Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser

Guest
Mai geia mai, tu nu cumva esti angajat al lui DD (a se citi Domnu' Dan sau viitorul presedinte al Romaniei)? Prea ai un talent narativ iesit din comun. Imi pare bine ca ai descoperit marile secreții ale lumi, si in acelasi timp imi pare rau ca nu ai reusit sa-ti faci niciun adept. As cuteza sa te intreb daca nu cumva Elodia a fost papata de un mare elefant cazut de pe turnu Eiffel dar tare mi-e teama ca ai sa-mi raspunzi pozitiv si lumea mea ar fi data peste cap. Stiu ca sunt un ignorant caruia masonii ii taie din salariu si ii dau cartofi cu bube de păpică dar sa stii de asemenea ca vreau sa ma trezesc (in alta tara). Chiar deunazi niste oameni negri (nu sunt sigur ca erau satanisti) mi-au șutit casetofonul din masina drept urmare si eu sunt foarte suparat pe ei; Ca sa nu mai vorbesc despre druizii care mi-au luat 1.000 de RON cand am cununat.
Iti doresc toate cele bune si sper ca la noapte sa... dormi cu elefantii sacri.
 

DeletedUser

Guest
Tu ai început să vorbeşti despre elefanţei.. despre Conspiraţia InnoGames, despre Conspiraţia Cartofilor...
Bun, ce vrei tu să arăţi prin postările tale? ca suntem conduşi de masoni? că ei vor putea deţine puterea pe pământ? mă faci să rând ..
care este scopul conversaţiei?
 

DeletedUser

Guest
Tu ai început să vorbeşti despre elefanţei.. despre Conspiraţia InnoGames, despre Conspiraţia Cartofilor...
Bun, ce vrei tu să arăţi prin postările tale? ca suntem conduşi de masoni? că ei vor putea deţine puterea pe pământ? mă faci să rând ..
care este scopul conversaţiei?

Sincer ma asteptam sa isi dea seama macar unul de scopul conversatiei sau macar de unul din zecile de apropouri.Reciteste posturile mele referitoare la credinta elefantilor, poate iti dai seama ce incerc sa subliniez...
 

DeletedUser

Guest
Pai lumineaza-ne mai si pe noi. Fa un pustiu de bine si nu ne lasa sa murim in ignoranta!
 

DeletedUser

Guest
Geia, am înţeles unde baţi apropoul. Numai că discuţia este irelevantă, tratând un subiect greu de înţeles ţie.
Tu vrei să zici că religia, creştinismul este o invenţie (precum credinţa ta în elefănţei, religia având drept scop ocuparea lumii, puterii.).. ok! Eu sunt creat de Dumnezeu, iar tu te tragi din maimuţă... înloc să te bucuri de viaţă, stai toată ziua şi te gândeşti la ''n'' prostii (lipsă de ocupaţie) şi îţi pierzi toată viaţa încercând să pătrunzi cu mintea.. tainele Lui Dumnezeu.
Noi am fost creaţi cu un scop... scop pe care trebuie să-l atingem.. unii îl ating, alţii nu... . care este scopul? să păstrăm armonia universală prin iubbire, sau cel puţin aşa înţeleg eu..
Pun punct aici acestor discuţii!
Noapte bună!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
servus

@Gaia: ai citit Pescarusul Jonathan Livingstone?

ms
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
servus

@Gaia: ai citit Pescarusul Jonathan Livingstone?

ms
la buna vedere

Nu am citit cartea aia dar am citit altele in acel gen, cu furnica care traieste in noi toti si alte comparatii din astea.Asta tot nu ma convinge de nimic.Nu ma poate convinge nimeni ca religia are un alt sens decat cel de a ne manipula si de a ne controla.Daca in Evul Mediu a fost asa si toti recunosc, acum de ce ar fi diferit?Ce s-a schimbat?
 

DeletedUser513

Guest
Atunci crezi ca toate religiile inafara de a ta crezi ca sunt pentru a ne controla? Sti ce s-a schimbat? Unii oameni,atunci credeau in Dumnezeu acum unii cred in elefanti tu incerci sa explici totul rational dar atunci cand a dat la stiri ca l-a lovit pe omul ala fulgerul de 3 ori la rand(tare ciudat) apoi s-a ridicat si a plecat pur si simplu probabil o sa spui ca e trucaj sau ceva de genul dar asta nu o poti explica...
 

DeletedUser

Guest
ce va mai place sa bateti campii
geia a aruncat o momeala, o poveste stupida si idioata si ati sarit imediat, unii nu stiu cand sa ignore o prostie, lasati-l cu topicul lui si nu-i mai comentati ineptiile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
gboy...ai grija...dublu post!!!
ai facut ca mine in prima zi pe forum:))
 

DeletedUser

Guest
Atunci crezi ca toate religiile inafara de a ta crezi ca sunt pentru a ne controla? Sti ce s-a schimbat? Unii oameni,atunci credeau in Dumnezeu acum unii cred in elefanti tu incerci sa explici totul rational dar atunci cand a dat la stiri ca l-a lovit pe omul ala fulgerul de 3 ori la rand(tare ciudat) apoi s-a ridicat si a plecat pur si simplu probabil o sa spui ca e trucaj sau ceva de genul dar asta nu o poti explica...

