Sa ne laudam un pic

DeletedUser

Guest
Am trecut usor de maktaba, pentru cei care sunt curiosi:
4 aruncatoare cu pietre + 3 baliste + 1 legionar

Depinde fiecare ce strategie are, cele mai mare pierderi am avut pe regiunea din mijloc, cea cu 6 baliste si 2 soldati. Am pierdut 2 baliste si 2 aruncatori.
 

DeletedUser

Guest
nu e record dar e o lupta curata
mmmmm.jpg

nu inteleg de ce asa putine puncte :(

in mod normal un cavaler ar trebui sa dea mai mult decat un scandinav sau fata de un arcas, o infanterie grea la fel...pentru ca sunt trupe mai avansate, la cercetari...cel putin in epoca de bronz asa veneau punctele, parca...


poate face cineva un tutorial si pentru punctele fiecarei unitati ucise
 

DeletedUser96

Guest
Cel mai mult am facut aproximativ doar 3.000 puncte .

Cat de buni sunt Mercenari dupa voi ? Eu am o cazarma si impreuna cu arcasii fac ravagii.
 

DeletedUser

Guest
record pana acum :D

recordcq.png


Destul de bine si pentru mine, un incepator :))
newpicture1q.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser693

Guest
Si eu am prins 4323 cu aprox aceasi formatie ,dar ia zi-mi daca ai in fata 5 trebusete si 3 cavaleri ce solutie vezi?
Am vazut o aparare de 6 trebusete si inca nu a dat nimeni jos cu el !
 

DeletedUser115

Guest
trebusetele le invingi cu catapulte,in numar egal bineinteles,iar cavalerii,cu arbalete..
 

DeletedUser321

Guest
bateti-va cu calculatorul daca sinteti asa de zmei....:razz:
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt incepator, am aproape 53 de ore de cand am inceput jocul... dar ...
Eu nu ma laud cu recorduri foarte mari ca ale voastre, eu ma laud cu altceva... cu cele mai putine puncte(cred) fiind locul 1 la turnirul din epoca fierului, doar 240 pucte:D nu cred ca este nevoie de mai mult, 1st is already mine, ceilalti vecini nu au cercetat destul pentru ca toti suntem incepatori. http://img717.imageshack.us/img717/8026/winop.png

am avut 240 pct fiind locul 1, dar nu mam putut abtine si am mai luptat inca de 4 ori asa ca va arat http://img31.imageshack.us/img31/8568/1stcz.png
(scuze, dar am uitat cum sa pun imaginile direct pe forum asa ca am facut 2 direct-link-uri... o sa ma informez si o sa pun imaginile direct in loc ca voi sa trebuiasca sa da-ti click sa vedeti imaginea)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1449

Guest
Record pentru luptele fără pierderi:

batalie.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cu ce pot bate 7 infanteristi 1 catapulta si 2 calareti de la grajd cavalerie grea
nu reusesc
am mercenari ,arcasi, arcasi calare
 

DeletedUser

Guest
cu ce pot bate 7 infanteristi 1 catapulta si 2 calareti de la grajd cavalerie grea
nu reusesc
am mercenari ,arcasi, arcasi calare

servus

toate regiunile din evul mediu timpuriu le cuceresti cu baliste si arcasi... cate o balista pentru fiecare catapulta intalnita si in rest arcasi... joci manual si defensiv

succes
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
cum pot bate 8 calalreti de grajd cavalerie grea
am mercenari arcasi si arcasi calare curand baliste
 
Sus