Batalii

DeletedUser

Guest
servus

incearca sa folosesti bonusurile diferitelor clase de luptatori fata de alta clasa, cum vezi AICI...

incerca sa ajungi mai repede la arcasi si la baliste si combinand aceste 2 nu vei mai avea probleme o bucata buna de timp

succes
la buna vedere
 

DeletedUser1647

Guest
ce merita construit?
Luptatori cu spada sau Infanterie Grea?
Mersi
 

DeletedUser

Guest
Ce ziceti impotriva la 6trebuseste+2tunuri ? 8 Cavaleri e ok?
 

DeletedUser

Guest
cu ce bat
6 luptatori scandinavi si 2 arbalete ?

am : arcasi,infanteristi,catapulte si baliste
 

DeletedUser1983

Guest
A reusit cineva sa invinga 8 dragoni ? Cu ce trupe/pierderi ? Multumesc !
 

DeletedUser216

Guest
Banuiesc ca te referi la 8 dragoni din provincii, acolo hartile sunt aceleasi din cate stiu eu.
Se poate, eu cu 8 muschetari am batut toata harta din era coloniala.
Poti sa incerci diferite combinatii pana muti pe ultimul si dupa aia te retragi din lupta daca nu merge cum trebuie.
 

DeletedUser2296

Guest
A reusit cineva sa invinga 8 dragoni ? Cu ce trupe/pierderi ? Multumesc !

hai sa-ti explic eu cum sta treaba
daca te uiti mai atent la trupe, fiecarei ii este atribuit un bonus pt atac si un bonus pt aparare
daca privesti bonusul de atac , vei vedea impotriva carei trupe are bonusul respectiv
exemple:
trupele cu arma usoara corp la corp(spadele, jandarmii) au bonus impotriva trupelor rapide(cavalerii, dragonii)
trupele cu arma grea la corp (garzile, grenadierii) au bonus impotriva trupelor cu arma usoara corp la corp (spadele, jandarmii)
trupele rapide (cavalerii, dragonii) au bonus impotriva trupelor de raza scurta (arcurile lungi, muschetarii)
trupele cu raza scurta (arcurile lungi, muschetarii) au bonus impotriva trupelor cu arma grea la corp (garzile, grenadierii)
cam asa ar trebui sa iti faci o idee cu ce-i bati mai lejer...nu am print screen salvat dar pot sa-ti spun sincer ca eu am trecut de cei 8 dragoni cu 8 spade lungi si-am ramas cu 4 spade dintre care una ranita grav
acum vezi si tu diferenta intre ce ti-a zis un4given si ce ti-am zis eu...norocul lui ca a putut trece cu cei 8 muschetari ramanandu-i 3...parerea mea e total diferita de-a lui + o sa obtii si mai multe puncte...
bafta si spor la joc
 

maketi

Well-Known Member
Pot trece de 5 dragoni si 3 jandarmi cu trupe din evul mediu tarziu ? Am cate 2 cladiri de luptatori cu spada si arcasi cu arc lung ,2 x trebusete si dimineata o sa deblochez cavaleri in armura ? Ce combinatie recomandati , am incercat cu 6spade si 2 arcuri lungi , 5 cu 3 ,terenul nu ma ajuta foarte mult si jandarmi imi toaca rapid luptatori cu spada .
 

DeletedUser216

Guest
Pai spune-mi de ce consideri tu ca am avut noroc? Doar daca tu nu ai reusit sa treci de ei cu muschetari asta nu inseamna ca am avut eu noroc.
Uite iti mai dau un print cu cealalalta grupa de 8 dragoni:
8_dragoni.jpg


Daca tu crezi ca sa bati 2 grupe diferite cu 8 muschetari este doar noroc, atunci este treaba ta, eu stiu ca a fost vorba de strategie.
 
Sus