Rezultate căutare

  1. Ahdrian

    Loc diferit în profilul ghildei față de clasamentul ghildelor

    Lumea: Cirgard Browser și versiune sau tipul aplicației: Chrome Version 117.0.5938.92 (Official Build) (64-bit) Prezentare: Azi la ora 22, în profilul ghildei COELHO apare locul 26, dar în clasamentul ghildelor suntem pe locul 24. Cât de des se întâmplă: Doar acum am observat. Urgența: Nu e...
  2. Ahdrian

    Pot selecta doar producții de 5 minute! Celelalte sunt blocate?!

    Lumea: Cirgard Browser și versiune sau tipul aplicației: Google Chrome Version 114.0.5735.199 (Official Build) (64-bit) Prezentare: La clădirile de producție provizii pot selecta doar producția de 5 minute! Celelalte producții sunt blocate! Cât de des se întâmplă: acum a apărut prima dată...
  3. Ahdrian

    Centrul de Mesaje mi-a devenit inaccesibil

    Lumea: Cirgard Browser și versiune sau tipul aplicației: Google Chrome Version 114.0.5735.199 (Official Build) (64-bit) Prezentare: Pe ecranul principal, brusc a apărut butonul pentru centrul de mesaje cu albastru. Cât de des se întâmplă: acum a apărut prima dată. Urgența: URGENT! Nu mai pot...
  4. Ahdrian

    La CbG, avantaj lângă sediu

    Propun ca, la CbG, când atacă sectoarele de lângă sediul propriu, orice ghildă să aibă un avantaj, de pildă ca și cum ar avea Tabere de asediu în sediu, sau ceva similar. Ca să fie mai greu, pentru alte ghilde, să sufoce o ghildă mică ocupând totul în jurul sediului ei.
  5. Ahdrian

    Cheat pe Chat?

    Azi, am vrut să raportez jucătorul M X M care anunță pe chat că vrea să cedeze contul, ceea ce știu că nu e permis de joc. Surpriză, mi se cere să confirm că vreau să-l raportez pe jucătorul Masterd care a postat după el. Este acesta un nou mod de trișat în joc?!
  6. Ahdrian

    Cel mai bun loc al ghildei

    În clasamentul ghildelor, propun să se adauge o coloană nouă, cu cel mai bun loc ocupat de ghildă în istoria ei. Cred că ar fi mult mai relevant pentru toate ghildele, un record propriu la vedere. Comparativ, coloana "Zile de Top 1' e relevantă doar pentru acele ghilde care au fost pe locul 1...
  7. Ahdrian

    DESPRE VECINI

    Din presa liberă AHDRIAN FM VECINII au un statut aparte. La 2 săptămâni, se schimbă automat Vecinii tăi, dar ei sunt mereu din Epoca ta. Îi poți ataca și te pot ataca, poți face schimb de PF cu ei la Legendare, la Piață le găsești ofertele din prima, probabil concurezi cu ei la licitațiile de la...
  8. Ahdrian

    Bug la lupte pe harta continentului

    Nu sunt sigur dacă e un bug, dar e cumva supărător. Când dau o luptă pe harta continentului, mă aștept ca la finalul ei să rămân la sectorul atacat, ca să pot da imediat Explorare (dacă e un sector cu minereuri, în Centură) dar uneori sunt aruncat pe altă hartă. Dacă nu sunt atent, acea...
  9. Ahdrian

    De când joc jocul?

    Nu mai țin minte exact când am intrat în joc, dar medalia Clubul suporterilor FoE (o are fiecare în Profil la Realizări) arată un număr de zile. Întrebare: acel număr de zile indică doar zilele când am jucat jocul, sau și zilele în care nu am jucat deloc?
  10. Ahdrian

    Care sistem e mai rentabli și mai sigur? Roțile sau Circularele 1.9?

