Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser513

Guest
Vezi? Cate de usor e sa iti dai cu parerea insa nu am atatea ani,eu nu ma mint singur pentru ca asta e adevarul si tu spui doar ce crezi cat despre cine nu vrea sa vada adevarul ai vazut macar ce minuni a facut Dumnezeu? Bineinteles ca nu si chiar daca ai fi vazut tot incerci sa le explici in termenii tai stiintifici? Doar oamenii aia "inteligenti" Nu cred in Dumnezeu hmm oare de ce?
 

DeletedUser774

Guest
Bai... oamenii din maimuta, sigur nu s-au facut, pentru ca daca era asa, s-ar fi facut si azi maimutele oameni.

Minuni exista, stiu si din timpurile noastre... din anturajul meu.. si stiu ca au legatura cu Dumnezeu.

Geia.. e doar un pusti de 16 ani.... un mic rokaras probabil, care s-a gandit si el sa para mai interesant, sa fie mai special... ca toti rokarasii. Si ... ce poate fi mai special decat sa fii un afurisit de satanist. Daca afla parintii lui... probabil il vor rupe cu bataia pana ii ies toti elefantii din cap. Oricum el va ajunge pe la o varsta cand va trebui sa dea piept cu viata... iar atunci nu o sa-i mai arda sa fie trompetist in trupa Elefantu'. O sa-si taie pletele, nu se va mai imbraca in negru... isi va lua un job si va incerca sa se integreze.... nu o sa ii mai arada sa spuna la lume ca e satanist. Deci putem spune ca Geia iese din ecuatie.

Inteligenta nu are nici o treaba cu religiile. Daca esti ateu nu insemna ca esti vrun inteligent... niici macar daca faci tu vró teorie. Cum nici daca esti crestin nu insemna ca esti incuiat. Multi crestini au inceput sa o mai lase cu bisericile, tocmai pentru ca au devenit mai mult niste SRL-uri... cum ziceai tu grigman... dar cu siguranta ei nu-l neaga pe Dumnezeu. Tot povestesti de puterea mintii...si dupa cum te dai atat de citit si intelept... presupun ca ai o minte dezvoltata. Spune-mi si mie de curiozitate ce faci tu asa grozav cu mintea ta??.. Ce minuni a facut mintea lui Grigman? Eu nu va inteleg pe voi ateii de ce va dati asa interesanti... si incercati sa ii convingeti si pe altii sa fie ca voi. Din punct de vedere religios.. voi nu aveti nici un scop... deci normal ar fi sa nu va pese.... voi viata voastra... vine.... o traiti cum puteti mai bine... trece.. si asta e... s-a luat curentul. Ce-i drept.. cam asa merge la toti.... nu e chiar mare diferenta... dar barami la crestini exista un scop din directia asta... sa faci ce e bun si corect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bai... oamenii din maimuta, sigur nu s-au facut, pentru ca daca era asa, s-ar fi facut si azi maimutele oameni.

Minuni exista, stiu si din timpurile noastre... din anturajul meu.. si stiu ca au legatura cu Dumnezeu.

Geia.. e doar un pusti de 16 ani.... un mic rokaras probabil, care s-a gandit si el sa para mai interesant, sa fie mai special... ca toti rokarasii. Si ... ce poate fi mai special decat sa fii un afurisit de satanist. Daca afla parintii lui... probabil il vor rupe cu bataia pana ii ies toti elefantii din cap. Oricum el va ajunge pe la o varsta cand va trebui sa dea piept cu viata... iar atunci nu o sa-i mai arda sa fie trompetist in trupa Elefantu'. O sa-si taie pletele, nu se va mai imbraca in negru... isi va lua un job si va incerca sa se integreze.... nu o sa ii mai arada sa spuna la lume ca e satanist. Deci putem spune ca Geia iese din ecuatie.