Da' de ce nu ar fi dreapta religia mea?Toate religiile sustin ca sunt mai bune decat celelalte si ca ele nu mani****aza.Asta sustin si eu!Si dumnezeul tau nu este adevarat, ci al meu!
 

DeletedUser513

Guest
As spune ceva cu care te pot contrazice total dar nu vreau sa discriminez tu spui ca religia ta e dreapta altu spune ca a lui e dreapta,unde e diferenta? Nu ne poti convnge ca a ta e cea dreapta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
As spune ceva cu care te pot contrazice total dar nu vreau sa discriminez tu spui ca religia ta e dreapta altu spune ca a lui e dreapta,unde e diferenta? Nu ne poti convnge ca a ta e cea dreapta

iar el nu se poate convinge ca a noastra e cea dreapta...fiecare crede altceva despre religia sa
 

DeletedUser

Guest
As spune ceva cu care te pot contrazice total dar nu vreau sa discriminez tu spui ca religia ta e dreapta altu spune ca a lui e dreapta,unde e diferenta? Nu ne poti convnge ca a ta e cea dreapta

Nici tu nu ma poti convinge ca religia ta e cea dreapta, pentru ca amandoi sustinem niste entitati pe care nu le putem vedea si despre care nu stim nimic sigur, doar ce ne-a zis ala si ala.Dintr-un punct de vedere religia mea ar fi mai credibila, ca elefantii exista si azi doar ca nu pot vorbiia ca un om, din alt punct de vedere ar fi a ta mai plauzibila, ca cel ce a creat totul este un om evoluat ca si noi, da' invizibil.Dar totusi daca am fost creati dupa chipul si asemanarea sa, inseamna ca omul asa cum il cunoastem astazi a fost prina fiinta de pe pamant.Iar dinozaurii, microorganismele si animalele inferioare omului contrazic aceasta teorie a crestinilor.Daca totul a inceput cu un om atunci de ce toate formele de viata existente astazi sunt inferioare acestuia, noi ramanand in continuare cei mai mari?Am involuat dar in acelasi timp am ramas la fel de destepti?Speciile noi apar atunci cand se produc mutatii, sau incrucisari.Este imposibil ca dintr-o singura specie foarte evoluata sa se produca atat de multa mutatii incat sa apara atatea alte specii inferioare si in acelasi timp sa se continue si rasa oamenilor.Asta e o alta chestie care le-a scapat celor ce au scris religia asta, informatiile despre evolutie.Se sustine ca totul a inceput acum miliarde de ani, accepta asta si religia si oamenii de stiinta.Iar acum sa zicem ca Dumnezeu a creat toate animalele "from scratch" si oamenii in acelasi timp, atunci cum se face ca aceasta specia e supravietuit atatea miliarde de ani si totusi in tot acest timp nu a evoluat aproape deloc?Sa luam anul 0, acum 2000 de ani, miliarde de ani de la conceperea omului-Evolutia=de la traitul in fundu' gol, sub cerul liber am ajuns la blocuri de 4 etaje din caramida, piete, arme din fier, canalizare rudimentara, haine.Acum sa mergem 2000 de ani mai tarziu-ne-au trebuit doar 2000 de ani ca sa trecem de la acele blocuri la zgarie-nori, cladiri din sticla, nave spatiale, telefonie mobila, smartphone-uri, arme automate, gloante, televiziune, internet, calculoatoare etc.Daca omul a reusit sa avanseze in acest ritm in doar 2000 de ani, imaginati-va unde am fi putut fi daca omul traia intradevar de miliarde de ani,
 

DeletedUser513

Guest
Asta am spus si eu eu nu te pot convinge si nici tu,insa spre deosebire de ce ai spus tu eu sunt absolut sigur ca exista,elefantii exista si azi ma rog tocmai asa a aparut religia asta asa si omul exista azi,in fine vreau sa spun ca nu imi pasa ce spun cercetatorii cu mutatii cu specii lasatima cu porcariile astea.Ei contrazic existenta lui Dumnezeu cand istoricii stiu ca acel imparat roman a vazut acel semn pe cer care spunea ca va castiga si a castigat batalia dupa care a devenit crestin si a aprobat crestinismul in Roma
 

DeletedUser

Guest
Tribal wars a fost traducerea în engleză a jocului numit inițial Die staemme. DS de la ce mai vine?

