eh...la nivelul cinci s-a dat din greu ,nu mai merge pe batalii automate,tabere,etc., trebuie sa depui eforturi ,sa te adaptezi la trupele adversarului,altfel nu poti trece mai departe.
Ridica nivelul la Teracota ,baga Castel Deal,Catedrala Sf. Vasile,cateva turnulete,etc si o sa vezi ca se poate....
 

kazdak

Member
Vrei sa-ti spun eu adevarul ?
Adevarul este ca lumea s-a invatat sa faca aliante sa puna tabere si sa de pe batalie automata pana nu mai poate ,de nu mai poti lua un sector de combinatiile unora.
Eh...la nivelul cinci s-a dat din greu ,nu mai merge pe batalii automate,tabere,etc., trebuie sa depui eforturi ,sa te adaptezi la trupele adversarului,altfel nu poti trece mai departe.
Ridica nivelul la Teracota ,baga Castel Deal,Catedrala Sf. Vasile,cateva turnulete,etc si o sa vezi ca se poate..
Jocul avea niste reguli care au fost inversate brusc la nivelul 5. In ghilda am decis sa nu mai deschidem nivelul 5. O sa jucam incontinuare ca pana acum.
 

hattrick33

Well-Known Member
Atatia ani de zile si atata au reusit , mai revin peste ani sa vad si eu cum poate schimbati sistemul de lupta algoritmul ala invechit, care nu stie cat de prost e sistemul sa caute pe youtube si sa inteleaga raportul dintre atac vs aparare .... si niv l am facut lejer cu unitati +2 epoci in plus dar nu merita deranjul :)))
 

Rigs

Well-Known Member
Daca tu care esti dezvoltat te chinui de cateva zile, unul care este de nivel mediu sau mic ce face?
Scuze dar nu m am putut abtine cand vad aceste elucubratii…
Culmea, unul de nivel mic se descurca mai bine si cu investitie mai ieftina :))) mai ales daca are sticlute multe. Oricum fumati o tigara si calm, in cateva sapt mai mult ca sigur o sa se faca cateva schimbari, doar daca n-are inno altceva mai maret pe teava incat sa nu conteze feedback-ul negativ despre expeditie.
In fine, faptul ca unii vin cu aberatii ”ma las de joc ca o bagat niv 5 si o schimbat GE”, bre voi va auziti??? zici ca 90% ati jucat pana acum doar 1-2 zile pe sapt pt expeditie si atat si aveti in orase 1k% bonus doar din expeditie. Nu mai suntem copii de 10-14ani sa plangem ca ni se ia bomboana de la gura, nu ne obliga nimeni sa jucam niv5 si cat despre diamante Editat cu noroc inca mai poti face cateva diamante, dar nu e singura sursa de diamante, inca poti scoate din GbG, misiuni, ferme de diamante.
Intradevar nu are nimeni un feedback complet pozitiv despre update-ul asta dar sa ziceti ca va lasati de joc pt un mod secundar de joc e destul de mult. Si cum am mai zis FoE si inno mai au un viitor pe alti 10ani doar daca gasesc o modalitate sa faca jocul mai interesant, cu niv5 asta macar dau semne ca incearca, daca si invata cv din greseli e mai mult decat suficient.
 
Ultima editare de un moderator:

Dumi.

Well-Known Member
asa cum piata cerne si face regulile, asa se va intampla si cu acest level 5
Tomita, sunt convins ca destul de multa lume a facut levelul. si eu l-am facut tot din lupte, dar a trebuit sa beau sticlute pana am ajuns la 4000% la apararea orasului. Dar sa nu te mai aud cu "cladiri inutile in oras". Fa tu level 5 la EG zi de zi si baga pana la uzura 15-20 maxim la GBG
Eu aleg ca, avand "cladirile inutile" din oras, sa nu fac level 5 la EG si sa merg in mod constant si fara pierderi, pana la uzura 120 si cu pierderi pana la uzura 136-140
 

Dumi.

Well-Known Member
parerea mea este ca ghildele au deskis level 5 pentru o mica distractie si curiozitate, dar nu stiu daca vor mai desface
logica e simpla: ce da level 5?
fragmente din cladiri de atac?
mai bine urc atacul direct :)))
iar ca diamante nu se merita iar....ca dai mai multe sa o termini decat ai lua presupunand ca cele 50% sanse tin cu tine
 
Sus