    MIC CALCUL COMPARATIV între ROȚI și CIRCULARE 1.9 A. Circulare 1.9 Să zicem că pun 247 PF la o circulară de 1.9 la un Himeji nivel 17, ca să prind locul 2. Eu pun 247 PF, și, DACĂ prind locul 2 (dacă nu mi-l fură altul), primesc 130 PF (Recompensa locului 2) + Bonusul Domului meu (care acum e de...
  11. Ahdrian

    Schimbarea numelui de joc ajută mincinoșii

    Nu cred că e bine ca un jucător să-și poată schimba numele de joc. Unii profită de asta ca să mintă alți jucători. Propun să nu se mai permită schimbarea numelui de joc, dacă nu se poate vedea și ce nume anterioare a mai purtat jucătorul care și-a schimbat numele.
  12. Ahdrian

    Lista de jucători cărora le-am dat Ignore

    Când un jucător mă supără, îi dau Ignore. Nu am dat prea mult Ignore, dar după o vreme sunt dispus să-i iert și să le anulez ignorarea. Chestia e că nu îmi mai amintesc cui am dat Ignore. O listă cu jucătorii cărora le-am dat Ignore ar fi utilă. O pot găsi undeva, sau doar îi găsesc la nimereală?
  13. Ahdrian

    Așezarea culturală să poată fi vizitată și de alți jucători.

    Cred că ar fi util ca Așezarea culturală CURENTĂ a unui jucător (la care el joacă) să poată fi vizitată (vizualizată) așa cum se poate vizita orașul altui jucător. Poate cu permisiunea proprietarului, sau și fără. Astfel, jucătorii s-ar putea apropia discutând strategii pentru Așezările...
  14. Ahdrian

    Minereuri de pe Marte

    Am ajuns în epoca Marte, și am nevoie de Minereuri de pe Marte. Nu e nici un loc de unde să le obțin, dar uneori brusc am mai multe Minereuri de pe Marte în stoc, fără explicație. Să fie de la Transportorul spațial care produce bunuri speciale (dar cam aleator, nu zilnic, că are producție...
  15. Ahdrian

    Iconi neafișați, cel puțin doi

    De azi, am constatat că unii iconi nu se mai afișează deloc. Nu știu dacă e un bug sau dacă e doar o problemă a mea. De aceea întreb dacă a mai remarcat cineva asta. Ce am observat eu: - La bătălii, dacă se folosesc Samurai augmentați (unități militare din Viitorul virtual) de către mine sau de...
  16. Ahdrian

    Clădiri vechi de pus în joc

    Din greșeală, am vândut Baia regală nivel 1 obținută de la Așezarea egipteană prima dată când am jucat. Acum aș dori să mai joc la Așezarea Egipteană, dar cum mai pot obține clădirea de bază, dacă mi se dau doar Modernizări pentru ea? Rog faceți ceva ca să pot găsi iar Baia regală nivel 1.
  17. Ahdrian

    Buton de găsit rapid recolte neculese

    Uneori, indicatorul de recolte neculese mă anunță că am de cules o recoltă, dar pe o hartă mare poate fi dificil să găsesc clădirea neculeasă. Propun ca acel indicator de recolte neculese să mă aducă automat, la clic pe el, la o clădire neculeasă. Așa cum e la clădiri care așteaptă o producție...
  18. Ahdrian

    Istoricul jucătorului

    Cred că ar fi util ca orice jucător să aibă un istoric care să poată fi consultat de ceilalți jucători. - De pildă, dacă un jucător își schimbă numele de jucător, istoricul lui să conțină și toate numele lui anterioare, cu datele la care le-a adoptat. Ca să nu avem în FoE jucători de tip...
  19. Ahdrian

    Prieten suspect

    Un Prieten din lista mea cotat la peste 50.000.000 puncte, tocmai a intrat în ghilda mea, neinvitat, doar acceptat prin aplicație, și apare acolo la membrii ghildei cu 0 puncte. E vorba de Matrixcta și de ghilda COELHO. El nu răspunde la mesaje. Am dat Refresh, Reconectare, dar degeaba. E...
  20. Ahdrian

    Octopodului îi lipsește Frenezia?

    Nu sunt sigur dacă e un bug, dar când trimit în luptă unități Octopod (din Viitorul Oceanic), ele lovesc doar unitatea țintită, nu și unitățile aflate la 1 hexagon distanță, așa cum se promite în descrierea unității la Frenezie.
Sus