De la jocul Dungeos Siege, care, bla bla bla....
Idei de oameni care, cauta semnificatii si semne, DUPA CE S-A PETRECUT....
Poate si voua, v-au bagat in cap mici ALIENI si voi nu stiti !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser513

Guest
Intr-un final sa renuntam la subiectul asta care ne duce in acelasi loc,sa vedem ce se mai intampla
 

DeletedUser645

Guest
Cat despre videcarea de boli...asta este o chestie psihologica-cand suntem bolnavi ne putem "vindeca" singuri interzicand creierului sa mai perceapa acea boala.Asta nu inseamna ca boala trece.Problema e ca sunt boli de care nu ne putem trata, insa putem bloca acea boala pentru a nu o mai percepe, ea ramanand acolo.Deoarece este foarte greu sa faci asta singur, avem nevoie de o religie ca sa ne spuna ca un zeu ne ajuta sa ne vindecam daca credem in el.Exact asa ne inducem ca ne facem bine ca are grija ala de noi si incet, incet reusim sa blocam boala.

Ai 16 ani si inca crezi ca tot ce zboara se mananca. Abia ce ai scapat de pubertate si ai inceput adolescenta, acum este perioada in care incerci sa te faci remarcat, in care iti definesti caracterul. Pasajul care l-ai scris tu mai sus se refera la:
Efectul placebo este îmbunătățtirea măsurabilă, observabilă sau care se resimte asupra sănătății, care nu se atribuie unui tratament real în desfășurare. Un exemplu, te doare capu de mori si vine cineva de-ti da o aspirina dar iti zice ca este antinevralgic, teoretic aspirina nu are nici o treaba dar tu crezand ca-i altceva iti trece durerea de cap.

Iar in legatura cu religia. De ce sustineti voi sus si tare ca e crestinism, satanism, etc ? Cate mitologii sunt ? Cum de s-a descoperit religia tocmai acum ? Inseamna ca restul au fost prosti facuti gramada si abia noi am reusit sa descoperim adevarul.....mai copii mai cititi, documentati-va. Religia are scopul de indoctrinare, este cea mai eficienta unealta de a controla populatia in masa (omul il controlezi cel mai usor prin frica, daca-i oferi o entitate de care sa-i fie frica te-ai ales cu o populatie docila). Habar nu aveti cat de corupti au fost Popi (aia de la Vatican) si cate razboaie s-au purtat in numele bisericii. Cum este posibil asa ceva ? Intr-un razboi cate porunci sunt incalcate ?
4. Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste.
6. Sa nu ucizi.
8. Sa nu furi.
9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau.
10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau.



Iar tu bard ziceai ca te-ai rugat pentru o nota si fix pe aia ai luat-o. In caz ca nu stiai si sunt sigur ca tu CHIAR nu stiai asta. Fiecare om atrage asupra lui ceea ce gandeste. Daca te gandesti intens la un lucru care ti-l doresti cu adevara acel lucru o sa se indeplineasca (copii sa nu credeti ca daca va ganditi tare ca, castigati la loto o sa se intample, nici pe angelina jolie nu o sa o aveti in pat). De ce lucrul asta...noi, la fel ca orice lucru din universul asta, inclusiv universul suntem creati din energie. Iar aceasta energie putem sa o controlam prin puterea mintii. Cautati pe google The Secret si o sa vedeti mai multe si mai bine explicat. Deasemenea sunt si alte materiale. Solutia in viata nu este sa crezi ca o vita tot ce-ti ofera cei din jur, mai trebuie sa pui si tu mana sa citesti, sa te informezi asta daca vrei sa-ti traiesti tu viata, nu sa ti-o traiasca altul. O singură datorie are omul: Să nu fie prost! Restul e istorie.


Edit: Voi stiati ca au fost 2 specii de oameni ? Neanderthal si Homo sapients. Neanderthal-ii fiind dusi la extinctie datorita fenomenelor Heinrich. Cititi mai departe voi, mai va imbogatiti cultura generala.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser513

Guest
Hai mai lasama si vrei sa spui ca daca ma gandesc intens ca ghiveciul cu flori zboara o sa zbuare? cautati numai sa explicati totul stiintific dar daca te-ai gandi mai mult la ce ai spus tu mai sus te-ai da seama daca vrei fi tu creat din energie si lasane pe noi cu adevarul ca mie unul nu imi pasa opinia ta stiintifica voi cei care credeti ca nu exista Dumnezeu si ne spuneti sa aducem dovezi,dar tu cum poti dovedi inafara de porcariiile cum ca "a fost" "nu stiu ce s-a mai intamplat" voi spuneti ca nu exista pentru ca nu la vazut nimeni dar cum poti dovedi cade exemplu big-bang a existat? ca doar nici aia nu a vazut-o nimeni?
Edit: Daca sa imbogatesc cultura generala sa ajung asa mai bine nu!
 

DeletedUser645

Guest
Edit: Daca sa imbogatesc cultura generala sa ajung asa mai bine nu!

Este dreptul fiecaruia sa faca ce vrea cu viata lui. Sa stii ca daca refuzi sa vezi adevarul asta nu inseamna ca exista D-zeu. Eu nu pot accepta sa ma mint singur doar ca asa am fost indoctrinat in copilarie. Si am si specificat exemple in legatura cu puterea mintii dar tu esti foarte pueril, banuiesc ca nici tu nu ai mai mult de 15-16 ani.
 
Sus