Inteligenta nu are nici o treaba cu religiile. Daca esti ateu nu insemna ca esti vrun inteligent... niici macar daca faci tu vró teorie. Cum nici daca esti crestin nu insemna ca esti incuiat. Multi crestini au inceput sa o mai lase cu bisericile, tocmai pentru ca au devenit mai mult niste SRL-uri... cum ziceai tu grigman... dar cu siguranta ei nu-l neaga pe Dumnezeu. Tot povestesti de puterea mintii...si dupa cum te dai atat de citit si intelept... presupun ca ai o minte dezvoltata. Spune-mi si mie de curiozitate ce faci tu asa grozav cu mintea ta??.. Ce minuni a facut mintea lui Grigman? Eu nu va inteleg pe voi ateii de ce va dati asa interesanti... si incercati sa ii convingeti si pe altii sa fie ca voi. Din punct de vedere religios.. voi nu aveti nici un scop... deci normal ar fi sa nu va pese.... voi viata voastra... vine.... o traiti cum puteti mai bine... trece.. si asta e... s-a luat curentul. Ce-i drept.. cam asa merge la toti.... nu e chiar mare diferenta... dar barami la crestini exista un scop din directia asta... sa faci ce e bun si corect.

Nu toti rockerii sunt satanisti...E o perceptie gresita.
 

DeletedUser774

Guest
Nu.... Doamne fereste... dar toti rockerii vor sa para speciali ;). Unii sunt ceva mai creativi... si reusesc sa fie speciali... fiind chiar ei (nu e cazul tau).

Respect lor!.
 

DeletedUser513

Guest
Bai... oamenii din maimuta, sigur nu s-au facut, pentru ca daca era asa, s-ar fi facut si azi maimutele oameni.

Minuni exista, stiu si din timpurile noastre... din anturajul meu.. si stiu ca au legatura cu Dumnezeu.

Geia.. e doar un pusti de 16 ani.... un mic rokaras probabil, care s-a gandit si el sa para mai interesant, sa fie mai special... ca toti rokarasii. Si ... ce poate fi mai special decat sa fii un afurisit de satanist. Daca afla parintii lui... probabil il vor rupe cu bataia pana ii ies toti elefantii din cap. Oricum el va ajunge pe la o varsta cand va trebui sa dea piept cu viata... iar atunci nu o sa-i mai arda sa fie trompetist in trupa Elefantu'. O sa-si taie pletele, nu se va mai imbraca in negru... isi va lua un job si va incerca sa se integreze.... nu o sa ii mai arada sa spuna la lume ca e satanist. Deci putem spune ca Geia iese din ecuatie.

Inteligenta nu are nici o treaba cu religiile. Daca esti ateu nu insemna ca esti vrun inteligent... niici macar daca faci tu vró teorie. Cum nici daca esti crestin nu insemna ca esti incuiat. Multi crestini au inceput sa o mai lase cu bisericile, tocmai pentru ca au devenit mai mult niste SRL-uri... cum ziceai tu grigman... dar cu siguranta ei nu-l neaga pe Dumnezeu. Tot povestesti de puterea mintii...si dupa cum te dai atat de citit si intelept... presupun ca ai o minte dezvoltata. Spune-mi si mie de curiozitate ce faci tu asa grozav cu mintea ta??.. Ce minuni a facut mintea lui Grigman? Eu nu va inteleg pe voi ateii de ce va dati asa interesanti... si incercati sa ii convingeti si pe altii sa fie ca voi. Din punct de vedere religios.. voi nu aveti nici un scop... deci normal ar fi sa nu va pese.... voi viata voastra... vine.... o traiti cum puteti mai bine... trece.. si asta e... s-a luat curentul. Ce-i drept.. cam asa merge la toti.... nu e chiar mare diferenta... dar barami la crestini exista un scop din directia asta... sa faci ce e bun si corect.
Ca bine ai spus scopul nostru e sa facem ce e bun si corect apoi bineinteles Dumnezeu hotaraste unde ajungem daca am facut mult bine mai ales :D
 

DeletedUser645

Guest
Nu e vorba de a face minuni cu mintea, deja am dat exemplu legat de asa ceva si voi se pare ca ori nu l-ati inteles ori nu vreti sa intelegeti. Si nu m-am dat interesant, doar am dat cateva exemple care voi nu le-ati comentat pentru ca nu aveti un raspuns pentru ele. Eu sunt de alta parere in legatura cu viata, atunci cand mori incepi o noua viata. Eu asta cred, nu ma intereseaza ce credeti voi. Intodeaua oamenii simpli vor accepta regligia si vor face ceea ce stiu ei cel mai bine, vor urma. Sunt convins ca sunteti persoane care cred ca in viata se reuseste numai daca faci scoala....si aici gresiti cumplit.
 

