Raportarea greșelilor din textele jocului

DeletedUser

Guest
Stiu ca nu e sectiunea corecta, dar intreb: de ce nu se cumuleaza obiectele de acelasi tip atata timp cat nu sunt venituri diferite, chiar daca sunt din epoci diferite?
Probabil pentru a exclude posibilitatea de a vinde din greșeală un post de pază pirat din Contemporană (2% atac), când tu vrei să-l vinzi pe cel din Industrială (1% atac). Venitul e același, dar efectele sunt diferite.
Postul de pază este un exemplu. Orice clădire are efecte diferite în epoci diferite (cu excepția clădirilor care nu depind de epocă, gen Ascunzătoarea bandiților, sau Turnul victoriei etc). La clădirile cu mai multe efecte, poate să difere unul singur (de exemplu Fața străbunilor niv. 2 oferă 3% atac în orice eră, însă fericirea diferă de la o eră la alta).
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă rog să postați aici doar greșelile de text, mulțumesc. Voi șterge tot ce nu ține de erori de acest tip (cum au fost postările despre aranjarea jucătorilor în clasamente, aranjarea obiectelor din Inventar la comerciant etc).
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Corecția corecției: valabil și pentru planurile găsite în incidente.

Din păcate, cel puțin pe moment, nu prea se poate modifica prea mult această secțiune, din punct de vedere tehnic. Singura schimbare pe care am putut să o fac este să apară: Plan - 1 Clădirea legendară, respectiv Planuri - x Clădirea legendară. Plan - 1 Alcatraz, Planuri - 2 Alcatraz.
 

DeletedUser

Guest
Suprapunere text - element grafic:
Screenshot_20210926_181100.jpg
Valabil probabil la toate bunurile cu o denumire îndeajuns de lungă.
 

DeletedUser

Guest
Textul descriptiv al clădirilor legendare care influențează armata de apărare ar trebui actualizat pentru a include referințe la Arena PvP.
Screenshot_20210928_012043.jpg
 

DeletedUser

Guest
Screenshot_20211024_205030.jpg
Dreptul se numește "Ofițeri pe câmpul de luptă", nu "Constructor". Și nu mai e nou, a trecut deja ceva vreme de când există.
Screenshot_20211024_205117.jpg
 

DeletedUser

Guest
Screenshot_20211115_002009.jpg
După "Bună" trebuie virgulă.
Iar "Echipa ta Forge of Empires" e o vrăjeală ieftină. Cred că e echipa tuturor. De exemplu, până acum i-am întâlnit la Suport pe betiii17, mobius, Valy și, bineînțeles, stimabila don'șoară Simona... Să înțeleg că toți patru vă ocupați doar de bunăstarea mea personală? :D
 

DeletedUser

Guest
Screenshot_20211115_040806.jpgScreenshot_20211115_040725.jpg
Butonul "?" încadrat în chenarul roz nu face nimic. De altfel, explicația aferentă este oricum trecută dedesubt.
 

DeletedUser

Guest
Când se încearcă stocarea unui Drum conectat corespunzător la o Statuie, apare acest mesaj:
Screenshot_20211115_071607.jpg
Informația este incompletă. Pe lângă fericire, se pierd 5% apărare roșie și 5 bunuri / 24h.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mulțumim pentru raportare, doar că nu este o eroare de text/traducere.
 
Sus