DeletedUser774

Guest
:)) in 1900 eram undeva la 1,9 miliadre de oameni. Acum, suntem peste 6 miliarde.... de unde au aparut 4 miliarde de suflete? Daca o iei logic... treaba cu viata noua nu are sens. Oamenii simpli??.. Tu esti vrún pro in societate? De multe ori am facut rau cuiva, iar acel rau... era corect... si a devenit un lucru bun.... si am facut ca asa am simtit eu ca e bine.. nu pentru ca m-a impins vró religie. Nu mai presupune ca cei de langa tine sunt afectati de efectul de turma. Multi sunt open-mind... refuza sa mearga spre extreme... cum faci tu. E treaba ta ce crezi, ce faci... pana la urma.. Who cares??.. dar am rugamintea sa nu mai generalizezi avand la baza niste argumente stupide.

Si.. eu unul nu sunt o persoana care considera ca daca ai scoala te-ai realizat. Ce-i drept, respect mult pe cei ce au stat 4 ani cu burta pe carte, chiar ii apreciez... pana la urma e un Must! Realizat in viata esti atunci cand esti fericit!!
 

DeletedUser

Guest
Conspiratia salamului

Astazi voi demasca secretele din spatele salamului!Sa stie deja ca mezelurile nu sunt bune.Se zvoneste ca se baga carne refolosita in salam si alte chestii, insa in aceasta campanie de demascare in parteneriat cu Romania te iubesc si Lovendal, alcolicii mei au testat toate felurile de salam de pe piata.Ce au aflat?Ei bine nu doar ca se foloseste carne de proasta calitate, dar 10 din 5 salamuri contin sfoara.
 

DeletedUser774

Guest
Am prieteni care au lucrat in domeniu. Salamul in general se face din resturi (Exceptie fac cele cu un pret peste medie..cele care nu sunt chiar ieftine... sunt verificate de nu stiu ce inspectori de mediu). Parizerul se face din mezelurile expirate. Crenvustii se fac din pielite de pui (mai ales cei ce au pret mediu spre mic). Asadar.... Bon appetit!! :)
 

DeletedUser

Guest
servus

neinteresant ... eu as vrea sa stiu cand e ziua elefantilor roz? dar a elefantilor in pijama?

ms
la buna vedere
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
servus

neinteresant ... eu as vrea sa stiu cand e ziua elefantilor roz? dar a elefantilor in pijama?

ms
la buna vedere

Nu exista ziua elefnatilor roz.Exista in schimb ziua elefantilor colorati, pe 15 mai.ZIua elefantilor in pijama este pe 2 septembrie.
 

DeletedUser

Guest
Nu exista ziua elefnatilor roz.Exista in schimb ziua elefantilor colorati, pe 15 mai.ZIua elefantilor in pijama este pe 2 septembrie.

servus

ms de raspuns... interesant... dau o bere de ziua elefantilor in pijama :) sunt tare simpatici :)

@Un4GiveN: ups... nu eu am dat cu bata in balta :)

la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
Conspiratia particulei lui Dumnezeu

Se poate confima acum ca totul este o inselatorie si ceva pus la cale de oculta mondial!Hrrr!JOS OCULTA SI RUSINE!!
In urma unei investigatii amanuntite realizate de echipa Lovendal impreuna cu detectivul Lazarus si un super fizician premiat cu premiul nobel pentru pace care vrea sa ramana anonim am putut face lumina in acest caz, in uma unr investigatii chiar la locul expretimentului.Fizicianul premiat ne-a confimat ca nu exista nici posibilitate ca 2 lumini sa provoace o explozie din care sa iasa particule!JOS OCULTA!a strigat el catre cei de la centrul de accelerare a particulelor.Dupa ce Lazarus a intrat prin efractie in camera motoarelor ajutat de Snake, partenerul nostru a reusit imediat sa isi dea seama cu ajutorul algoritmilor dezvoltati la cautarea Elodiei ca nu exista nici un motor in camera.

Inca o miscare a ocultei demascata!
 

DeletedUser

Guest
servus

neata... a carui elefant e ziua astazi? dar maine?

merci
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
Chiar daca....
O mai vezi trecand..... chiar daca
La brat cu sotul ei mergand... chiar daca
Din cand in cand priveste inapoi...CE MULT TE-A IUBIT!

Esti un elefant..in materie...felicitari....a si am uitat la buna vedere!;)
 
Sus